Žofie Půlpytlová (P. Lustigová), bohabojná žena, je zastřelena v lesíku na pokraji Prahy. Její muž (L. Veselý) je bývalý legionář a alkoholik, střílející v opilosti po krysách na zídce. Tři synové, farář Karel (K. Krhovják), truhlář František (P. Šmíd) a Vojta (P. Vančura), co pro osobní neštěstí opustil Boha a byl svou matkou proklet. Vrchnímu inspektoru Budíkovi (J. Plesl) je rychle jasné, že problém se s největší pravděpodobností skrývá v téhle podivné rodině. Ale ta se před ním a jeho muži uzavírá do sebe. Dlouho trvá, než pronikne do sítě spletitých vztahů a závislostí, do složitých vztahů, na jejichž konci je vražda hluboce věřící ženy a matky, jejíž dobrota je ovšem poněkud… zvláštní. Teprve když Budík pochopí, s kým se v její osobě setkává, může se pohnout dál. A je to těžká cesta, plná zámlk, utajených významů i lidského smutku. Krůček po krůčku vrchní inspektor najde vraha – o to nic – ale opět je z toho další hořké vítězství, tak obvyklé v jeho policejní kariéře. (Česká televize)

nel93

Musím s vámi souhlasit, že tohle byl asi zatím jeden z lepších dílů. Stejnak je to podle mě zbytečně dlouhý, a kdyby tam nebyly zbytečný zápletky v pozadí a věnovalo se to jen čistě případu, tak by to taky bylo lepší. Jinak dobrý, teda až na tu kameru, to je fakt hrůza. ()

elma

Moc se mi líbí herečka Lucie Žáčková, je to ten typ herečky, když jí vidím, tak si říkám, jéé to bude hezký. Měla by být více obsazována, má hezký milý obličej a krásný civilní projev. ()

Pedro72

Velmi hezká kriminalistická zápletka je tu bohužel znehodnocená vypočitatelným a tak trochu pitomým řešením problému zbouchnuté dcerušky. Přesto jsme tu stále vysoko nad českým standardem. ()