Ať žijí duchové!

• Slovensko Nech žijú duchovia! (více)
Z natáčení  - Dana Vávrová, Lubomír Lipský st., Zdeněk Svěrák, Jaroslav Uhlíř
Rodinný / Komedie / Muzikál / Fantasy
Československo, 1977, 80 min

Kamera:

Jan Němeček

Dana Vávrová, Jiří Procházka, Jiří Sovák, Vlastimil Brodský, Lubomír Lipský st., Věra Tichánková, Petr Starý, Igor Nachtigal, David Vlček, Tomáš Holý (více)

Kluci z městečka pod zříceninou hradu Brtník se rozhodnou vyzkoušet svou odvahu a vydají se o půlnoci do hladomorny. Nevysvětlitelné události, které přitom zažijí, dávají tušit, že objekt není tak opuštěný, jak by se na první pohled zdálo. Druhý den se děti účastní na městském výboru jednání o budoucnosti hradu. Přestože mají na své straně předsedu i ředitele školy Vávru, skončí jednání remízou. Proti se totiž postaví ziskuchtivý vedoucí samoobsluhy Jouza, který chce v hradním sklepení pěstovat žampióny. Podpoří ho i jeho švagrová, zvaná Černá kronika. Jedné noci však děti na svou stranu získají nečekané spojence. Při další ze svých nočních návštěv hradu se seznámí s dvojicí sympatických strašidel, půvabnou dívenkou Leontýnkou a jejím otcem, rytířem Brtníkem z Brtníku. Společně se postaví Jouzovým intrikám a s pomocí nadšených rukou i kouzel hrad opraví. (TV Nova)

Thunair

I přes ty budovatelské a rudé manýry ( Nás by to bez práce přece nebavilo!!) moc pěkná moderní pohádka s vynikajícím obsazením, která nemůže nikoho urazit, ale spousty lidí asi ani nenadchne. To nic nemění na faktu, že snad každá písnička z A´t žijí duchové vám utkví nesmazatelně v paměti. ()

Fox85

Jeden z nejlepších filmů pro děti, které kdy byly u nás natočeny. Většina postav a písniček už dávno zlidověly. ()

Opsha

Mě to tedy připadá extémně trapné (scénář, písničky i herci) a jak bych to řek..... vnucující se. ()

3 AM Code

"-Bojíš se hodně? -Středně. -Jak je to středně? -No vršek by šel, ale spodek nechce.." "-A kde si vzal ty součástky? -V posteli. -Nebuď drzí chlapče! -Já nejsem drzej. Máme barák v nepřehledný zatáčce a každou chvíli nám vletí do postele blatník nebo blinkr. Eště by to chtělo volant.." "-Kuš! -Jakýpak kuš když se máme dohodnout. -Tatínek myslí abych mu přinesla kuš. Asi vás chce postřílet.." --Oldřich Lipský a scénáristé kteří s ním spolupracovali teda uměli hláškovat. :) ()

Mr.Jackass

Ehm...asi moje úplně nejvíc nejoblíbenější pohádka, kde soudtrack z filmu u mě nevynechá jedinou akci, kde je Francův nápoj :) ()

Cejny

No tohle jsem jako malej zbožňoval, ti trpaslíčci byli parádní. Komedie se spoustou pěkných písniček, která mě vždycky dokázala potěšit, když jsem byl malý. ()

NUbijec

TOP Je to pohádka nepohádka ale je to úchvatné. Dokonce si dovolím tvrdit, že to baví více dospělé než děti. O tom svědčí fakt, že písnička "Skřítkové tesaři" se mi vryla do paměti až v pozdějším věku, když byla hitem v jukeboxu v jedné klasické hospodě. Pro dobrou náladu by měl tento snímek sloužit alespoň jednou ročně v každé rodině. Je určitě lepší než pribiňáky:) ()

Sdoom

Zcela objektivně bych musel dát 3 hvězdičky, protože to pro dospělé samozřejmě není taková zábava, ale když vemu v potaz fakt, že je to určeno dětem, připočtu dnes už legendární Uhlířovy hity a na tehdejší dobu velmi dobré speciální efekty, dám o hvězdičku navíc. I z úcty k předčasně zesnulým Daně Vávrové a Tomáši Holému. ()

Melios

Česká komédia o duchoch ,ktorá do dnešnej doby nemá svoju obdobu. Moja srdcovka. Ak milujete české rozprávky ako ja neotálajte a pozrite si túto Svěrákovinu ,ktorá do dnešnej doby po technickej stránke vôbec nezostarla ,lebo takto prepracovanú rozprávku už v dnešnej dobe nenájdete...Rytier pijúci Alpu ma doteraz dostáva...mám chuť na pribiňáka! :) ()

Kanibal

Ať žijí! Film, který si získává malé diváky již několikáté generace. Nic mu nechybí. Kdysi si mě získal a pořád mě má! ()

klúčik

Výborný detský muzikál. "Černá Kronika" pani Tichánková je výborná. Fantastické triky s trpaslíkmi na tú dobu ( neboli žiadne počítačové triky). Hodnotím 85%. ()

BluT

Snad nejoblíbenější pohádka mého dětství, tvoe, jak já žral Leontýnku a trpaslíky a ty songy! Vlastně doteď se mi ty songy líběj. "Jsme v strašidelný kaši!" ()

velkyvezir

Tento film je pro mne opravdová pohádka, neboť výborně skloubila několik věcí, které děti vždy zaujmou: 1. Déla filmu je jen 80 minut /nevím proč, ale zde je uvedeno 91 minut, ale když jsem si ten film nahrával z televize, tak mi vychází 80;-)/ 2. Dětští hrdinové, s kterými se dítě může ztotožnit. 3. Citlivé skloubení reálných a fantaskních prvků. 4. Děti slyší na hudbu, pamatují si texty, zde výborné Svěrákovy texty a nezapomenutelná Uhlířova hudba. 5. Film obsahuje celou řadu humorných scén, které jsou tak inteligentně napsané, že nejenže jim porozumí děti, ale zaujmou i dospělé. 6. Nezapomenutelné herecké výkony zejména dospělých, z kterých je cítit, že si uvědomují, že točí film především pro děti. Tento film má jediný zápor: Tomáš Holý měl dostat více prostoru;-) To nemění nic na tom, že tento film je pro mne pohádkou jak má být! ()

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014