Xena

USA / Nový Zéland, (1995–2001), 98 h 9 min (Minutáž: 42–45 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Hudba:

Joseph LoDuca

Lucy Lawless, Renée O'Connor, Ted Raimi, Kevin Smith, Hudson Leick, Karl Urban, Alexandra Tydings, Adrienne Wilkinson, Márton Csókás, Danielle Cormack (více)

Série(6) / Epizody(134)

Za časů dávných bohů, hrdinných náčelníků a králů, neklidem zmítaná země zrodila hrdinku. Byla jí Xena, mocná princezna, zocelená žárem bitev. Síla... vášeň... nebezpečí. Její odvaha změní svět. (oficiální text distributora)

Alister

Výrazně sexistický seriál založený na fetišizmu spočívajícím ve faktu, že polonahá žena s vražedným dekoltem mlátí muže hlava nehlava. Dost dobře by se mohlo jednat i o film feministický, ale zdá se, že producenti si v Xeně projektovali své neukojené sexuální touhy spočívající veskrze v tom jak je nějaká žena s výrazem tygra a oděna v kůži mlátí přes zadek. Tedy jakési porno v "rouše", které si zahrává na samé hranici únosnosti, avšak protože je rafinované, mladší publikum - pro něž je Xena primárně určena - nic podobného nezaznamená a jen lačně civí na poněkud prostoduché bojové scény - tento seriál dostane ale jiný rozměr sledujete-li ho čistě náhodou v době, kdy jste si už přestali hrát na vojáčky a chtěli jste být Batmanem či střízlivěji hasičem; tento rozměr je vpravdě čistě sexistický a toto podezření se mi potvrdilo ještě skutečností, že producent seriálu s představitelkou Xeny v průběhu natáčení (či spíše pod jeho dojmem ?) vstoupil do svazku manželského...úchylnost se vším všudy pro všechny ty, kdož se po večerech švihají bičíkem a myslí na nahá ženská těla v kůži. ()

Bohdy67

To samé jako Herkules...když bylo člověku deset a mohl vybírat pouze z novy a premiery (ci jak se prima driv jmenovala), tak ho to docela bavilo...Dneska bych možná pár dílům dal dvě hvězdy a zbytek by byl rád za jednu,ale tenkrát...???Tenkrát to bylo na pět,takže kompromis a krásné tři :) ()

dvojana

První série je vtipná, svěží. Nej díly jsou s Áreem a Králem zlodějů. V dalších sériích se dost zaplétají do Xeniny historie - každý díl pak končí - a tohle ji změnilo v dobračku... a přitom je v dalším díle s fleshbacky zase zlá holka. V posledních sériích se to mění na Cestománii (pořád norské Amazonky, Čína...) a působí to dojmem, že si autoři vymýšlí prostředí, ve kterém Xena ještě netancovala polonahá namísto zápletek, které by byly originální. ()

Rychleji

Hloooooupost. Když jsem byl malý, líbilo se mi to, ale teď už jsem starší a ... Ježíši, i psát na to komentář je hloupost! :D Stojí to za prd a tečka ... Feministický film? ()

J!b odpad!

Postpuberta a odpoledne na Primě hned po pořadu Sama doma. Skvělý důvod proč se nemuset šprtat. Doufám tedy, že to byl mimo epesní k..y hlavní hrdinky (ne té druhé přicmrndovačky), jediný důvod, který stimuloval můj hormony poblouzněný mozek k hltání dalších epizod. Nedávno jsem náhodou na jakémsi kanálu s velmi nízkým datovým tokem zhlédl kus nějaké epizody a koutek i brada za výtoku nemalého množství slin mi padly hodně hluboko. Prostě poetika devadesátek je už asi hodně vzdálená mému já dnešní doby. ()

Mark1983

Když jsem viděl první,či pilotní díl,myslel jsem si,že jde o film,ale pak se ukázalo,že jde o seriál a šlo to do kopru. ()

Harris777

Jako dítě jsem to miloval. Dospíváním se vše změnilo. Typický klišé příběh kdy dobro porazí zlo a Xena jako vždy všechny porazí. ()

Gyl

Pro puberťáky a předpuberťáky to byl úžasný seriál. Polonahé ženské, kterým prsa lezou z výstřihu a při každém pohybu křičí jak protržené...A ty kostýmy..No, pánové, kdo z vás by něco takového nechtěl mít doma?.. Samozřejmě, udělat takový seriál dnes, kdy jsou všichni hrozní znalci a fajnšmekři, tak by na to nikdo nekoukal, ale v těch devadesátkách to bylo něco! A konkurence z té doby? JAG, Stefanie, nebo Nováci. Takže Xena jasně vede. ()

Copter

Občas v létě když to dávali na COOLU sem se na to ráno díval a docela mě to bavilo.Připadalo mi vtipný jak je Xena taková chladná a drsná a s každym drsnym dvoumetrovým chlapákem vyjebe.Byli zajímavý díly kde byl třeba césar,herkules nebo jiný historický postavy.Jenom ta její kamarádka Gabriela mě trochu srala,s tím svým věčným názorem,že násilí je špatné,i když stejně občas sama někoho kuchla.Celkem pohodovej seriál ()

ajaxx

Já vím, je to béčko a poslední dvě série se už dali sotva nazvat kvalitou, ale..když já tu Lucy Lawless tak zbožňoval! :-) ()

leonskennedy

Zábavné akční úsměvné.Xena super Gabriella celkem taky a Joxer výbornej.Krásná úvodní znělka k tomu hodně zajímavejch postav od kouzelníků po obry a bohy! ()

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (více)

Natalie Portman jako princezna bojovnice?

Natalie Portman jako princezna bojovnice?

03.06.2009

Představa, že by někdo natočil celovečerní remake Xeny a do hlavní roli obsadil Natálku, je vskutku... přiznejme si to, lákavá. Ne, nedojde k tomu. Přesto si Natalie velmi podobnou postavu (resp.… (více)

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

01.04.2009

Nikdo neví, odkud ta móda najednou přišla (vždyť posledně tady byl průšvih s názvem Poslední legie), ale najednou filmové a televizní tvůrce ohromně zajímá antický Řím. Kromě plánovaného… (více)

Lev, čarodějnice a druhý díl

Lev, čarodějnice a druhý díl

28.11.2006

Popularita střapaté anglické siroty s jizvou na čele a úspěch filmové adaptace legendární trilogie Pán prstenů to byly hlavní impulzy, které před před pár lety spustili mánii po všem, co by se dalo… (více)