Redaktor newyorského nakladatelství Will Randall je jedné noci na opuštěné silnici pokousán vlkem. Zpočátku se zdá, že se zranění obejde bez následků, ale Will si brzy uvědomí, že se v jeho těle děje cosi podivného. Cítí se neobyčejně svěží, až nepřirozeně se mu zbystřil sluch a čich. Vlk mu předal své schopnosti a co víc, i svou povahu. Will je náhle rozhodnější, tvrdší, agresivnější. Jen díky tomu dokáže vzdorovat situaci, v níž se ocitl. Jeho šéf se chce schopného a inteligentního redaktora zbavit, nejlepší přítel mu svedl manželku... "Starý" Will by se před ranami osudu pasivně sklonil, "nový" Will se rozhodne situace razantně řešit a postavit se na odpor. Jeho dny jsou vyplněny osnováním plánů, jak si udržet práci, a rodícím se milostným vztahem k šéfově krásné dceři Lauře. Noci jsou zahaleny tajemstvím. Will se probouzí zkrvavený a ve svých kapsách nachází důkazy hrůzné skutečnosti, že jeho život po setmění ovládá vlčí vášeň... (oficiální text distributora)

Compadre

Možná ten film nebyl až tak úplně super, ale Jacku Nicholsonovi já sežeru prostě všechno. Horor to teda moc neni (až na Jackovo nočná řádění) Vlk má naprosto skvělou temnou atmosféru umocňovanou zajímavou hudbou (Ennio Morricone tady není tak výrazný jako jinde, ale stejně super) a hlavně bezchybnými hereckými výkony krásné Michelle Pfeiffer a mého oblíbence Nicholsona. Kromě toho...v obrovském množství filmů s vlkodlaky tahle novodobá záležitost obstála úplně skvěle. ()

Tereza666

Dávám 5* už jen za krásnou atmosfétru filmu. Dokonalý Jack Nicholson a nádherná Michelle Pfeiffer. Skvěle napsaný scénář. ()

sskrblik

Můj první horor v životě, takže srdeční záležitost! Dále když připočtem úžasného Nicholsona není co řešit. ()

JohnSmith

Příběh sám o sobě není nic moc a ani Nichols nejspíš nebyl zrovna ve formě. Nicméně skvělé masky a naprosto dokonalý Jack Nicholson jsou důvodem 4* ()

VanTom

Jednoznačně se tento "nehoror" zaměřil hlavně na psychologickou (méně i fyziologickou) postupnost přeměny v krvelačné zvíře, co s vámi zostřování smyslů, jiné "já" a noční výpadky udělají v práci či osobním životě. Atmosféra se povedla na jedničku a ďábelský Nicholson zářil, nicméně pomalé, vážné (a semtam významně divné) zpracování mi už tolik neimponovalo; triková stránka (nijak důležitá) pak patřila do jiné doby, s tou zadní projekcí a vycpanými vlky. ()

blackJag

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Skvělé herecké obsazení v čele s démonickým Nicholsonem a krásnou Pfeifferovou, vynikajícím hudebním doprovodem a výbornou atmosféra. Nejde sice úplně o horror a z dnešního pohledu by se některé technické detaily daly lépe vychytat (někdy jde poznat dablér, model vlka není úplně přesvědčivý), přesto jde o vyjimečně poutavý kousek s jedním z nejpovedenějších a nejlepších konců, co jsem měl možnost viděl. Dost se mi líbí i plakát k filmu. 100% ()

jitrnic

Postava Michelle Pfeifferové je dost podivná, ale to až tak nevadí, protože se na ní i tak jako vždy báječně kouká (k čemuž stačí i vcelku mdlý herecký výkon), stejně jako postava Jamese Spadera a jeho nepravděpodobný poměr s hrdinovou manželkou. Celkový dojem jako vždy zachraňuje jako vždy skvělý Nicholson, který když si zamane, dokáže vypadat třeba jako vlk... ()

Kosmik 1

Horor? Nééé, to mi vůbec nesedí. Žádné extra velké drasťárny nečekejte. Kvalitní thriller? Rozhodně ano. Ničím překvapivý, avšak Jack Nicholson, jeho mimika a slušná atmosféra dělá divy. ()

Autogram

Ani dvojica takmer menovcov Nichols a Nicholson nezachránila film od priemeru a aj keď to nie je až tak veľa rokov, tak si pamätám tú nočnú vlkodlakovskú atmosféru. Bolo to hlavne príliš veľa minút na jeden film, kde sa toho veľa nedeje. ()

Ravi

Neumím si představit, že by hlavní roli ztvárnil někdo jiný, než Nicholson. Jeho herecký projev si o vlka snad přímo říkal. Tohle byla trefa do černého. 80% = 4/5 ()

vyfuk

Na jednu stranu ani moc nevím na co si zde stěžuje. Na tenhle film jsem narazil již delší dobu zpět a říkal jsem si, že půjde o velice povedený horor. Masky z fotek naháněli strach sám o sobě a Jack Nicholson po Osvícení nedokázal působit tolik hrozivě jako zde. Dle mého jde o nejen velice originální příběh, protože přeci jen film není ani tolik pojatý jako příběh monstra, ale spíše skoro až příběh superhrdiny. Jednoznačně bych zde i vyzdvihnul efekty, které byly skvělé a na svou dobu perfektně udělané a nepůsobily omšele. Perfektně by fungovali i v dnešní době a to je, co říct, jelikož jde o více než dvacet let starý film. Akorát z té hororové atmosféry šlo vyždímat mnohem více a lehce nevyužitého Jackova potenciálu, jelikož jeho obličej platí za strach a zde byl od začátku až do konce ten hodný. Což jsem ale ve výsledku také uvítal. Když to nakonec vezmeme kolem a kolem, vyjde nám, že jde o podle mě jeden z nejpovedenějších filmů tohoto typu vůbec. Což je něco, vzhledem k tomu, že s vlkodlačí tématikou jako takovou snad nikdy nic nevzniklo. ()

Jaro.Krafcik

Jack Nicholson do tohto filmu proste zapasoval. Premena na vlčieho muža neskutočná, a určite sa jedná o filmovu horrorovu fantasy klasiku. Pekná Pfeiffer len plusom. Miestami aj zamrazí. Len ten predvidatelný záver... 4* ()

spikey1

Jak skvělý je Nicholson ve zvířecích rolích. Pokud nehraje ďabla, nebo psychopata, zahraje si vlkodlaka, a je to Oscarový výkon. V komorním prostředí se rozjíždí příběh ohromných rozměrů, a Pffeifer je tak sexy jako nikdy dřív ani později. ()

giovanni3

Velmi poutavý film s klasicky démonickým Nicholsonem a uhrančivou Pfeiffer. Scénář by se dal vcelku dobře shrnout, ale jsou zde velké zvraty (smrt manželky, finále s náhrdelníkem, posledních pár minut filmu, atd..) a hlavně ta atmosféra... Já se prostě bavil. Dávám slabší 4z5, ale ta atmosféra mne prostě pohltila, tak ty 4* dávám. ()

jefff

O tom, že Nicholson opět válel je zbytečné déle mluvit, on je herecký bůh a vlkodlak mu sedl takřka dokonale. Příběh dobrý, zajímavý a bavil mě, o to více když se na scéně objevila nebývale krásná Pfeiffer, které to zde slušelo víc než obvykle. Vlk je slušný horor, i když strašidelnosti pozbývá a režie se spíš než budování napětí vyžívá v tvorbě příběhu. Škoda trochu obyčejného finále, čekal jsem větší palbu, ale i tak budu na Vlka vzpomínat jako na kvalitní film. ()