poster

Ať žijí duchové!

 • Československo

  Nech žijú duchovia!

 • USA

  Long Live Ghosts!

Rodinný / Komedie / Hudební / Fantasy

Československo, 1977, 80 min

Kamera:

Jan Němeček

Hrají:

Jiří Sovák, Vlastimil Brodský, Dana Vávrová, Jiří Procházka, Lubomír Lipský st., Věra Tichánková, Jiří Bruder, Adolf Filip, Ladislav Šimek, Petr Starý, Igor Nachtigal, David Vlček, Tomáš Holý, Jiří Brož, Josef Bek, Míla Myslíková, Karel Effa, Erich Fichtner, Zdeněk Srstka, Bohumil Koška, Jana Werichová-Kvapilová, Lubomír Bryg, Jiřina Bílá, Blažena Slavíčková, Růžena Dvorská, Slávka Hamouzová, Vlasta Žehrová, Zdena Kvapilová, Ivana Blanářová, Oxana Valentová, Lucie Krátká, Renáta Oždianová, Pavlína Serbusová, Stanislava Coufalová, Lucie Klégrová, Bohumil Luxík, Tereza Brodská, Petr Vacek, Milada Ježková, Jan Gottlieb, Milan Hanák, Richard Hes, Robert Kučera, Zdeněk Zapletal, Vladimír Bárta, Zdeněk Binko, Arnošt Böhm, Jan Brokl, Miroslav Brokl, Josef Brož, Vladimír Čumpelík, Václav Damašek, Jiří Dolejš, Bedřich Doležal, Petr Drozd, Zlatomil Fabinyi, Jiří Fajt, Jiří Flíček, Jan Geschmay, Josef Hejzlar, Richard Höfer, Václav Horák, Ladislav Hrabě, Josef Hrubý, Miroslav Chochola, František Jákl, Arnošt Janeček, Martin Janský, Zdeněk Jezerský, Miroslav Jíra, Jiří Kasík, Jiří Kelbl, Jaroslav Klenot, Jiří Klenot, Petr Klír, Josef Kočí, Jiří Kosek, Zbyněk Krákora, Antonín Kramerius, Pavel Kudláček, Ladislav Lahoda, Jaromír Lauer, Pavel Matějka, Zdeněk Menger, Jiří Němec, Václav Pešák, Pavel Petřikov, Zdeněk Plavec, Radek Podrabský, Petr Popelák, Miroslav Pospíšil, Vladimír Procházka, Stanislav Sedlařík, Jindřich Sejk, Oldřich Semerák, Jiří Sládek, Karel Slepička, Jaroslav Šanda, Vilém Šefl, Jaroslav Šimonka, Antonín Šneler, Jan Štěpánek, Vladimír Tišer, Jaroslav Tomsa, Stanislav Tůma, Miroslav Tupý, Jaroslav Vacek, Jaroslav Vaculík, Jiří Vach, Vladimír Vančura, Pavel Vaněk, František Varhulík, Pavel Věchet, Jaromír Veselý, Karel Vítek ml., Karel Vítek st., Jaroslav Vlk, Jiří Vohánka, Ludvík Wolf, Jaroslav Zamazal, Zdeněk Živný, Petr Volek, Radovan Přenosil, Pavel Pelikán, Robert Antonín, Jaroslav Trkal, Petr Jákl st., Ivan Anthon, Jitka Dvorská, Radko Haken, Jaroslav Hampejs, Slávek Huňka, Karel Nikolau, Aťka Janoušková, Magdalena Reifová
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ****

  Totální nadčasová krása nejen pro nejmenší diváky!! Něco takového tu chybí a bude už vždycky chybět. Přesně na TOMHLE by měly vyrůstat dnešní caparti.. milé, pozitivní, nezapomenutelné!! 85% Zlatá slova, zrak mi plane. To je švagře zlatý důl. Žampiony nadívané, máslo, žloutky a pak sůl.(31.12.2010)

 • sheen
  *****

  Výborný rodinný film se spoustou hudebních a srandovních scének..a hajný je lesa pán xD(31.12.2010)

 • Radek99
  *****

  Je to tak, že na co sáhne Zdeněk Svěrák, to se vzápětí neodvolatelně dostane do dvorany české filmové slávy, výborných, vtipných, kultivovaných a přesto divácky atraktivních filmových děl ... a taky že ano. Ať žijí duchové! - vycizelovaný scénář Zdeňka Svěráka, rutinní režie velezkušeného Oldřicha Lipského a velká část zástupců českého hereckého nebe = nejlepší československý filmový muzikál pro děti... (o oblibě a nadčasovosti snímku vypovídá i fakt, že k němu již několikrát odkazovala na televizních obrazovkách běžící komerční televizní reklama...třeba ten snad až kultovní ,,Pramen zdraví z Posázaví"...:-))(30.5.2007)

 • Le_Chuck
  ****

  Spomenul som si na tento film, keď sme s deckami behali po Likavskom hrade. Taká pohodová šaškárna.(20.6.2005)

 • RHK
  ****

  Pro mne to byl ve věku dítěte jeden z vrcholných filmů v TV. Byť místy i s pozitivně myšlenou reklamou na pribiňáky: http://www.youtube.com/watch?v=hSUmVcemxL4&feature=related(12.2.2009)

 • - Mladý Vendelín (Tomáš Holý) musí složit zkoušku odvahy a v noci se jít podepsat křídou do hladomorny hradu. V prvním záběru již píše jméno, v detailním už je napsané celé, ale v dalším je napsaná ta samá část jako v prvním záběru. (Mr.Hudson)

 • - V jednom ze záběrů je vidět hrad bez zastřešení (scéna před podáním metru), přitom byla střecha krátce před tím kompletně postavena. (AlfaNumerO)

 • - Písnička "Zdraví z Posázaví" byla napsaná jako skutečná reklama na Pribináček. Nikdo nemohl tušit, že takto se budou reklamy za několik desítek let skutečně točit. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace