Americká středoškolačka Mia Thermopolisová je trochu nesmělá, a navíc vinou nemoderního účesu, nevzhledných brýlí a bazarového oblečení patří spíš k outsiderům. Přesto žije spokojeně s matkou, svobodomyslnou malířkou Helen, a nejlepší kamarádkou Lilly. Celý její život však převrátí naruby příjezd babičky Clarissy. Mia se překvapeně dozvídá, že babička je královnou malého evropského království Genovie, že její otec byl korunní princ a že je dědičkou trůnu. Matka jí vysvětlí, že podle dohody s otcem se o svém původu měla dozvědět až v osmnácti letech, babička se jí snaží objasnit, že její nástup na trůn ovlivní budoucnost malé země, protože o trůn se ucházejí i další zájemci. Navíc povolá šéfa bezpečnosti Joa, aby na princeznu dohlížel. Mia nakonec souhlasí, že bude brát lekce správného chování a získá tím čas rozhodnout se, zda přijme genovijský trůn. Mezitím musí řešit i běžné školní starosti, výsměch pohledného spolužáka Joshe, o jehož objetí sní, výčitky Lilly, že na ni nemá čas. Na ambasádu dorazí vizážista Paolo, který se svými asistentkami promění tuctovou středoškolačku v atraktivní dámu. Proměna má však i nemilé důsledky. Znechucená povykem je Mia rozhodnuta vzdát se trůnu. Jenže pak jí babička předá deník, a v něm Mia objeví dopis od svého otce. (TV Nova)

Falko

Teenedzerska limonada, ktora ma celkom pobavila. Reziser Garry Marshall ma uz davno za sebou casy, ked este natocil kvalitnu PRETTY WOMAN (1990) a ta zrejme asi navzdy zostane jeho najuspesnejsim filmom. Prekvapila ma aj Whitney Houston, ktora je pod filmom podpisana ako producentka. Anne Hathaway som si oblubil uz v komedii DABEL NOSI PRADU (2006) a odvtedy sa na nu divam stale radsej, takze aj to bol dovod, preco som si chcel pozriet aj tuto komediu... 19.12.2009______ Anne Hathaway - (Mia Thermopolis) +++ Hector Elizondo - (Joe) +++ Julie Andrews - (Kráľovna Clarisse Renaldi) +++ Mandy Moore - (Lana Thomas) +++ Heather Matarazzo - (Lilly Moscovitz) +++ Caroline Goodall - (Helen Thermopolis) +++ Robert Schwartzman - (Michael Moscovitz) +++ Erik von Detten - (Josh Bryant) +++ Produkcia: Whitney Houston +++ Hudba: John Debney +++ ()

MMR

Nebýt Anne Hathaway, asi bych šel s hodnocením ještě níže. Tohle je prostě klasický film, který člověk může vidět na TV Nova. Obyčejný brak, který nikoho ničím neobohatí, a jen sežere 2 hodiny času (na TV Nova tak dvojnásobek). Nevzpomenu si, jestli jsme se vůbec u filmu zasmál. Možná jo? Nevím, asi ne. ()

Hrabka

Na jedničku se ještě dá koukat. Je to taková naivní komedie s hloupoučkým dějem. Anne Hathaway je fajn a film stojí za zhlédnutí, ale nečekejte moc. 45% ()

kinej odpad!

Úplně zbytečný film. Nechápu scénáristu, proč se vůbec obtěžoval takový kýbů zvratků vrhnout. A ještě více nechápu režiséra, proč s něčím takovým vůbec ztácel čas. Asi jedině ty prachy. ()

Jamal

Čekal jsem něco trošinku dospělejšího, každopádně holkám jakéhokoliv věku se ten film líbí - to je dobré vědět. Film opravdu až hodně dětinský a holčičí - pustil jsem si ho jen kvůli Ďábel nosí Pradu. Holky to ale rozesměje atd. a my si u toho můžeme třeba luštit sudoku ( samozřejmě nenápadně ). ()

Pavka5

Pamatuji si, že jsem na této komedii byla v kině. Jako 12letá jsem si tento film zamilovala. Dneska to vnímám jako průměrnou americkou komedii. Anne Hathaway ..jako vždy výborná :-). ()

ajuska

Klasika o tom jak ošklivá dívenka zkrásněla a ještě navíc se stala princeznou. Výsledek je přesně takový, jaký lze vzhledem k námětu očekávat čili naivní, totálně průhledný film pro slečny pod 15 let. ()

burina

Kravina.Dokopy som sa zasmiala asi trikrat.Vacsina situacii kde sa hlavna hrdinka potkne,spadne ci povie nieco nevhodne je vylozene trapna...ale zase na jedno pozretie sa to celkom da vydrzat. ()

lamps

Velká americká blbost, ale koukat se na to ještě dá. Asi je to tím, že takové filmy dávají v televizi pořád a já jsem na nich trochu vyrostl, ale já prostě nemám to srdce hodit tuhle teenagerovskou slátaninu někam do odpadu. Anne Hathaway se mi líbí a k Marshallovi chovám za Pretty Woman jistý respekt, takže jim udělám tu laskavost, že se na jejich společné dílo už nikdy vícekrát nepodívám a zůstanu u celkem vysokého hodnocení. ()

Indiana

Jako jde to, lehčí zábava pro mládež. Film má sympatickou hrdinu v podání Anne Hathaway, která hraje slušně a v záloze je pak královna v podání Julie Andrews, což je pak sázka na jistotu. Myslim, že se Marshall docela předvedl, neboť to mohlo být mnohem horší. ()

salahadin

"Pane polní maršále, poslušně hlásím, že desátník Marshall se dostavit k exekuci. Co mu mám odříznout, nohu, ruku nebo hlavu?" Odpověď zní: "Desátníku Marsallovi uříznout nohy od režisérských štaflí a objektiv kamery, pokud to nezabere, navrhuji přesídlit se urychleně na planetku 951 Gaspra, než natočí něco podobného." Nehodnotím hvězdičkami kvůli nedostačující stupnici za nulou směrem doleva. ()

Rosaviva

Pro tuhle knížku jsem měla vždycky slabost a pro tenhle film taky. Já nevím, vždycky se mi to líbilo a film mi nepříjde vůbec špatnej, takže asi vážně nepochopím myšlení některých lidí co tu hodnotí. Je to pohádka, kouzelná pohádka zasazená do San Franciské střední školy. A hlavně se díky tomuhle filmu proslavila Anne Hathaway (vypadá tu fakt divně :D) 4* ()

kingik

Americká středoškolačka Mia Thermopolisová je trochu nesmělá, nemotorná a navíc vinou nemoderního účesu, nevzhledných brýlích a nemožném oblečení patří spíš někam na okraj mezi outsidery. Přesto žije spokojeně se svou matkou, malířkou Helen, a kamarádkou Lilly. Její život však převrátí naruby příjezd babičky Clarissy. Mia se dozvídá, že babička je královnou malého evropského království Genovie, že její otec byl korunní princ a že je dědičkou trůnu. A celá je to jedna velká sprcha trapnosti, která funguje jen v počátku, kdy absolvujeme jako diváci přerod ošklivého kačátka v pohlednou slečnu důstojnou pro královský trůn. Potud jsem tu trapnost akceptoval, ale pak už se film s ničím pořádným nevytasil. Anne Hathaway nemá nijaký extra komediální talent, ale s tím, co má, si v téhle naivní slátanině bohatě vystačila. Garry Marshall opět nezklamal a dokázal, že se svými filmy dokáže mimořádně otravovat. 20% ()

Fingon

Mám mladší sestru, takže se ke mně jednoho dne dostala knižní předloha... upřímně řečeno, i ve svém miniaturním rozsahu (neřekl bych, že to má o moc víc než sto stránek) je takhle četba pro náctileté slečny mladší patnácti let co se myšlenkové bohatosti daleko hodnotnější než tenhle pokus. Je to škoda, protože mám moc rád Anne Hathaway i Hectora Elizonda... nejlépe zde působí Julie Andrews, jejíž ztvárnění Královny matky (vlastně už babičky) jde ale zcela proti duchu knihy. BTW, knižní série se teď pohybuje někde kolem osmého dílu a bohužel i zde jde "kvalita" prudce dolů (na druhé straně - je to docela zábavná parodie na knihy pro tuto věkovou skupinu, což si ovšem asi těžko uvědomí někdo, kdo se do těchto vod nikdy nedostane, tedy ani já:-). ()

nash.

Jeden z nejpříjemnějších popelkovských filmů. Už jen sympatická Anne Hathaway a úžasná Julie Andrews jsou dva pádné důvody z nichž každý filmu vyslouží jednu hvězdičku. Obě ladně proplouvají všemi tradičními klišoidními žánrovými prefabrikáty a tam, kde jim začne docházet dech, zasáhne výborný Hector Elizondo. Na rozdíl od mnoha podobných filmů jsem bez potíží překousl občasné uklouznutí, nenudil se, ba dokonce se velmi dobře bavil, zejména v první části s ošklivým kačátkem („zase si na mě někdo sedl“) a jeho proměnou v labutí princeznu (lekce správného držení těla). Zkrátka pohodovka určená fandům pohádek klasických i těch moderních. ()

Slarque

Film by měl mít upozornění, že je pouze pro dívky do patnácti let! Myslel jsem si, že Garry Marshall je expert na romantické komedie, ale na realizaci tohohle opravdu pitomého scénáře to není vidět. Hector Elizondo má smůlu, že hraje ve všech jeho filmech, takže je i tady. Proč vzala roli v něčem takovém Julie Andrews, ví nejspíš jen ona sama. U Anne Hathaway radši skončím s konstatováním, že vypadá dobře. ()

klerik

Príjemná transformácia PRETTY WOMAN pre mladé publikum. A Anne Hathaway pôsobí oveľa živšie ako božská Julia Roberts... ()

Deník princezny 3 má hotový scénář

Deník princezny 3 má hotový scénář

29.01.2019

Herečka Anne Hathaway (Interstellar, Stážista) čerstvě potvrdila, že scénář ke třetímu Deníku princezny je hotový. Zpráva tak přichází na výročí patnácti let od premiéry prvního filmu. Herečka má prý… (více)

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman