Romeo a Julie

Rómeo a Júlia

Rómeo a Júlia podľa Williama Shakespeara

Romantický / Drama

USA, 1996, 120 min

Mě se to líbilo .. jsem spokojená ..(26.5.2008)

Luhrmannův divoký vizuálně bombastický styl versus klasika od Williama Shakespeara - a překvapivě to dost funguje. Musím přiznat, že chvílemi mi to přišlo až zbytečně moc přeplácané (např. scéna u benzínové pumpy), vše ale vynahrazovaly výborné herecké výkony DiCapria a Danesové. Závěrečná scéna je z jejich strany naprosto úchvatná. Za povedené považuji též použití původních veršů, které do toho moderního sedí. Asi protože velký William byl moderní.(10.8.2003)

Zajímavě stylizované, skvěle zrežírované Bazem Luhrmannem, výborně zahrané vedlejšími herci (hl. John Leguizamo a Harold Perrineau si to dávali) a navíc v tom furt hrajou nějaký hustý pecky. Jenže Leonardo DiCaprio a Claire Danes mi do rolí Romea a Julie prostě moc nesedli no. Ani jednomu jsem to nějak nevěřil a tim se to trochu zkurvilo, jinak ale fajn film.(20.7.2006)

Nevím proč, ale nikdy jsem neměl nutkání se podívat na zfilmování literárního díla Williama Shakespeara. Do té doby než přišla tato verze a ukázala něco nového a moderního. Líbilo se mi to a i něžná Claire Danes (promin, Leo nejsi můj typ) je minimálně slušně hrající :o)). Ale ja 4* to fakt asi nemá, i když ....(28.7.2004)

Vrazit Romeovi a Julii do rukou bouchačky? No, proč ne. Vypadá to zatraceně působivě a Baz Luhrmann dokazuje, že na podobné úleťárny (viz. pozdější Moulin Rouge) by si mohl nechat vystavit patent. Jen ta Julie prostě není hezká ani zbla. Btw vedle Rychlejší než smrt můj nejoblíbenější Leo.(10.7.2007)