Ať žijí duchové!

• Slovensko Nech žijú duchovia! (více)
Z natáčení  - Dana Vávrová, Lubomír Lipský st., Zdeněk Svěrák, Jaroslav Uhlíř
Rodinný / Komedie / Muzikál / Fantasy
Československo, 1977, 80 min

Kamera:

Jan Němeček

Dana Vávrová, Jiří Procházka, Jiří Sovák, Vlastimil Brodský, Lubomír Lipský st., Věra Tichánková, Petr Starý, Igor Nachtigal, David Vlček, Tomáš Holý (více)

Kluci z městečka pod zříceninou hradu Brtník se rozhodnou vyzkoušet svou odvahu a vydají se o půlnoci do hladomorny. Nevysvětlitelné události, které přitom zažijí, dávají tušit, že objekt není tak opuštěný, jak by se na první pohled zdálo. Druhý den se děti účastní na městském výboru jednání o budoucnosti hradu. Přestože mají na své straně předsedu i ředitele školy Vávru, skončí jednání remízou. Proti se totiž postaví ziskuchtivý vedoucí samoobsluhy Jouza, který chce v hradním sklepení pěstovat žampióny. Podpoří ho i jeho švagrová, zvaná Černá kronika. Jedné noci však děti na svou stranu získají nečekané spojence. Při další ze svých nočních návštěv hradu se seznámí s dvojicí sympatických strašidel, půvabnou dívenkou Leontýnkou a jejím otcem, rytířem Brtníkem z Brtníku. Společně se postaví Jouzovým intrikám a s pomocí nadšených rukou i kouzel hrad opraví. (TV Nova)

adaben

Zvláštní, nic extra se tam neděje a nepředvádí, vlastně je to takový prostinký příběh, možná i trochu natahovaný, a pár dětsky příjemných písniček, a přesto to funguje a je to milé. Dokonce mám pocit, že teď v dospělosti se mi to líbilo víc než, když jsem to kdysi viděl jako nový film. ()

mdf

Klasiku,kterou od písniček a hlášek zná asi každý a přesto se na tuhle komedii podívám každý rok moc rád. ()

vadox

Mily film pre deti z rokov minulych, ale aj teraz ma svoje caro. Zaujme hlavne dobrym napadom. Detski herci zvladaju svoje postavy na "1". Sovak mi tam pripada trochu "dreveny", tato rola mu nezapasovala. Vcelku pocuvatelna hudba, triky na svoj cas tiez velmi dobre. Aj moje deti narodene v 21. storoci si tuto rozpravku vychytnavaju. Celkovo 85% ()

Vyjola

Návrat do dětství, kdy jsme na to chodili do kina s družinou. A super písničky pana Uhlíře a Svěráka, dodnes hrané.. ()

milos.bradik

Skvělá komedie pro děti i pro dospělé, námět mi trochu připomněl Bílou paní, ale je to naprosto jiný druh humoru. Méně politické satiry a více legrace i pro děti. Nezapomenutelné jsou některé hlášky z tohoto filmu. Za všechny aspoň "Fujtajbl vespolek" nebo "Ten divnej? Jo, ten vlivnej." ()

Mustrum

Hned několik dětských filmů ze sedmdesátých let bylo takto krásných. Léto, jaké by snad chtělo prožít každé dítě. A baví se i dospělý, protože postavičky jako je Jouza nebo Černá kronika nemůžou nepobavit. I dnes po spoustě letech nemůžu než doporučit ke shlédnutí těm, kdo film ještě neviděli. ()

Korpy22

Nádherný česky muzikál, který nestárne. Písničky, které miluji mladí k staří. Je to taková klasika kterou si pamatujeme z dětství a máme ji rádi. Myslím, že na tu dobu, být je zde cítit, že byl film natočen pod taktovkou socialismu, tak je to povedené dílo. ()

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014