Americká středoškolačka Mia Thermopolisová je trochu nesmělá, a navíc vinou nemoderního účesu, nevzhledných brýlí a bazarového oblečení patří spíš k outsiderům. Přesto žije spokojeně s matkou, svobodomyslnou malířkou Helen, a nejlepší kamarádkou Lilly. Celý její život však převrátí naruby příjezd babičky Clarissy. Mia se překvapeně dozvídá, že babička je královnou malého evropského království Genovie, že její otec byl korunní princ a že je dědičkou trůnu. Matka jí vysvětlí, že podle dohody s otcem se o svém původu měla dozvědět až v osmnácti letech, babička se jí snaží objasnit, že její nástup na trůn ovlivní budoucnost malé země, protože o trůn se ucházejí i další zájemci. Navíc povolá šéfa bezpečnosti Joa, aby na princeznu dohlížel. Mia nakonec souhlasí, že bude brát lekce správného chování a získá tím čas rozhodnout se, zda přijme genovijský trůn. Mezitím musí řešit i běžné školní starosti, výsměch pohledného spolužáka Joshe, o jehož objetí sní, výčitky Lilly, že na ni nemá čas. Na ambasádu dorazí vizážista Paolo, který se svými asistentkami promění tuctovou středoškolačku v atraktivní dámu. Proměna má však i nemilé důsledky. Znechucená povykem je Mia rozhodnuta vzdát se trůnu. Jenže pak jí babička předá deník, a v něm Mia objeví dopis od svého otce. (TV Nova)

ecceHOMMO

Ja si proste nemôžem pomôcť. Neskonale si viem pri tomto filme oddýchnuť a zrelaxovať....a humor?...akokoľvek lacný ma prekvapivo mnohokrát bavil. ()

Tyny

Nepřipadá mi to až tak úplně k zahození. Film mně bavil, některé scénky jsou velmi povedené a vtipné. ()

Lachtaan

Můj vztah k Anne Hathaway bych mile rád přirovnal k tomu, který chovám k Zacu Efronovi. Toho jsem mohl kdysi sebevíce proklínat kvůli výkonům v HSM a dneska se snažím, aby mi neutekl jeden jediný jeho snímek, Anne mi ohromně iritovala v téhle rádoby romantické slátanině a opět tomu vděčím své sestře, která Deník musela sjíždět měsíc co měsíc na DVD. A dneska ji řadím do mé TOP 10 nejoblíbenějších hereček a za poslední cca 4 roky jsem v její filmografii nenarazil na špatný film. Takže onen pro mě potupný Deník princezny beru také jako laciný start do jinak povedené kariéry. ()

Zdeňka

Když mi bylo 12 tak se mi film děsně líbil a patřil mezi mé největší favotity. Od té doby však nějaká léta už uběhla a změnila jsem na něj názor. Mia mi připadá dost otravná a chvilkami trapná, některé scény byly natočeny za účelem smíchu, já však dnes už jen protáčím oči (např. první návštěva sídla královny - tam je Mia úplně nemožná!!!) ()

lennyd

Mia (Anne Hathaway) je obyčejná šestnáctiletá holka, se svými radostmi i strastmi, trochu ztřeštěná, trochu hezká - prostě docela obyčejná. Ale to jen do okamžiku, kdy se dozví, že je dcerou právě zesnulého krále, vládce Genovie, země někde uprostřed Evropy, a že jí v žilách koluje královská krev. To ale znamená pro Miu razantní změnu životního stylu, ať již přijetí dvorní etikety (o což dbá její babička, královna Clarrise (Julie Andrews)), či celkového vzhledu a chování. Pro její spolužáky je to ale totální šok ... Ehm - kolikrát jsme toto už viděli? Jak se z tuctové holky stane rázem superhvězda (ať za to už může klukovská sázka či královský původ). Na tomto filmu není zhola nic originálního, jediné kvůli čemu by si zasloužil shlédnout je proměna Anne Hathaway z hipísačky na krásku (s trochu moc širokým úsměvem) - a nebo pokud jste stoprocentně romanticky založená duše, a stále čekáte, kdy se u vás objeví babička s pozváním do královské rodiny ... ()

Phietros

Jasně, tak trochu pubertální a novodobá pohádka.. ale za to je tam docela pár momentů u kterých se dobře pobavíte. Příběh je stanovený na opět známem stylu, kdy se z obyčejné ošklivé holky stane pěkná dámička. Umíte si představit kdyby Vám babička Královna řekla, že jste princeznou v pubertě?! A kort, když jste šedá myška okolí?! Asi by to s Vámi zamávalo.. To samé to udělá z Miou, ale nakonec přistoupí na podmínky babičky a své matky a učí se všemu novému z královské rodiny. Projde změnou v podobě zkrášlení od jednoho kosmetika, jenže ten nenechá nic bez povšimnutí a vše řekne novinářům. A tak se Mia musí vypořádat s novináři, nepřejícími spolužačkami, klukem do kterého je zamilovaná, ale on jí lapí do pasti jen aby se zviditelnil, ale v poslední řadě sama se sebou, co vlastně chce.. Mia má ve filmu přirozené chování a to vzhledem k roli pubertačky i jejímu věku sedí.. Navíc Anne Hathaway předvedla, že jí tyhle role sluší! ()

Monoxid

Pro mě dokonalá pohádka, na kterou se občas ráda znovu podívám. Párkrát se mi stalo, že jsem přemýšlela, zda se na konci dané scény hlavní hrdinka neprobudí ze snu, jak ujeté to bylo. Mimochodem, předtím vypadala líp... (a pokračování jsem naštěstí neviděla...nebo že by jo? Každopádně nic zapamatováníhodného.) ()

Compadre

Ne, že bych byl nějak extra zaujatý proti romantickým filmům, ale tohle tenhle film jakoby z oka vypadl těm šíleným jihoamerickým telenovelám. Jediný rozdíl je, že nemá 200 pokračování. Ale těch 114 minut úplně stačí. ()

Natabar

Ošklivka Betty v hollywoodském podání. - BTW: Tento snímeček by si zasloužil nějakou tu cenu za nejpředvídatelnější scénář. Každý, kdo v kterémkoli místě filmu neuhodne, co bude následovat v příštích 5 minutách a jak to celé skončí, musí být asi úplný dement. ()

Kicune

Příliš infantilní zábava, pocukrovaná dívkou, která se přes noc stane princeznou z neexistující pohádkové země a z kudrnaté outsiderky se stane hvězdou plesu. Ano, sen každé malé holčičky. Film jen na jedno zhlédnutí. Značka: přístupné pouze do 10 let! ()

Elisebah

Takové nemastné neslané. Čekala jsem od toho více. Četla jsem knížku a ta je rozhodně lepší a myslela jsem, že bude i film lépe zpracovaný, Hlavní přestavielka Mii vypadá opravdu podivně ()

NoFiction

Ze začátku to vypadalo celkem slibně, ale postupem času se to začalo měnit v totální nudu. Trochu teen ve mně zůstalo, ale tohle je příliž silné sousto, abych to spolkl. ()

Pipes

Příjemný rodinný film, který pobaví nenáročného diváka. Typický oddech. Herecké výkony pochopitelně jen průměrné, scénář pochopitelně děravý jak ementál, režie celkem slušná a děj poměrně zajímavý. Tento snímek stačí vidět jen jednou, ale rozhodně neurazí. ()

Deník princezny 3 má hotový scénář

Deník princezny 3 má hotový scénář

29.01.2019

Herečka Anne Hathaway (Interstellar, Stážista) čerstvě potvrdila, že scénář ke třetímu Deníku princezny je hotový. Zpráva tak přichází na výročí patnácti let od premiéry prvního filmu. Herečka má prý… (více)

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman