Do amerických prezidentských voleb zbývají jen dva týdny a Conrad Brean, specialista na problematiku médií, je narychlo povolán do Bílého domu. V podzemní zasedačce se dozvídá o hrozícím sexuálním skandálu mezi prezidentem a nezletilou skautkou, celou kauzu totiž plánuje několik stanic ještě ten večer odvysílat v hlavních zprávách. Breanovým úkolem je zastavit blížící se mediální bouři a zároveň prezidentovi napomoci k jeho znovuzvolení na další funkční období. V tak krátkém čase je jedinou možností odvrátit pozornost veřejného mínění jiným směrem. Brean se proto spojí s hollywoodským producentem Stanleym Motssem a společně vymyslí absurdní plán: nejdříve jsou zveřejněny falešné zprávy o neexistujících bombardérech B-3 a vzápětí USA musí čelit nečekanému útoku albánských radikálů. To je však jen počátek neobyčejně věrohodné hry s fakty a iluzemi, která s každým dalším dnem do voleb nabírá co do absurdity na obrátkách... Americký film natočil úspěšný režisér Barry Levinson (Rain Man, Dobré ráno, Vietname, Bugsy), který satiricky laděné komedii vtiskl dostatek věrohodnosti, humoru a nadsázky. Postavu chladnokrevně a cynicky uvažujícího Conrada Breana si zahrál Robert De Niro (Taxikář, Zuřící býk, Irčan), zatímco velikášsky a furiantsky vystupujícího producenta Motsse představuje Levinsonův dvorní herec Dustin Hoffman (Absolvent, Hrdina proti své vůli, Smrtící epidemie). Autory promyšleného scénáře se skvěle napsanými dialogy jsou pak scenáristka Hilary Henkinová a známý dramatik David Mamet, zároveň jde však o volnou adaptaci knihy Americký hrdina Larryho Beinharta. Ani jeden z tvůrců ovšem nemohl tušit, jak rychle a blízko se přiblíží skutečnosti. V lednu roku 1998, pouhý měsíc po premiéře propukl sexuální skandál prezidenta Billa Clintona, který vzápětí nařídil bombardování v Súdánu. Situace se pak opakovala ještě dvakrát: během projednávání Clintovova impechmentu bombardovaly Spojené státy Irák a pár měsíců na to také Jugoslávii. Název filmu se pak na dlouho dobu ustálil jako označení pro mediální čachry a odvádění pozornosti od klíčových problémů. (Česká televize)

Maynard.

Zvučná jména mě vedla k tomu, že sem si sám od sebe pustit americkou komedii, jasný, tohle není taková ta zřeštěná, který fakt nemusím, to sem věděl. Tady sem se těšil na brilantní scénář a výkony dvou hlavních supergerců :o). Ano, voba to sehráli na jedničku, ale bohužel ten děj mi přišel tak trochu o ničom... No, naštěstí to má jen hoďku a pál, což se nechá. Originální na tomhle filmu je, že se to celou dobu točí kolem prezidenta USA, ale ani jednou ho tam neuvidíš... ()

Jaccobos

První zděšení bylo, když jsem uviděl Kirsten Dunst v úvodních titulcích - druhé, když jsem ji uviděl na vlastní oči a třetí nebylo. Nápadité, ale nudné... ()

xaver

Amerika, země neomezených možností, včetně možnosti natočit takovouhle ptákovinu. Nic proti tomu, svoboda je svoboda, naštěstí. Já se tak taky mohu svobodně rozhodnout patřičně ohodnotit tento snímek. Ty dvě hvězdičky si nezasloužil ten film, nýbrž pouze DH a RDN, každý jednu, jako cenu útěchy. ()

Kuny27

Možná nejlepší Dustin Hoffman. Média jsou zvrácená... Je jasné že zde fungují samé hyperboly a superlativy a kdo ví co ještě, ale prostě určitě jeden z nejlepších filmů, co jsem viděl. ()

Zagros

Ač bráno jako komedie, lze vysledovat značný dramatický přesah, který je aktuální neustále. Manipulace obyčejných lidí vládou (či jinými mocnými lidmi) pomocí médií je bohužel trvalá. S novými médii se otvírají nové možnosti a lidé mají čím dál tím větší problém rozlišovat manipulaci od důležitých a především pravdivých zpráv. Ke skvělému námětu, se přidalo solidní zpracování, dobré obsazení i výkony a čtyři hvězdy jsou na světě. ()

Revolver

Taková hodně nemastná, hodně neslaná komedie, u které jsem vydržel jen kvůli Hoffmanovi. De Niro předvedl naprosto průměrný výkon a Barry Levinson ještě horší. ()

showxman

Perfektní a inspirující nosný námět, ze kterého se dalo vyždímat mnohem více. Bohužel film je spíchnut horkou jehlou a je to na něm dost znát. Táhnoucí se děj, který vás nepohltí ani kdyby jste chtěli, je asi největším záporem. A když nepřijde ani očekávaný herecký koncert hlavního dua, budete zřejmě zklamáni jako já. ()

legatio

„Proč pes vrtí ocasem? Protože pes je chytřejší než ocas. Kdyby byl ocas chytřejší než pes, vrtěl by ocas psem.“ ()

bradl3y

Míra vlivu medií roste a vše, co v televizi říkají, je pravda. V ničem se nešťourejte a věřte všemu, co media uznají za důležité a naservírují vám to pohodlně až pod nos. Vždy samozřejmě objektivně, bez jakékoliv úpravy skutečnosti, hyenismu a senzacechtivosti. A když jste prezident (zvláště pak samotných Jú-es-ej), je možné všechno. ()

Hanys_

Po tomhle filmu zprávy v televizi už nikdy nebudou jako dříve. Perfektní satira, která je tak šílená až je přesvědčivá, i díky parádnímu scénáři a skoroOscarovému Hoffmanovi, jehož průpovídky bych zvládl poslouchat klidně další hodinu. 8/10 ()

tom.nosek

Tato komedie, která měla být podle mého gusta, u mě nakonec tolik úspěchu nesklidila, protože přes výborný námět tam bylo strašně hluchých a nic neříkajících míst... ()

Paity

Potřebujete válku a přitom nevyslat jediného vojáka do boje? Žádný problém. Pánům Hoffmanovi a De Nirovi to nečiní nejmenší problém. Stejně jako udělat z této virtuální války virtuálního hrdinu a toho ještě nechat tragicky zesnout. Absurdistán dnešní doby v naprosto skvělé podobě. ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche