Princ Jaroslav se vydává do světa hledat ztracené sourozence – staršího bratra Jindřicha a své dvojče Jaromíra. Ti se zamilovali do tajemné krásky na portrétu, do princezny ze Země démantových skal a při jejím hledání zmizeli kdesi ve skalách. Princ Jaroslav nalezne princeznu Milenu a rozhodne se splnit tři úkoly, aby sourozence zachránil z prokletí… (Bohemia MP)

LadyRainier

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek, jako hodně malinké se mi líbila hudba a psi ... Dnes vidím ty skvělé herecké výkony, a že je ta pohádka depresivní?? Právě proto je ojedinělá a tak moc se mi líbí ...Má v sobě tolik moudra a tolik co říct i dnes ... Král a královna perfektní a sehraní, Libuška Šafránková krásná a Pavel Trávníček konečně hraje ...,-)) ()

Scaevola

Sváteční klasika vždy znovu potěší zaujímajíc temnějším námětem, strašidelnými skalami a podmanivou atmosférou kletbou stiženého království. Příběh sám však ničím nevybočuje s tradiční televizní tvorby a pohádka tak funguje spíše po stránce formální. ()

Kontryhelka

Zvláštní pohádka a Trávníček se Šafránkovou už se na prince a princeznu fakt moc nehodili. Přišli mi na tu roli hrozně staří. Depresivní prostředí i děj. A Šafránková mi zase nepřijde taková hvězda,která by měla tuhle pohádku zachránit. ()

Logout

Jako dítě mě tato pohádka upřímně děsila, pak jsem ji roky nevyhledával a zcela jsem ji docenil až někdy po třicítce. Ústřední dvojice / čtveřice není bohužel stejně detailně vykreslená, dvojče Mileny ostatně ani nemá jméno, proč údajně rozumnější Jaromír zblbne do barevných kamínků příliš neplyne z předchozího děje a v jinak hezké (i když psychedelicky-děsivé) pohádce mě to ruší více než v komentářích často zmiňované čachry s kamerou a dvojrolemi. ()

Emperor1

Určitě v tom hraje roli sentiment z dětství, ale tohle prostě byla pohádka, která se mi líbila nejvíce a těšil jsem se na každoroční vánoční reprízu. Pěkný, trochu temný a tajemný příběh v nádherném prostředí, Trávníček se ještě mohl chlubit luzným zjevem (a tu dvojroli jsem mu tehdy tak nějak i věřil), poněkud schizofrenní Šafránková, přísný král, který sice neskolil devítihlavou saň, ale střílel jako Legolas, creepy Krytinář v roli šaška a ta hudba, ta je prostě epická. A teď to srovnejte třeba s takovou pitvornou a ušišlanou Princeznou ze mlejna. Prostě pohádky jsme tehdy uměli, tečka. ()

Dvojirakri

Jediná pohádka ze čtyř celovečerních snímků režiséra Moskalyka. Moc příjemné až přitažlivé exteriéry Adršpašských skal, princ Trávníček ve své snad jediné dvojroli ve filmu, a samozřejmě Libuška Šafránková, se kterou měl režisér báječnou zkušenost a kterou vlastně do filmového světa uvedl jako Barunku v dvojdílné adaptaci Babičky, krásná jako vždy. Příběh je trošku složitější a mírné nedostatky ve scénáři, které jsou zmiňované v Zajímavostech, děj ještě více zamotávají. Přesto se divím tak příkrému hodnocení, tohle je jedna z pohádek kterou jsme doma na Vánoce nevynechali a které už se dnes netočí. Vážně váhám nad přidáním i poslední hvězdy...! ()

PTuranyi

Akoby sa Antonín Moskalyk, 9 rokov po Troch orieškoch pre popolušku, pokúsil zopakovať jej úspech obsadením Libuše Šafránkovej a Pavla Trávníčka do inej rozprávky. Ale nedá sa nevstúpiť dvakrát do tej istej rieky. Libuše Šafránková aj Pavel Trávníček nadobudli množstvo skúseností a na prvý pohľad nie sú také neviniatka. To sa však celkom hodí, lebo Tretí princ je pochmúrna rozprávka bez náznaku humoru. Zato si mohli obaja herci zahrať dvojúlohu a zvládli to myslím veľmi dobre. Produkcia je dobrá a vo vypätých scénach vytvára atmosféru divokým trúbením a trieskaním do bubnu čo celkom dobre plní svoj účel. Vážnosť príbehu a chýbajúci vtip sa však zrejme podpísali na tom, že táto rozprávka takú veľkú popularitu nezískala. 70% ()

lapatata

Tohle je pro mě asi nejkrásnější česká pohádka. Kouzelná, magická a navíc ne tolik ohraná jako ostatní. Skvělé obsazení - Trávníček hrál líp než ve Třech oříškách a Šáfránková zkrásněla. Ale dobří byli i Hlaváčová s Munzarem. Dobrý scénář, dramaturgie.... Má to úroveň. ()

alky

Dřív jsem tu pohádku moc ráda neměla, ale teď se na ní dívám radši a radši, možná se to časem vyšplhá až ke 4* :) ()

jiziczek

Česká pohádka ve stylu Andersena Klasická pohádkovost ustoupila jakémusi uměleckému úmyslu, z čehož se nakonec vyvinula neuvěřitelně ponurá atmosféra. Děj je celkem originální, herecké výkony už tradičně dobré. Ovšem krásná a nevinná Libuška Šafránková konečně nastavila taky druhou tvář a ukázala se jako taková mrška, které byste ale stejně všechno odpustili. ()

kpt.Marťas

Geniálně zachycené Adršpašské skály. Ty jsou vážně ďábelské. Zlá a hodná Libuška Šafránková. A princové... Je to pohádka temnější, ale moc dobrá. ()

Peršanka

Tak málo někteří dáváte? No to je škoda. Jo a pohádka bez strašení je spíš podelší večerníček pro nejmenší. Co takhle Pohádky bratří Grimmů, Krása nesmírná, Pohádky Boženy Němcové - to je potom co?? ()

Grifindoor

Tuhle pohádkou mam hodně oblíbenou, obzvlášť kvůli její temné a depresivní atmosféře, mezi záplavou spousty konin(např sračky jako za humny je drak nebo princezna ze mlejna) se nezvykle v vyjímá a ční. ()

james11

Tahle pohádka mi bohužel nepřijde už tak pohádková, a proto když jsem na to koukal jako malý moc mě to nebavilo a když jsem na to koukal jako velký bylo to pořád pohádka. Ale přesto další povedená česká pohádka. ()

montel

V království Země lva se narodí dvojčata Jaromír a Jaroslav (Pavel Trávníček), která hrozně rychle rostou, stejně jako jejich meče, koně a psi. Jakmile dospějí uvidí v království obraz neznámé princezny, do které se Jaromír ihned zamiluje a vydává se tedy do světa nejen za princeznou, ale najít také několik let ztraceného staršího bratra Jindřicha (Jiří Bartoška), který rovněž propadl princezninu kouzlu z obrazu, ale již se nikdy nevrátil domů. Když se ani Jaromír domů nevrací, rozhodne se poslední z princů Jaroslav, že je půjde hledat a že rozluští kouzlo princezny z diamantových skal...Z této pohádky jsem měl jako malí kluk strach a moc se mi líbila. V dnešní době už strach nemám :) ale líbí se mi pořád natolik, že se na ni podívám každé Vánoce. 60% ()

rene75

S odstupem času musím hodnoti velmi kladně - neodfláklá výprava, Trávníček umí jezdit na koni i ohánět se mečem. Libuška nezklamala a Český ráj je hodně depresivní místo. ()

Zemřel herec Luděk Munzar

Zemřel herec Luděk Munzar