Romeo a Julie

Rómeo a Júlia

Rómeo a Júlia podľa Williama Shakespeara

Romantický / Drama

USA, 1996, 120 min

Claire Danes je jako Julie krásná, Leonardo DiCaprio v roli Romea dostatečně věrohodný, modernizace klasických her mám ráda, ale tato mi zrovna nějak nesedla. Samozřejmě se nedá vůbec srovnávat s mojí milovanou Zeffirelliho verzí z roku 1968. Ale problém bude možná právě v té modernizaci - chtělo to vzít za takový konec jako tvůrci Tita Andronica s Anthony Hopkinsnem v hlavní roli. Ovšem originalita se také cení.(26.7.2006)

• Webb

TOHLE PROSTĚ NEJDE!!!! TO NAPSAL A NATOČIL OPRAVDOVÝ DEBIL!!!!(16.12.2008)

S tím, že se děj odehrává v "současnosti", jsem problém neměl. S původním textem také ne. Za chvíli jsem byl doma. Vadil mi ale ztřeštěný videoklipový styl Baze Luhrmanna, který se hodí k Moulin Rouge, ale k Romeu a Julii bohužel ne. Hlavně první půlhodina (ne-li víc) mně hodně vadila. Jakmile se na plátně objeví ústřední dvojice, zchladí to naštěstí i Baze (Luhrmanna).(18.2.2006)

• KevSpa

Ano jsem fanda Williama Shakespeara a tuhle modernizaci jsem nedokázala překousnout. Vizuálně sice zajímavé, ale to někdy nestačí.(24.5.2002)

Tenhle film má u mě asi smůlu v tom, že jsem ho viděla až po Moulin Rouge, kde mě ta Luhrmannova hra s přeplácaností až kýčovitostí zas až tak nevadila, ba naopak (čemuž jsem se sama divila). Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš, takže podruhé už jsem měla jen pocit deja-vu. Nebo že by se na tomhle filmu Luhrmann teprve rozvičoval?(3.5.2009)

• - Nejpravděpodobnější kandidátkou na hlavní ženskou roli byla dlouho Natalie Portman. Ta dokonce natočila předběžně několik scén s DiCapriem, ale tvůrcům se jejich souhra příliš nezdála. Sám Baz Luhrmann řekl: „I když je to fantastická herečka, je to stejně tak i malá holka a Leonardo měří přes 180 cm. Je mu 21, ale umí vypadat na 18. Díky ní ale vypadá na 21 a v tu chvíli už najednou všechno vypadá příliš neslušně.“ (novoten)

• - Všechny zbraně ve filmu jsou pojmenovány podle různých typů mečů. (novoten)

• - Paradoxom je, že počas natáčania sa Leonardo DiCaprio a Claire Danes neznášali. Claire Danes kritizovala DiCapria, že hrá ako amatér a Leonardo DiCaprio jej zas vyčítal, že je až príliš seriózna. (BlueNeon81)