Americká středoškolačka Mia Thermopolisová je trochu nesmělá, a navíc vinou nemoderního účesu, nevzhledných brýlí a bazarového oblečení patří spíš k outsiderům. Přesto žije spokojeně s matkou, svobodomyslnou malířkou Helen, a nejlepší kamarádkou Lilly. Celý její život však převrátí naruby příjezd babičky Clarissy. Mia se překvapeně dozvídá, že babička je královnou malého evropského království Genovie, že její otec byl korunní princ a že je dědičkou trůnu. Matka jí vysvětlí, že podle dohody s otcem se o svém původu měla dozvědět až v osmnácti letech, babička se jí snaží objasnit, že její nástup na trůn ovlivní budoucnost malé země, protože o trůn se ucházejí i další zájemci. Navíc povolá šéfa bezpečnosti Joa, aby na princeznu dohlížel. Mia nakonec souhlasí, že bude brát lekce správného chování a získá tím čas rozhodnout se, zda přijme genovijský trůn. Mezitím musí řešit i běžné školní starosti, výsměch pohledného spolužáka Joshe, o jehož objetí sní, výčitky Lilly, že na ni nemá čas. Na ambasádu dorazí vizážista Paolo, který se svými asistentkami promění tuctovou středoškolačku v atraktivní dámu. Proměna má však i nemilé důsledky. Znechucená povykem je Mia rozhodnuta vzdát se trůnu. Jenže pak jí babička předá deník, a v něm Mia objeví dopis od svého otce. (TV Nova)

Marcey199

Romantické komedie většinou v pohodě kousnu, Deník princezny jsem nedávala od začátku do konce. Taková chujovina se jen tak nevidí. ()

MrOgilwy

Ne. Nee. Neee. Není to dobré. Dopředu sice člověk ví, o čem bude slepičí polévka, ale může se na ní těšit. Musí být silná a voňavá, dobře skloubené ingredience. Jídlo se dá pokazit, když to odfláknete, neumíte, nebo je to celkem bez nápadu. Přesto by tato krmě, ne slepičí ale pro slepice, dokázala zahřát. Nesmíte podceňovat strávníka, někdo to nesežere, někomu to stačí. Mimo klasický scénář si už vlastně nepamatuju na něco konkrétního a už vůbec ne stojícího za zmínku. ()

sako44

Tohle, že je komedie pro teenagry?? To se asi někdo zbláznil...Jenom se stačí podívat na tvůrce filmu a už mi to je všechno jasný. Walt Disney. Tak co bysme pak mohli asi čekat? Nic jiného než trapnost v tom nevidím. ()

mmiri

tak dalo se na to občas dívat, jednoduchý a tak trochu bezduchý humor sice místy hodně vadí, ale tak nějak jsem to zkousla.... ()

Janh

Odpočinková záležitost. Pustil jsem si to před noční a díky stokrát ohranému tématu ani nevadí, že jsem u sledování několikrát zachráp. ()

zuzulend

Nezáživný děj,možná jediné plus tohoto filmu je Anne Hathaway,kterou mám poměrně ráda.Jinak celý film mi přijde povrchní. ()

matyy odpad!

Byl se donucen na tenhle film jít. A příště bych raději použil nepřiměřeně přiměřenou sebeobranu, abych se tomuhle kousku vyhnul. Herecké výkony na úrovni lesního divadla v Horní Dolní. Již nikdy více, ani vzpomínat... ()

Evziiik

Miluju Deník princezny a je mi úplně jedno, že jsem asi jediná a je mi uplně jedno, že je to pubertální. Miluju Anne a miluju ji i v roli mladičké Mii. Podle mě je to krásnej film pro mladý (malý) holky, a to, že já jsem na to už trošku stará, mi vůbec nevadí. V rámci naivní komedie pro mladé dávám plné hodnocení. ()

ES13

Jako malá jsem ten film zbožňovala a vždycky jsem si přála být jako Mia. Aby mi rodiče taky řekli .. jsi z královské rodiny. Sice se tak nestalo, ale ten film zbožňuju dodnes. Anne je super herečka a film byl celkově sám o sobě zábavnej, plnej lásky a taky se mi líbilo prostředí San Franciska. ()

Katy007

Na mě trochu moc velká šílenost plná trapasů mladé krásné princezničky, kterou hlídá její královská babička, ale proč ne. Vyloženě na pobavení ale dobré. ()

marsulka

naivní, dětské, na zabití času (případně žehlení či ruční práce) dobré, viděla jsem to asi dvakrát nebo třikrát, víckrát už nechci ()

ters

Moc sladké, moc pubertální a moc dětská Anne Hathaway. Tenhle film je milý, nic víc a nic míň. Ovšem Julie Andrews jako správně snobská královna je dokonalá, takový "highlight" filmu. Díky ní dvě hvězdičky. A díku Josephovi. ()

Melodrama

Nebylo to špatné, taková "limonáda" pro holky. Pěkně zahrané, scénář slabší. Nejvíc se mi líbil herecký výkon Louie :-) ()

FlyingGentle

Trošku zdlouhavá, ale veselá romantická komedie o teenagerce, která si uvědomuje, že může být i někým jiným a že ovlivnit svět může díky svému zásadnímu rozhodnutí stát se princeznou. Nádherně šarmatní Julie Andrews v roli královny je nejsilnější postavou lehkého příběhu. Anne Hathaway, pozdější hvězda třeba epické sci-fi Interstellar, je tady tak ztřeštěná, že se tomu skoro nedá uvěřit a možná i sebe někde až moc shazuje, ale na to, že to byla její první role, klobouk dolů. Její proměna v princeznu je hodně trnitá a docela i příjemně realisticky vykreslená s ohledem na dotěrné novináře. Tady film brousí do vážné polohy, která by mu možná seděla i více. Ale nakonec se má divák více smát a dojmout, což se díky samozřejmému happy endu stane. 50 procent, co je tady, je málo, dal bych tak 65-70. Další plusy za originální scény: házení barev na stěnu s maminkou má své kouzlo, autentické záběry na srázovité ulice San Francisca jsou fakt povedené, milý a užvaněný kadeřník Paolo docela baví. Těším se na druhý díl! ()

yarca

A já mám tenhle film ráda. Je to moje guilty pleasure. Jednak miluju přeměny „Popelka v princeznu". Zadruhé Julie Andrews. A za třetí - novopečena princezna pije s babičkou z porcelánu Royal Albert z řady Old Country Roses. Který mám doma a který až do tohoto filmu považovala moje rodina za děsný kýč. A díky tomuhle filmu ho vzali na milost. :-D ()

Deník princezny 3 má hotový scénář

Deník princezny 3 má hotový scénář

29.01.2019

Herečka Anne Hathaway (Interstellar, Stážista) čerstvě potvrdila, že scénář ke třetímu Deníku princezny je hotový. Zpráva tak přichází na výročí patnácti let od premiéry prvního filmu. Herečka má prý… (více)

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman