Červený trpaslík

• Velká Británie Red Dwarf
Velká Británie, (1988–2020), 36 h 11 min (Minutáž: 25–90 min)

Kamera:

Ed Moore, Ian Adrian

Série(13) / Epizody(74)

Pet 510

Tak jsem si říkala když to všichni tak vychvalují tak se na to mrknu. No mrkla sem se na první díl a nic moc. Trošku klustofobní prostředí zvlášť pro sitcom. Jedna loď, jeden sympatickej kluk, jeden magor s H na čele, úchylně narcistickej upír a hlava v bedničce. Copak z toho může být něco koukatelnýho? No tak jsem na trpajzlíka asi na týden zapoměla až sem opět nevěděla co dělat tak jsem si řekla že mu dám druhou šanci. A ono to nebyla zas tak špatný. A po pátym dílu jsem celkem překvapeně zjistila že se z Red Dwarfa začíná klubat seriál, který prostě budu muset dokoukat až do konce. A Rimmer je prostě boží. ()

Ukubumbahoo

Kari, kari, indické placky a kari následované Listrovým ležákem, pak ještě britský humor tak jak ho známe a milujeme, vyfešákovaný kocour, dutohlav Rimmer, všeznající všudebil Holly a kapitán mísa a.k.a. Kryton. Víc takových seriálů. ()

Luk Skywalker

Kultovní sci-fi sitcom, který není jen o zábavě, ale je v něm i něco z astrofyziky. Skvělý a trochu jiný britský humor než ho známe z jiných britských sitcomů, z tohoto seriálu dělají klenot. ()

Heroine

Tak na to se můžu dívat skoro pořád. Pravidelně tak jednou za dva roky zkouknu celé série, a vždycky mne ještě něčím novým překvapí. Neskutečně originální humor, výborní herci, skvělé scénáře, a k tomu nenapodobitelná atmosféra. Skvělý. U některých vtipů skoro ani nechápu, jak to mohlo vůbec někoho napadnout. ()

jura-roy

A teď tě rybko mňamko zbaštím! Po prvním díle jsem byl na rozpacích, ale po posledním jsem řval smíchy. Velice povedený sitcom. Buď posádku červeného trpaslíka milujete, či nenávidíte. Já jí propadl a tak si dávám trpaslíka stále dokola. Rybu, děkuju. Rybu, děkuju. Rybu, děkuju. ()

IvcaG

Nechám se strhnout do stáda a s čistým svědomín klidně dám jen 2 hvězdy pro mě jedna z největších trpaností co jsem viděla ()

mrtvej pes

Nedokážu se dostat přes svou subjektivitu, milování a zbožňování tohoto seriálu, a tak skutečně žádný plodný komentář nestvořím. Jen chci říct, že je to zhmotnělá dokonalost pro mou maličkou duši. ()

manhamaya odpad!

Viděla jsem sice jenom první díl, ale ten stačil na to, že můžu říct, že tento styl humoru je mi vzdálen řádově ve světělných rocích. ()

boul

Anglický parodický humor z vesmíru v podání Listera, kocoura, Rimmera a v dalších epizodách i jiných je opravdu kult a myslím, že angličané jsou na něj popravdě hrdí. Tento seriál jsem viděl až poprvé na střední škole v konverzaci Angličtiny, se skvělou profesorkou co ten seriál zbožňovala a pouštěla nám ho anglicky s titulkama, doteď nevím jestli nás něco chtěla naučit nebo se spíše v nudě školy pobavit :) to už teď nezjistím, ale RED DWARF stojí za tu srandu zkouknout :) ()

solid

Kult nad kulty, za který u nás můžeme poděkovat bezkonkurenčně nejlepšímu českému dabingu. Stačilo mi vidět jeden díl náhodně u známých večer na čt2 a byl jsem jasný. Takto jsem se válel smíchy snad jen u Cimrmana. Prostě Kluci z Trpaslíka jsou boží. ()

fisikk

Červeného trpaslíka jsem začala sledovat ještě na základce na čt 2 v pozdější hodině, kdy které jsem už měla být dávno na kutích. Samozřejmě mi to rodiče zakázali, ale o to víc jsem si vychutnávala každou vteřinu. Postupem času jsem si koupila všechny série na DVD a pouštím si ho při žehlení a podobně. ()

Toka

Můj první seriál, který sem viděl. Zajímalo by mě, jestli někdo koukal na RD v originálním znění, protože dabing tomu podle mě přidává ještě větší hodnocení v našich končinách. Na tomhle seriálu jsem vyrůstal a právem zaujímá první příčku v mé TOPce seriálů. K-U-L-T mezi kulty. ()

Iwiiik

Snad nejkultovnější komediální sitcom všech dob!!! Megatuny hlášek, kterými lze vést hodinové dialogy mezi přáteli a nikdy neomrzí. Netřeba dlouhých komentářů k tomuto klenotu britské komedie. ()

Ydrosten

Dost dlouho jsem se chystal zkouknout todle dílo , ale pořád mi v tom něco bránilo. Odpolední směny , práce na baráku , spousta jiných zádrhelů. Potom jsem konečně narazil na celkem solidní vysílací čas a zkouknul pár dílů. Potom mi to půjčil kamarád na DVD a mohl jsem to shlídnout v čase kdy mi to vyhovuje. Seriál si spíše utahuje sám ze sebe a nebere vážně ani scény které by vážné být měly. Triky jak z 50 let dávají seriálu zvláštní kouzlo které neurazí. nechám 4 hvězdy , protože občas jsem přeskočil pár dílů které byly dost slabé. 4 plné a kousek z 5 hvězdy. ()

Krchy

Kult a klasika všech klasik. Arnold J. Rimmer je snad nejlepší nejhorší postava všech dob. Seriál má navíc vynikající dabing, zejména Kamil Halbich si to dává fakt neuvěřitelně. Jen ta Kochanská je v posledních sériích jaksi navíc. ()

Adm.Nelson

Po epizóde Marooned hodnotím plným počtom, už som sa pri tom smial prakticky non stop. Len ma mrzí, že z Hollyho (moja najobľúbenejšia postava) sa stala jeho ženská verzia, ktorá síce hláškuje rovnako, ale nie je to ono a zvykať si na to asi budem veľmi pomaly. Komentár budem priebežne dopĺňať. //// Časť The Last Day - opäť neskutočné salvy smiechu. Tretia séria u mňa zatiaľ jednoznačne vedie. //// Štvrtá séria bola možno o malý chlp slabšia ako tretia, ale bola zakončená fantastickou epizódou Meltdown, čo sa jednoducho MUSÍ vidieť. "Co tady dělá tenhle?" "Byl sem převelen z fiktivní sekce." - "Já tě vidím, Gándhí!" /// Z piatej a šiestej série ma viac bavila šiesta, o hľadaní Trpaslíka. Najviac mi sadlo práve finále šestky - Out Of Time, to bol prvotriedny diel. "Stačí, když nebudeme strácet hlavu :)" //// Siedma séria je z trpaslíka to najslabšie, čo bude tým, že sa seriál začal brať trochu vážne (žeby to bolo odchodom Roba Granta?), séria tiež stráca body za veľmi sporadický výskyt Rimmera, nesympatickú Kočanskú, ufňukaného Krytona, a Holly s Trpaslíkom sú stále kdesi ďaleko. Nevravím však, že to bolo celé zlé, na niektorých častiach som sa stále celkom dobre pobavil. Ako celok by ale u mňa mala sedmička maximálne 6/10. Našťastie začiatok ôsmej série dvíha laťku znovu poriadne vysoko a je to ten starý dobrý červený kamarát. Strašne som sa kosil hlavne na rozhovore Krytona s lodným psychiatrom. //// Tri diely deviatej série s podtitulom Back To Earth, kde hrdinom riadne zavarila jedna chobotnica, sú veľmi slabé a vydali by maximálne na 2 hviezdičky. Preto sa radšej budem tváriť, že nemajú s pôvodným seriálom nič spoločné. //// S potešením konštatujem, že desiata a (zatiaľ) posledná séria ma dokonale zabavila a ak by takto vyzeral celý seriál, bez zbytočných experimentov ako Back To Earth alebo veľmi slabá sedmička, dal by som si ho možno do svojej Top. Všetkých 6 častí nemá chybu, a tú s citrónmi by som sa nebál prirovnať aj k mojej najobľúbenejšej Meltdown. Alebo taký Lister a jeho nadväzovanie vzťahov s automatmi. "Dal mi ruku na logo.:))" S radosťou sa k tejto posádke budem v budúcnosti znovu vracať. 10/10 ()

Reeya

Nejlepší co Velká Británie vyprodukovala. Už jako malá jsem čekala do noci, abych jednou za týden na čt2 mohla vidět tento skvost. ()

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019