Reklama

Reklama

Cesta do neznáma

(seriál)
  • USA Sliders
USA, (1995–2000), 64 h 35 min (Minutáž: 43–85 min)

Hrají:

Jerry O'Connell, John Rhys-Davies, Kari Wuhrer, Charlie O'Connell, Robert Floyd, Will Sasso, Peter Jurasik, Zoe McLellan, Michael McMillian, Connor Trinneer (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(87)

Obsahy(1)

Mladý student fyziky Quinn Mallory (Jerry O'Connell) objeví způsob, jak cestovat do paralelních vesmírů. Cítí, že se mu právě podařilo vynalézt něco, co by mohlo mít neuvěřitelný přínos pro lidstvo a rozhodne se svůj objev prakticky demonstrovat před přáteli. Jenže všechno nevyjde tak jak by si Quinn představoval, je totiž spolu se svou kamarádkou Wade Wellesovou(Sabrina Lloyd), universitním profesorem Maximilianem Arturem (John Rhys-Davies) a zpěvákem Rembrandtem Brownem (Cleavant Derricks), kterého až do toho osudného dne neznal, nasát červí dírou, která je pošle na dlouhou cestu, ze které nemusí být návratu... (Dudek)

(více)

Recenze (58)

Ixbalanke 

všechny recenze uživatele

Jsem z tohohle serialu zmatena. Chvílemi mi přijde hodně stereotypní, děj se v dílech hodně opakuje (přijedou, přidají se k nějaké revoltující skupině, všechno jim tam vyřeší a tak tak odjedou), občas takové nemastné romantické či emoční scény, ale asi ti herci to nějak zachraňují. Jsou všichni hrozně sympatičtí a takoví "normální" a co se mi líbí je, že často se řeší různá sociální či obecně problematická témata, kritika různých režimů, diskriminace kohokoliv od kohokoliv... je to prostě příjemné na dívání, ale rozhodně to není seriál, abyste se na něj dívali celý den, protože se to fakt hodně opakuje. Ale hlavně se mi i líbí, že tam není takováta uspěchanost a akčnost apod. (nevím jak to nazvat), která je často v dnešních, především amerických seriálech. Prostě z toho čpí ta 90. léta, což mám ráda:) ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Jeden z kultovních seriálů 90. let. Pamatuju si ho z roku 1998, kdy jsme ho s bráchou hltali a vlatně díky němu zbožňuji ve sci-fi paralelní reality. Dlouho jsem potom sháněl zbývající série a a nakonec se povedlo. No a jak hodnotit? Nejlíp po sériích. 1. řada - 100%. Absolutní bomba. Génius Quinn, obyčejná holka Wade, hašteřivý, geniální a občas prakticky nepoužitelný profesor Arturo a černošský ex-zpěvák se selským rozumem Rembrandt vytvořili skvělý tým a tvůrci vytvořili skvělé paralelní světy. Řešili se problémy typu vláda žen nad muži, nedostatek antibiotik, hipísácký svět, nebo kontrola populace. Akce byla spíše za odměnu a občas a celkově paráda. 2. řada - 90%. Stále stejná sestava, stále fantastické díly (mafiánský svět, svět zakázaných technologií, vyhynulí muž nebo svět ovládaný mladými), občas ale i béčkové. Jinak ale stále super. 3. řada - 50%. Obrovský propad a SPOILER: V půlce hodně trapně a lamersky umírá Arturo a už to není ono KONEC SPOILERU. Tahle řada začala vykrádat ve velkém různé filmy, objeví se např. Oheň, Noční můra v Elm Street, Mad Max, Chvění a místo inteligentních námětů jsou tu najednou androidi, druidi, Jack Rozparovač, zombie, mostra atd... Silně béčková řad. 4. řada - 70%. SPOILER: Přicházíme o Wade, objevuje se Quinnův bratr Colin KONEC SPOILERU. Obyčejné díly jsou trošku kvalitnější i když na první dvě série to nemá, ale navíc se seriálem táhne hodně slušná dějová linka boje s Kromaggy, která má šmrnc a pozvedeá seriál výše. Také je to o dost více akční. 5. řada - 40%- SPOILER: Přicházíme i o Quinna - hlavního hrdinu a Rembrandt se třemi "nováčky" to prostě neutáhnou. KONEC SPOILERU. Příběhy mě přestávají bavit, některé jsou vyloženě na odpad, sice pár fajn dílů se najde i tady... ale celkově je to slabé. No a ve finále přichází největší prasárna - děj není ukončený!!! Celkově? Fajn seriál, který ale šíleně rychle upadal. ()

Reklama

monolog 

všechny recenze uživatele

V základě je tento seriál zvláštní. Zezačátku, bomba. Příběh střídal příběh a jedna třeskutá pointa jinou třeskutější. Jenže pak to zesláblo. Takhle, část seriálu, než odejde profesor Arturo, je výtečná. Bez nějakýv větších závad. Jenže pak odejde profesor, z Wade se stane hysterka a přiberou strašlivě iritující vojandu Maggie. K tomu ještě pronásledují "nesmrtelného" požívače mozkomíšního moku. Prostě z velké části magořina. Když do seriálu přibyde Quinnův (Jerryho) brácha, kvalita epizod se dost podstatně zvýší. Je to skoro zase jako to bylo, než odešel Arturo. Z Maggie udělali mezitím scénáristi taky normální ženskou (a upřímně se nedivím, na mariňáka, kterýho hraje, má neskutečně špatné bojové a taktické schopnosti nemluvě už o jejím držení zbraně nebo střelbě). Řekl bych, že ji vlastně předělali na trošku jinak vypadající Wade. Jak říkám, část, kde je Colin Mallory, je zase dobrá. A potom odejde jak Colin, tak i Quinn a tahákem a držadlem série zůstane jen neobvykle ztučnělý Plačící Král Rembrandt. No řeknu vám, v té chvíli jsem na to málem přestal koukat a dříve jen občas použité úsloví: "To je ale píčovina!" se mi na jazyk začalo vracet docela často. Přibližně polovina seriálu ale stojí za podívání, přestože ten zbytek bych hodil do odpadu. A samozřejmě to neustálé střílení hlavních hrdinů šílenými plukovníky, používání jich na jakýmsi ztraceným světě jako líheň Gromeků, spojování s jejich alteregy, v určitých chvílích neskonalé deus ex machina (prakticky scénáristé použijí všechno, co jim přijde pod ruku, jen aby se posunuli zase o kousek dál a nějak vysvětlili, proč náhle půlka týmu chybí, proč zase nenašli ten svůj svět, co je vlastně teď jejich hlavním cílem...) Je to hodně nevyrovnanej seriál a kdybych se nad tím zamýšlel ještě o něco dýl, asi bych mu nedal ani ty tři hvězdy (a to jsem původně podle dílů, co jsem viděl na Čt1chtěl dát 4). ()

J. T. Kirk 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hodnocení se vztahuje pouze na epizody ve kterých se vyskytuje většina původních hlavních postav. Např. 5. série je naprostá ubohost, tu jsem dokonce ani nedodíval, prostě to nešlo. Nerad bych tak dobrému seriálu kazil hodnocení kvůli posledním řadám, jestli se někdy dokopu k dodívání celého seriálu, tak nejspíš upravím hodnocení. Jak už jsem psal u pilotu, Wade je roztomilá, Profesor Arturo je bedna, Rembrandt je šoumen a Quinn je prostě Quinn. Zbytek postav, které následovali, byl pouze odpad. ()

Sairina 

všechny recenze uživatele

Námětem tohto seriálu bylo vynalezení přístroje, jenž umožňuje cestovat v ruzných paralelních světech. Je to tedy trochu ulítle, ale docela zabavné, i když jsem se každý díl cítila nějak stísněně, protože jsem nevěděla, jestli se někdy vrátí do správného světa. Nejhorší ale pro mě byl konec (nevím jestli to byl uplný konec série, ale byl to poslední, co vysílali na čt1), kdy se konečně dostali domů, ale jedna z hrdinek, která se přidala z jiného světa, postihne záchvat a nemůže dýchat, tak se hlavní hrdina rozhodne projít opět do jiného světa, i když je časovač rozbitý, a ejhle jsou na zemi (ve správném paralelním světě), hrdinka už dýchá normálně, ale okolí je až moc vyspělé ... ()

Galerie (34)

Zajímavosti (3)

  • Natáčení probíhala v kanadském Vancouveru a amerických městech Los Angeles a San Francisco. (Terva)
  • Natáčení probíhala v kanadském Vancouveru a amerických městech Los Angeles a San Francisco. (Terva)

Reklama

Reklama