Americká středoškolačka Mia Thermopolisová je trochu nesmělá, a navíc vinou nemoderního účesu, nevzhledných brýlí a bazarového oblečení patří spíš k outsiderům. Přesto žije spokojeně s matkou, svobodomyslnou malířkou Helen, a nejlepší kamarádkou Lilly. Celý její život však převrátí naruby příjezd babičky Clarissy. Mia se překvapeně dozvídá, že babička je královnou malého evropského království Genovie, že její otec byl korunní princ a že je dědičkou trůnu. Matka jí vysvětlí, že podle dohody s otcem se o svém původu měla dozvědět až v osmnácti letech, babička se jí snaží objasnit, že její nástup na trůn ovlivní budoucnost malé země, protože o trůn se ucházejí i další zájemci. Navíc povolá šéfa bezpečnosti Joa, aby na princeznu dohlížel. Mia nakonec souhlasí, že bude brát lekce správného chování a získá tím čas rozhodnout se, zda přijme genovijský trůn. Mezitím musí řešit i běžné školní starosti, výsměch pohledného spolužáka Joshe, o jehož objetí sní, výčitky Lilly, že na ni nemá čas. Na ambasádu dorazí vizážista Paolo, který se svými asistentkami promění tuctovou středoškolačku v atraktivní dámu. Proměna má však i nemilé důsledky. Znechucená povykem je Mia rozhodnuta vzdát se trůnu. Jenže pak jí babička předá deník, a v něm Mia objeví dopis od svého otce. (TV Nova)

Krt.Ek

Zklamalo mě, že z tý svý kočky nakonec neudělala ministerského předsedu. Já bych to třeba udělal, kdyby se zjistilo, že mám modrou krev. Jo, a pivo by bylo zadarmo a fotbal každej den. (tuším, že vůči podobným filmům jsem imunní, jelikož kávu piju - když už - se sedmi osmi lžičkami cukru) ()

Jindros odpad!

Velké NIC. Závěrečné "zvednutí nožky" mi připomělo našeho pejska, když zlomyslně močí na sousedovic plot. Pitomost největší, možná pokud ste holčička pod dvanáct let a vaše iq je nižší, mohlo by se vám to líbit. ()

elizabeth_ba

Budu-li to hodnotit jako parodii, dala bych i čtyři hvězdičky, ale jako romantický rodinný film bych dala s bídou jednu, jelikož i někomu tak povrchnímu jako jsem já je od začátku jasný, že "kluk od vedle" je mnohem lepší než školní playboy. ()

Orlau32

Slaďounka limonáda pro absolutně chmurné chvíle. Dostane vás z toho, protože to je film, kde nemusíte vůbec o ničem přemýšlet. A i to je někdy dobré. ()

J3dla

Sledování filmů v televizi má na mě nějaké kouzlo; dokážou mě pobavit o sebevětší hovadiny, o které bych jinak ani myšlenkou nezavadil. ()

blackrain

S puberťačky princeznou snadno a rychle. Anne Hathaway je sympatická. Julia Andrews jako královna je sázkou na jistotu, která se povedla. Hector Elizando je velmi šarmantní a okouzlující. ()

gogos

Film má jasně vyhraněné publikum, do kterého já se neřadím. Byl jsem přinucen, přežil jsem a nezanechalo to na mě následky. To je asi největší pozitivum filmu. ()

jajinka

Milá komedie.. A jak se z ošklivého káčátka stala krásná labuť.. A propó, jak že to ti amíci řídí auto bez spojky?? ()

Neffy

Jako fanynka knížek o Mii jsem si film nenechala ujít v kině. I když mírně upravili příběh (v knize není otec Mii mrtvý, myslím, že je jen neplodný), tak převést knihu na plátno se docela vydařilo. Je to typický průměr a snad každá holka snila o tom, že by se tohle jednou mohlo stát - že by byla najednou princezna... ()

Colonist

Moderní pohádka plná klišé a křečovitého humoru, který je dělán stylem "Teď se smějte, to mělo být sakra vtipné!". Bohužel to vtipné moc nebylo, většinou film sklouzává k násilné trapnosti. ()

kajas

Hodně mě to bavilo a klidně se na nemotornou Miu zase podívám, mimochodem, taky bych chtěla jet do školy v limuzíně. Lepší než knížky. ()

Aleee89

Viděla jsem ho asi dvakrát a nemám potřebu se dívat znova. Sice ta zápletka - teda moc nereálná, i když se mi zdá, že se nijak neopičí, aspoň teda já neznám film s podobným námětem, byla docela dobrá, ale jinak to nebyla žádná bomba. Nijak extra mě nenudil ani nenadchl. Taková vcelku vkusná romantická komedie kterak šedá myška ke štěstí přišla. Tenhle námět je ohraný, ale ono se nic moc jiného vymýšlet nedá... ()

Efik_CZme odpad!

Koukám na tu hrůzu právě nyní v televizi... Bože můj. To je tak strašně STUPIDNÍ... Abych to odůvodnil. Humor - ubohé, herci - příšerní, příběh - to jako fakt??? Asi se to může líbit teen-aged dívkám... chjo. Asi není moc alternativ co jim pouštět místo tohodle, že? ()

Sheldra

Je mi jasné, že u některých filmů se po divákovi očekává, že přepne spínač myšlění do polohy "off" (má-li nějaký spínač, pochopitelně), leč i tento úkon by měl být vyvážen nějakou protihodnotou - například mimořádnou zábavností snímku nebo dechberoucími efekty. Tady jsem se dočkala jen nutkání ke zvracení. Jediným kladem téhle trapárny je fakt, že proslavila Anne Hathaway. Jinak navrhuju úředně zakázat! ()

OG_Swifty

Deník princezny je neuvěřitelná sračka, která se točí kolem nemožný Anne Hathaway. Anne Hathaway je ve filmu mega hnusná (zajímalo by mě, zda existuje nějaká kauzalita mezi kudrnatýma vlasama a filmovou šeredností) a především nemožná. Kdybych tam chodil na střední s ní, tak jí taky šikanuju, protože byla úplně přehnaně MENTÁLNÍ. Podobně kritický bych byl rád i k její filmové kamarádce Lilly (Heather Matarazzo) - vypadala úplně retardovaně od začátku filmu a když zhruba v polovině filmu udělají z Anne kočku (nebo alespoň něco, co je jí mnohem blíž než dosavadní vzhled) a Lilly jí začne dissovat, tak jsem si fakt přál, aby šofér Joe vytáhnul sawed-off shotgun a ustřelil jí tu zmutovanou držku. Ve druhé polovině filmu 2x tancuje šofér s královnou a celý to jde všechno mírně nahoru, ale opravdu jen mírně. Prý má tenhle film i jedno nebo dvě pokračování, no... asi bych si radši pustil Egyptský dokument o transformaci zemědělského hospodaření po politickém převratu. ()

Beagle

Jedna hvězda za Julie Andrews, druhá za Anne Hathaway (a Hectora Elizonda za volantem). To bude asi tak všechno. ()

Chen

Mně tyto variace na Popelku vůbec nebaví. Myslím, že dvanáctileté školačky určitě pobaví. Já je třikrát týdně sledovat nemusím, ale ať nejsem škarohlíd - 50 %. ()

Deník princezny 3 má hotový scénář

Deník princezny 3 má hotový scénář

29.01.2019

Herečka Anne Hathaway (Interstellar, Stážista) čerstvě potvrdila, že scénář ke třetímu Deníku princezny je hotový. Zpráva tak přichází na výročí patnácti let od premiéry prvního filmu. Herečka má prý… (více)

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman