Americká středoškolačka Mia Thermopolisová je trochu nesmělá, a navíc vinou nemoderního účesu, nevzhledných brýlí a bazarového oblečení patří spíš k outsiderům. Přesto žije spokojeně s matkou, svobodomyslnou malířkou Helen, a nejlepší kamarádkou Lilly. Celý její život však převrátí naruby příjezd babičky Clarissy. Mia se překvapeně dozvídá, že babička je královnou malého evropského království Genovie, že její otec byl korunní princ a že je dědičkou trůnu. Matka jí vysvětlí, že podle dohody s otcem se o svém původu měla dozvědět až v osmnácti letech, babička se jí snaží objasnit, že její nástup na trůn ovlivní budoucnost malé země, protože o trůn se ucházejí i další zájemci. Navíc povolá šéfa bezpečnosti Joa, aby na princeznu dohlížel. Mia nakonec souhlasí, že bude brát lekce správného chování a získá tím čas rozhodnout se, zda přijme genovijský trůn. Mezitím musí řešit i běžné školní starosti, výsměch pohledného spolužáka Joshe, o jehož objetí sní, výčitky Lilly, že na ni nemá čas. Na ambasádu dorazí vizážista Paolo, který se svými asistentkami promění tuctovou středoškolačku v atraktivní dámu. Proměna má však i nemilé důsledky. Znechucená povykem je Mia rozhodnuta vzdát se trůnu. Jenže pak jí babička předá deník, a v něm Mia objeví dopis od svého otce. (TV Nova)

eMeMko

Průměrná komedie pro mladé ženy/dívky, která však nenabízí nic jiného než stovky podobných filmů před ním - jak se z ošklivého kačátka se stane nádherná princezna. Celý námět a zápletka jsou relativně jednoduché a lineární, ale dokáží zabavit diváka po celé dvě skorohodiny. Herecké výkony jsou velmi průměrné, nejoblíbenější postava pro mě osobně byl Hector Elizondo alias Josef. Jinak k tomu není moc co napsat. Pokud jste cílová skupina, snímek si pravděpodobně velmi užijete. Pokud ne (stejně jako já) bude to pro vás jen další zářez do vašeho filmového totemu. ()

maestrotatum

Debut rozprávkovej Anne Hathaway. Gerry Marshall vie točiť takéto sladkosti. Anne pôsobí vtipne a zlato, no najviac jej to pasuje v obraze, v ktorom je po boku Julie Andrews. Tieto dve herečky tvoria veľmi dobrú filmovú dvojicu, dopĺňajú sa a ten ich generačný rozdiel je omnoho zaujímavejší. Nápad je to už x ráz sfilmovaný ale napriek všetkému mám Denník Princeznej najradšej. Z filmu sála nesmierna pohoda, pretože sa na nič nehrá, je to film, ktorý je milý, hravý- perfektné sústo na oddych. Hovorí sa, že každý má v sebe dievčeneské ,,JA” no a to moje pri tomto filme vždy zaplesá. :) + mamina ho má tiež rada, tak nedaj tam [70%] ()

ekap

Novodobá Popoluška zmiešaná so škaredým káčatkom, ktoré je rovnako nemotorné ako prekvapené, keď nájde svoju starú mamu! Priemerný film s nadpriemerným hereckým obsadením (Julie Andrews)! ()

Kozlowski8

Mladá puberťačka Mia se dozví, že se po smrti otce, kterého nepoznala, má stát následnicí trůnu. Jak tato skutečnost na dívku a její okolí působí a jak se sní vyrovnává, o tom vypráví tento film. Poněkud stupidní námět, lehce předvídatelný děj, žádná překvapení se nekonají. Mia se postupně mění z ošklivé outsiderky v krásnou princeznu. Anne Hathaway není zrovna můj typ ani po herecké,ani po ženské stránce - a to ani přeměněná v princeznu. ()

JackieBliz

Hloupoučký teen-film, která z dívek by nechtěla být princezna? Jenže to je největší plus, to že nemusíte přemýšlet, jen se koukáte na obrazovku a bavíte se, jak někdo ksakru mohl natočit tohle? Pak to uběhne a vy zjistíte, že je to tak hloupoučké a vy jste přežili, zabavili se a nezranili se. Ano, opravdu vám to nic nenabízí kromě skvělé Anne a lepší Julie, ale pro oddych - dobrý páteční film. ()

Scaevola

Zajímavý a veselý nápad, který těží hlavně ze ztřeštěné půvabnosti A. Hathaway. Bohužel rozvedení tohoto nápadu musí být nutně otravné a sladce cukernaté. ()

kishi_SO

tento film som isiel pozerat s tym, ze je "romantak" pre dievcata, ktore snivaju o tom, ze sa jedno rano prebudia a bude im oznamene, ze su princezne. Potom bude nasledovat same "iiiiiiiiiiii" a "aaaaaaaa" a rozne pazvuky. Ale mozno vdaka tomu, ze som k tomu pristupoval ako k uz vopred prehranemu boju, som ostal milo prekvapeny, ze to nenudi, ba co viac, ostal som sokovany a znepokojeny svojim aktualnym emocnym stavom, ze sa mi to zacina pacit. Samozrejme vysoky percentualny podiel na tom ma Anne Hathaway, na ktorej zlatucku tvaricku by som pozeral cely den. Tak zo sna dievcat o tom, ze su princezne sa stal sen chalanov, ze sa pri takych princeznach budu zobudzat. Nastastie sa moj sen vyplnil a pri svojej princeznej sa uz zobudzam. ()

zigy

Beru to jako film určený pro specifické publikum - totiž holky. Tak jako kluci mají své ouldšetrhendy, holky si hrají na princezny. A právě v tomto filmu si mohou své sny splnit a zkusit si společně s hlavní hrdinkou, jaké by to bylo, kdyby se znenadání dozvěděli, že jsou dědičkami trůnu. Problém je v tom, že režisér byl příliš opatrný a jede si svůj romantický stereotyp, který nikoho neurazí, ale ani nenadchne. Kdyby to bylo odvážnější, po všech stránkách (humor, milostná zápletka), dostalo by to daleko větší šťávu. Takhle jsem měl celý film čas přemýšlet, proč je Anne jednou z nejkrásnějších hereček a proč si režisér myslel, že mu uvěříme, že je jí patnáct, když vypadá na dvacettři.... ()

Canniosh

Hned na úvod chci upozornit všechny potenciální čtenáře tohoto komentáře, že byť se jedná o čistě béčkový film, já jsem vydržel až do konce bez větších problémů ... a proč? Tento film je "typická" teenagerská komedie ze studenstského prostředí ... mno, spíše z prostředí žáků něco jako základní školy, takže prostě a dobře film s děckama, který nemusím a asi ani drtivá většina diváků nad 15 let (anebo i starší, záleží na tom, kdy je přejde puberta). Na druhou stranu film není možno zařadit do škatulky "pro děcka" anebo "pro puberťáky" anebo zde jinak řečeno jako "odpad", protože režisér velmi vhodně zvolil odlehčenou formu tohoto snímku, tzn. že se zde neřeší nic "strašně důležitého" pro puberťáky a film je tak vlastně docela zábavný a není nudný. Příběh je vlastně pohádkový, ale není potřeba nad ním přemýšlet a plyne jakoby sám od sebe. Námět mi připadal podobný filmu s Eddiem Murphym "Cesta do Ameriky", prostě a dobře zábavná komedie, která nezatěžuje divákův mozek a snaží se ho pobavit. Navíc se mi líbila postava ztvárněná Hectorem Elizondem, obdobně jako doprovodný sluha ve zmíněném filmu s Murphym. Závěr: zábavná komedie, bohužel "s děckama". ()

Mr.Meth

Nudný a blbý. Koukal sem na to, jenom protože na to čuměla moje sestra. Tu to ale hrozně bavilo, z toho vyplívá, že pokud si holka mladší 15ti let, je to jasná volba. Jinak se na to vykašli. ()

Wroclav

To jsem se zas jednou nedobrovolně podíval na pěknou kravinu, tupé nudné repliky a sladkobolně stupidní děj. Jediné proč na to lze kouknout je pěkná herečka v hl. roli, takže za 1. ()

MyFairLady

vzhladom k tomu,ze nic prevratne som necakala, nebola som sklamana ani pohorsena, dokonca som sa raz zasmiala (na reakcii imigemakera, ked prvy krat videl princeznu), takze si to zasluzi aspon dve. ()

BaHa

Stupidnější námět a zpracování budete jen těžko hledat....Vtip zmizel kamsi do nenávratna a během těchto úděsných dvou hodin se rozhodně neobjeví. Příběh založený na popelkovském přerodě z ošklivého káčátka na oslnivou princeznu, která navíc stihne zachránit celé království. Slovo komedie se mi zde vážně nechce používat. Možná humánější mučící metoda, ale nic víc. ()

h.madlenka

Postupem času už hlavně srdcovka, ale pořád se mi líbí (víc než knižní předloha) a v televizi ji nikdy neprošvihnu :). ()

Deník princezny 3 má hotový scénář

Deník princezny 3 má hotový scénář

29.01.2019

Herečka Anne Hathaway (Interstellar, Stážista) čerstvě potvrdila, že scénář ke třetímu Deníku princezny je hotový. Zpráva tak přichází na výročí patnácti let od premiéry prvního filmu. Herečka má prý… (více)

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman