Dr. Jeffrey Wigand, bývalý vysoký představitel jedné velké americké tabákové společnosti, měl díky své pozici přístup k řadě informací o negativním vlivu cigaret na lidské zdraví, a hlavně věděl, jak společnost v tomto ohledu lže veřejnosti. Poté, co byl z firmy pro své názory propuštěn, se na něj obrátil producent úspěšného investigativního televizního pořadu Lowell Bergman s prosbou o pomoc při sestavení reportáže odhalující praktiky podobných firem. Wigand zprvu odmítá, ale později svolí. Někdejší zaměstnavatel mu však začne vyhrožovat a nechá ho sledovat. Přesto se Wigand odhodlá Bergmanovi pomoci. Když je reportáž natočena, vedení televize se ji bojí odvysílat, aby proti sobě nepoštvalo mocné tabákové firmy. Mohlo by to totiž ohrozit plánovaný velice výhodný prodej televizní stanice. (TV Nova)

Janoss98

Zbytečně nějaké dlouhé. Nedokázal jsem pořádně udržet pozornost. Však i tak to nebyl špatný kousek. Hlavně co bych vyzdvihl, je hvězdné zastoupení, kvůli kterému jsem filmy zapnul :) Nakonec to asi stojí za shlédnutí :D 65% ()

Feacher

Velice dobrý film! Ač je oproti jiným filmům značně delší, je děj tak dobře rozvržen, že to vůbec nevadí a divák jako já se nenudí od začátku do konce. Úžasně zahrané, skvěle napsané! 5*! ()

Bragi66

Je to výborná filmová manipulace se vším všudy. Russel Crowe zde hraje (netypicky) nejdříve uvěřitelného slušňáka, ze kteráho se posléze vyvine psycho-sociopat-notorický lhář atd. Poučení z toho plynoucí je to, že pokud tabákáři (a z toho profitující státní daně) mohli tak dlouho zadržovat jednoznačnou pravdu o tom, že kouření zabíjí, tak na oficiální odsouzení těch cukrových, éčkových, lékárnických a moučných jedech si ještě počkáme. Zasloužilo by si to možná výraznější prostřihy k reálné osobnosti, ale i tak je to zajímavé - inu Michael Mann je režisér. ()

Monrico

Al Pacino snad nikdy nehrál v ničem co by nestálo zato. The Insider tento můj dojem pouze utvrzuje. Myslím že ani tak nejde o cigarety ani o boj o pravdu, ale tento film ukazuje co všechno může člověk stratit, pokud neskloní hlavu. Myslím, že tento film měl i svůj politický přínos. ()

fojťan

Jako obvykle výborný Mann. Atmosféra, co by se dala krájet, charakterově hluboké postavy a mnoho dění "za plátnem", které nutí přemýšlet. Michael Mann mě znovu dostal. ()

Ywec

Insider pro mě představuje první setkání se slavným režisérem Michaelem Mannem a jeho řemeslně skvěle zvládnutou filmařinou. Co jiného upoutá na první pohled, než zajímavě pojatá kamera? Dále si zaslouží alespoň malou zmínku atmosferický soundtrack, na němž jsem bezpečně identifikoval hlas Lisy Gerrard, jejíž zpívané sténání umí nedostižně doprovodit herectví Russela Crowea (viz Gladiátora z roku 2000). Stejně tak zaujme s man(n)iakální pečlivostí budovaná atmosféra strachu v první polovině snímku, po které jsem školácky čekal od filmu více, než mi bylo nakonec dopřáno. Zjištění, že nikotin je návykový, mi totiž oči dovnitř hlavy nezatlačilo... Dále je to již jen o 157 minutách two men show v podání vyhlášených Russela Crowea a Al Pacina. Oba dostanou téměř rovnoměrnou porci z dlouhatánské stopáže, aby se mohli do syta vyhrát. ()

Misabarry

za*raná právničina!!! Teoreticky vám eliminují a predikují každý pohyb! Nosné téma, ač k dokonalosti mi tam chybělo trochu víc vypustit info na korporace, ale tv team a integrita, boje za "své", atd,... tedy celkově další výborný Mann! ()

Michal13

Film o tom, aká môže byť pravda bolestivá, a čo všetko je človek pre jej dokázanie ochotný obetovať. (V skratke) Na samotné dno a v neľahkej úlohe sa tentokrát ocitá Jeffrey Wigand (Russel Crowe), ktorý je ochotný pre pravdu obetovať aj to najcennejšie, teda svoju rodinu. Jeho pomocníkom sa tentokrát stáva Lowell Bergman (Al Pacino) , reportér CBS, ktorý sa pokúsi prostredníctvom rozhovoru s Jeffrey-m , ktorý má byť odvysielaný v TV show, odkryť všetkú špinu, skrývajúcu sa v pozadí tabakového priemyslu. No cesta za pravdou však nebude ľahká. --- Skvele zrežírovaný snímok pod taktovkou Michaela Manna s kvalitným scenárom a ústrednou dvojicou v podaní Russela Crowe-a a Al Pacina, ktorý sú skutočnými dominantami filmu. Aj napriek dĺžke,ma film ani na chvíľku nenudil, hlavne vďaka množstvu napätých scén a zvratov. Skvele vykreslená psychológia postáv (hlavne Crowe). .Záver trošku nedotiahnutý, ale na výsledný dojem s filmu našťastie nemá príliš veľký dopad. / 90% ()

Honziiin

Majstrštik ze židle páně Mannovy.. Tohle je opravdu jeden z mála filmů, při kterých jsem se i přes předlouhou stopáž vůbec nenudil a s klidem bych se díval i o půlhodinu víc. Skvělá režie, scénář, výkony hlavních protagonistů..Dávám čistých sto procent... ()

stuj

Propuštěný Crowe se rozhoduje, zda vyjít ven s pravdou o tabákové společnosti, i když ví, že ho to může stát úplně vše a společnost mu může zničit život. Když ho ale začnou "preventivně" zastrašovat, tak se rozhodne promluvit. Spolupracuje s Al Pacinem, uznávaným producentem TV společnosti, která ukazuje lidem pravdu. Jenže tabák má prsty všude a na poslední chvíli ovlivní i TV společnost, která se rozhodne natočený pořad nevysílat. A co teď? / Film s velkým tématem. Jeho délka je tedy pochopitelná, ale i když se herci snaží o sto šest, mě to přesto nijak zvlášť neoslovilo. Každopádně jsem rád, že nekouřím. ()

pohadkaceska

Film možná nenadchne všechny, ale přesto stojí za zhlédnutí. Dobrý námět, herci, atmosféra a hlavně žádné zbytečné srdceryvné úseky. A to je alespoň na tři a půl hvězdičky, tedy na čtyři ()

gerojmanus

Nejdříve jsem se obával délky thrilleru, ale obavy byly liché. Excelentní výkony obou hlavních postav v kombinaci se silným příběhem člověka, který bojuje proti nadnárodní mašinérii tak vehementně, že ztratí to, co miluje nejvíce - svojí rodinu, dělají z tohoto filmu silný zážitek. ()

Ruda.neck

Spousta žvástů, napětí žádné, tím pádem je nesnesitelná i délka filmu. Herecké výkony dobré, ale na Oscary? Na to, že cigarety jsou prostředek, jak do sebe dostat nikotin, se mohli zeptat mě... ()

Jarmila68

Jsem moc ráda že jsem film viděla a musím konstatovat že je jedním z nejlepších....pět hvězdiček opravdu nedávám moc často!Je smutné že lidi nezajímá jak s námi Ti nahoře vymrdávaj že jsme pro ně otroky,byť je živíme a co my?Mno...tohle téma mě moc nezajímá..bla...bla...ovce tupé:-(Jinak klobouk dolu před pánem co to prožil ve skutečnosti!Charakter každým coulem,pašák!Russell byl jako vždy perfektní(u mě byl nejvíc v čisté duši:-))a pan Al to samé jsou to páni herci(toho mám zas za ďáblova advokáta:-)výborně natočené,prostě víc takových příběhů ze života.Jen škoda že jsou lidé tak slepí a hluší že? ()

Luxurka

Režisérovo jméno napovídá, že to nebude shit... a taky není! :-) Poutavý příběh, zajímavé zvraty a skvělé herecké výkony. Ač to není film, který bych si pouštěla každý měsíc, líbil se mi. ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Zdravé fast-foody?

Zdravé fast-foody?

21.12.2005

Kvalitu jídla bude připravovaný film FAST FOOD NATION posuzovat jinak, než z lékařského hlediska. V připravovaném dramatu režiséra Richarda Linklatera se vše bude točit okolo nejvyšších špiček… (více)