Princ Jaroslav se vydává do světa hledat ztracené sourozence – staršího bratra Jindřicha a své dvojče Jaromíra. Ti se zamilovali do tajemné krásky na portrétu, do princezny ze Země démantových skal a při jejím hledání zmizeli kdesi ve skalách. Princ Jaroslav nalezne princeznu Milenu a rozhodne se splnit tři úkoly, aby sourozence zachránil z prokletí… (Bohemia MP)

SOLOM.

Na tuto pohádku se rovněž vždy rád podívám znovu. I ona totiž patří mezi mých TOP 10 československých pohádek. Libuše Šafránková a Pavel Trávníček si to po letech zopákli a stejně jako v Popelce předvedli solidní výkony (jasně v Popelce byli o fous lepší…). Já byl vždycky okouzlen tím skalním labyrintem a blyštícími se kameny. Navíc Adršpašské skály miluju a každý rok i navštěvuju. Mají své kouzlo, které dokázaly přenést i do této pohádky. A díky tomu nás napříč filmem doprovází i slušná atmosféra. ()

Ištván87

Nejvýpravnější a nejakčnější česká pohádka se skvělým Pavlem Trávníčkem v hlavní dvojroli. Hlavně Jaroslav byl výbornej týpek do nepohody. A se sympatickým pohledem na svět. :) ()

Novalinda

Jako malá,jsem tuhle pohádku milovala.Mladý Pavel Trávníček byl pro mě princ se všim všudy,krásný,statečný,hodný.Ano tehdy jsem ještě věřila na pohádky.Scény,které se odehrávají ve skalách,mají svojí strašidelnou atmosféru dodnes.Moje nejsilnější vzpomínka,je srdce tlučící ve skále.Jenom Jiří Bartoška dostal v téhle pohádce zbytečně malý prostor. ()

luka4615

Třetí princ je jedním z těch snímků, který jsem dokázal plně docenit až z odstupem času a řádně tak zpracovat jeho nesporné kvality. Nabídne nám totiž netradičně pojatý příběh a slušné herecké výkony. Skvělá práce! „Královské dělení!“ ()

Johny_fork

Pohádka, která jistě patří k tomu nejlepšímu, co bylo u nás v rámci žánru natočeno, osvědčená dvojice Trávníček - Šafránková nezklamala. ()

Terva

Příběh o dvou tajemných obrazech, dvou tajemných dívkách, dvou milujících bratrech a pochopitelně také o lásce. Scénář : Ota Hofman a Antonín Moskalyk. Kamera : Jiří Šámal. Hudba : Ivan Kurz. Hrají : Pavel Trávníček jako princ Jaromír nebo princ Jaroslav) a Libuše Šafránková jako princezna Milena nebo princezna z Diamantových skal. CHYBA VE FILMU - Když Jaromír poprvé uvidí princeznu ve skalách, začne ji pronásledovat na koni. V jednom záběru je vidět, jak mu spadnul plášť, v dalším ho má zpátky. Nakonec, když se dostane před hrad princezny, je opět bez pláště. ()

Una111

Zase jedna nepovedená pohádka a důkaz, že i dříve se pohádky vždycky nepovedly, že to není jen fenomén dnešní doby, kdy takových nepodařených pohádek přibývá jako hub po dešti. Pro jaké děti je tato pohádka určena? Je tak neprůhledná, tak zmatená, že si opravdu neumím, představit dítě, které by z ní mohlo mít radost. ... K čemu tam byl ten třetí, resp. první princ? Proč chudou  ženu se sedmi dětmi museli zastoupit kejklíři? Co je na tom lepšího? Kdyby se pánové raději drželi toho Erbena a nevnášeli do zpracování klasických pohádek své hloupé a nesmyslné inovace, udělali by rozhodně líp! ()

fannah

Tuhle pohádku jsem nikdy neměl rád... ale když jsem ji viděl naposledy, poznal jsem, že je to úplně něco jiného, režie i ponura atmosféra vynikající ()

themic

Taková hodně stará pohádka. Tenkrát ještě se snesitelným Trávníčkem. Na tu dobu trochu podprůměrná pohádka, ale je klasicky česká. 50% ()

Krt.Ek

Jedna z mála českých pohádek, která mě zklamal. Možná je to tím, že mám mnohem radši veselé pohádky než pohádky romantické. 35% ()

NinonL

Pohádka, která nepatří mezi mé nejoblíbenější. Krajina plná skal je krásná, ale sympatie k hlavním hrdinům mi poněkud scházejí. ()

Krissty

Nikdy se mi nechtělo věřit, že tahle pohádka může být česká. Vždycky na mě působila tak nějak světově a je prostě úplně jiná než ostatní filmy o princích a princeznách... Jako malá jsem se u Třetího prince dokonce docela bála, což rozhodně beru jako plus. Tahle pohádka je prostě úžasná a Libušce to s Trávníčkem prostě sluší :) ()

Zemřel herec Luděk Munzar

Zemřel herec Luděk Munzar