Je tomu už dávno, co hvězdný motocyklový kaskadér Johnny Blaze (Nicolas Cage) uzavřel smlouvu s ďáblem, aby tak dokázal ochránit lidi, ke kterým má nejblíže - svého otce a dětskou lásku Roxanne (Eva Mendes). Nyní si však ďábel přišel vybrat svůj dluh. Přes den Johnny zůstává špičkovým kaskadérem, ale po setmění se mění v Ghost Ridera, jehož údělem je lovit rebelující démony. I přesto, že je nucen bezvýhradně plnit ďáblovy rozkazy, rozhodne se se svým osudem bojovat a využít své prokletí a nově nabyté síly k tomu, aby ochraňoval nevinné. (HBO GO)

Sfinkter

já si myslim, že ten komiks je zpracovanej výborně, co na tom, že to je blbost?Skvěle se na to kouká a člověk se baví. ()

Liznic

Neuvěřitelně špatný film, na který jsem se těšil do doby, než jsem se dozvěděl, že ho bude natáčet Mark Steve Johnson. A obavy se potvrdily. Kdyby to bylo alespoň akční, ale kdykoliv už nějaká akce začíná, tak hned zase skončí. Prostě hrůza. Po nějaké době jsem přesvědčoval sám sebe, že to nemůže být tak hrozné, a pustil jsem si to znovu. Bylo to ještě horší a to hlavě zásluhou českého dabingu. Jesti dojde k natočení dalšího dílu, tak to snad už bude lepší - a akčnější. ()

LordSnape

Po tom všem co jsem o Ghost Riderovi slyšel, jsem byl nakonec trochu překvapen. Film to zas tak špatný není. Jen má vleklý děj a bitky mezi samotným Riderem a zloduchy za nic nestojí, jelikož je vždycky po pár vteřinách zabije nějakou svou nevysvětlitelnou schopností. Ale i tak to bylo lepší komixové zpracování, než třeba debilní Daredevil. ()

KanjiVital

Ach jo co se to s tím Cagem děje, putuje z jednoho propadáku do druhého. Možná kdybych znal komiksovou předlohu tak jidu s hodnocením výš. Jediné co mě zaujalo byla překrásná Eva Mendes. ()

Kamkon

Během sledování jsem nevěděla, jestli se smát nebo plakat a dokonce jsem začala vymýšlet parodii. Stále se opakující nefungční fráze, Nicholas Cage, který se mi tímto filmem definitivně zhnusil a natahováný děj, u kterého jsem fakt skoro nemohla pochopit, jak tohle někdo mohl natočit. 2 hvězdy za po dlouhé době se objevivčího Wese Bentleyho, který jediný svým mrazivým výrazem a hlasem skvěle obstál a potěšení, které z tohoto filmu měl můj taťka, protože je fanda do motorek ()

A.L.E.S.

Netuším, z jakého důvodu se na to ostatní kolegové dívali, ale rozhodně sledovali jiný film. Nenašel jsem na něm nic, co by stálo za jednu hvězdičku. Já jsem se na film naopak těšil a dostal jsem to, co jsem chtěl. Nechápu, proč by se Eva Mendes, nebo kdokoliv jiný v jakémkoli filmu, musela svlékat a podobné nesmysly, které snad ani nemá cenu řešit. Zkrátka a dobře - za pět. ()

DJ Rocco iNc

Tento film nie je zlý, ale očakával som lepšie spracovanie... viac akcie, viac napätia. Keď sa do toho zapozeráte, tak vám film ubehne ako voda a tá hodinka a pol sa vám bude zdať ako pol hodinka. Inak dobrý námet na film, len keby to bolo živšie. Predĺžena verzia sa mi zdá byť lepšia ako pôvodná. ()

filmmovier

Na rozdíl od dvojky jednička není taková sranda, ale atmosféra je fajn.Ve filmu se nic moc neděje, nějaká akce přijde až skoro před koncem, a ani není zábavná. Nicolas Cage je bliťák, ale jeho skull image mu sedne (a to jenom proto, že nemá svůj obličej) - ale ne, teď vážně... Už jenom to, že je to podle Marvela by to mělo být fajn. A když si vzpomenu na Fantastickou čtyřku, tak bez pochyb řeknu, že Ghost Rider je o třídu lepší, i když je tam Cage. Akce je málo, trvá skoro celej film než se to rozjede a má to hodně vyplňovaček... Chcete klady? Tak ano, je jich dost! Eva Mendes. Vizáž Ghost Ridera. Atmosféra. Cage když není vidět. Akce a styl. A taky to, že se to celý veze na takový děsuplný vlně, i když to samozřejmě není strašidelný ani trochu. No, celý to vypadý ukrutně dobře a příjemně se na to dívá. Jsem ochoten jít na 65%, ale víc než *** to nebudou. ()

Ryuuhei

Film viděn teprve potřetí, ale čím víckrát se na něj koukám, tím mi přijde lepší. Pravda, kromě fajnové premisy film nenabízí nic velkolepého - maximálně tak charismatického Cage s lebkou místo hlavy na ohnivé motorce, a vnady vystavující Evu Mendes. Zápletka je dost chabá, záporáci k smíchu a konfrontace s nimi ještě víc postrádající jakoukoliv hodnotu napětí. Ale ve výsledku, když v televizi nic jiného neběží a člověk nemá zrovna ani spoustu dalších věcí na práci, je to víc než dobře sledovatelný film, který zvlášť nenudí a svou stylovostí dostatečně upoutá k obrazovce. ()

Lachtaan

Existují dobré a špatné komiksy. Ty dobré lze poznat na první pohled dle studia, které jejich tvorbu započalo a hlavně finančně podpořilo, ty zlé se ani nestačí ohlásit a už je máme občas v kinech, ty vůbec nejnepovedenější rovnou na nosičích. Ghost Rider měl hlavně před pár lety jako komiksová postava obrovskou fame a tenhle film ještě před jeho vydáním slavil celý svět. Ovšem už sám o sobě je absolutní ztrátou času a nepochopitelným vymytím významu sousloví "podle komiksu". A když se poohlédneme za příšerným sequelem, kde se Nick Klec prohání po Rumunsku? Film hodný večerního vysílání na Barrandov Plus. ()

BROKEN_

Průměrný komiksový film, který táhne především Nicolas Cage. Hudba velice dobrá. Scény s Ghost Riderem, hořící motorka, hořící kůň, první přeměna na Ridera, či scéna ve vězení jsou působivé scény, které jsou cool. I ti záporáci nejsou špatní. Co bych hlavně vytkl je romance mezi Cagem a Mendes, to mi prostě nesedí. Jinak se jedná o fajn film který určitě neurazí, ale zároveň neohromí natolik abych to viděl hned znova. Lepší 3*. :) ()

Raven0

Tak tohle je opravdu síla. Čím nás to ti amerikánci krmějí? Hrůza a děs. Všechno je špatně. Postavy jsou ploché jak hrudník asijské školačky. Trapnost střídá ještě větší trapnost. Ale zase je fakt, že jsem se občas opravdu zasmál. Samozřejmě hloupým dialogům a romantickým rádoby scénám... A za to je ta jedna hvězda. ()

Jazzzz

No co si budeme nalhávat - mezi další hvězdné filmy Nicolase Cage se to asi nepřidá, ale! Ale mohlo to být mnohem lepším filmem - efekty jsou skvělé - ale bohužel jich není dost na SuperFilm a ani tolik aby vyvážil slabost dialogů a celkovou neoduševnělost tohoto filmu - ostatně - ono to od komiksového zpracování ani čekat nejde... Ale přesto jsem již viděl lepší komiksové filmy... ()

lennyd

Motocyklový kaskadér Johnny Blaze (Nicolas Cage) ve své mladičké nerozvážnosti uzavře smlouvu s ďáblem - že mu bude sloužit a on za to vyléčí jeho otci rakovinu. To se i stane, nicméně jednu maličkost ďábel Johnnymu zatají - druhý den se jeho otec zabije na motorce. O mnoho let později se ďábel se smlouvou připomene a Johnny Blaze se mění v Ghost Ridera (= jezdicí kostra na hořící motorce) a plní ďáblovy pokyny. Ale Blaze se dokáže ďáblovi vzepřít, a za pomoci bývalého Ghost Ridera se vydá nakopat mu ... zadnici ... Další z komixových adaptací Marvelu, tentokráte o hořícím motorkáři (že by realita českých silnic a dálnic?). Pokud nečekáte nějaké hluboko filozofické drama, ale jen příjemně strávenou (akční) téměř dvouhodinovku, tak Ghost Rider je takřka to pravé. V polovičce hlavní role Nicolas Cage (taky se vám zdá, že minimálně v polovičce vše filmů hraje právě Cage?) - v druhé polovičce hořící motorkář. Jako každá správná komixová postavička musí mít k sobě nějakou ženskou pro efekt, což tady zastupuje Eva Mendes. Její role mi přišla úplně zbytečná, ale asi je potřeba nějak přilákat mužské publikum do kin. Efekty jsou na dost slušné úrovni (hlavně když hořící motorka projíždí setmělým městem), ale celkově .. trochu lepší průměr ... ()

terunka003

Napínavé, relativně dobrý námět × nuda, kolikrát trapné efekty, nedotaženost. Ghost Rider je dobrý film k sobotnímu odpoledni, kdy jste nacpáni obídkem a unaveni z dopoledních sportovních aktivit. Ale to je tak všechno. Námět to byl pěkný, jenže byl nedotažený a nějak to rychle uteklo. Některé efekty byly vážně skvělé, ale některé naopak přehnané a opravdu trapné, viz. "ohnivá kostra" jede po hrazení mostu, potom skočí do vody a jede na motorce ve vodě (to i má pubertální sestra vyřkla: "Ježiši.."). Obávám se,že tenhle film by nezachránila ani Eva Mendes chodící celý film nahá. ()

majxik

Subjektivni pocit z tohoto filmu mam velmi, velmi dobrý. Ale když ho mam objektivně ohodnotit, tak je spiše na 3 hvězdičky. A proč tedy dávám 4 a ne 3? Osobně se mi líbilo herecké obsazení a příběh byl laděň dosti do legendy. Což bohužel přineslo né až tak hluboký příběh, ale poměrně pěkný na koukání. Rozhodně v něm nesmíte hledat nějakou unikatnost nebo hloubku, nebo nejaký skrytý poselství. Je to prostě poměrně pěkný film o legendě. Pokud jste hodně náročný, a efekty se vám moc nelíbí a ani chudák avatar u vás nezískal 3 hvězdičky tak se vám ale nebude líbit. ()

Maki89

film som stiahol kvôli tomu obsadeniu a kvôli nadupanému traileru na pokračovanie... no nemal som to robiť... je to nudné, nedotiahnuté, naivné.... 3/10 ()

anli

A máme tu další zfilmovaný komiks,který jsem opět nečetl,takže mohu a píši jen o filmu,jako takovém.Akční-fantasy,které je rádoby vysokorozpočtové,ale chybí mu filmová duše a chvílemi i filmový mozek.Scénář je velmi slabý,bez nápadu a vsází jen na dvojici Cage-Mendes.A zatímco Eva Mendes je dobrá a film i slušně zdobí,Nicolas Cage nic extra nepředvádí a je to spíš takový slabý průměr.Co je ovšem nejslabší,je příběh sám,který drží pohromadě díky popcornu a cole,která,když uschne,lepí opravdu dobře.Je v něm spousty logických chyb a zbytečných nánosů,které neodstranil ani režisér Johnson,jenž opravdu nic extra nepředvedl.Sám námět není špatný-ďábel si přijde vybrat odměnu za svůj úpis(kde už jsem to jen slyšel?)i doplńující atributy(démoni,hřbitov atd.)jsou slušné,ale díky onomu zvláštnímu slepenci,který z toho vznikl,nezmůžou nic.Pár(přesně dvě)akčních scén je slušných,ale konec je opravdu odfláknutý,stejně jako hlavní padouch,kterého by se sotva lekl žák první třídy.A ohnivá lebka je kapitola sama pro sebe,takže jí nebudu komentovat,stejně jako vizuální efekty nevalné úrovně.Díky Evě Mendes a dvěma slušným scénám dávám 40% a tuhle západní legendu opravdu neberu. ()

DonHUS

Všechno je tu špatně, ale svým zvrhlým způsobem je to zábava. Scénář nedává většinu času smysl, Cage si tu jezdí na motorce po vodě a po mrakodrapu a naprosto trapné záporáky propaluje očima nebo hořícím řetězem. Zkrátka dobrá komedie. Kdo se ale nedokáže zasmát špatnému filmu nebo nesnáší Cage, ať si jednu hvězdu ubere. ()

Nicholas Cage jako temný Spider-Man

Nicholas Cage jako temný Spider-Man

05.07.2018

Nicolas Cage (Skála, Tváří v tvář) už má s komiksovými filmy nemalé zkušenosti. Zahrál si Ghost Ridera, skvělou roli ztvárnil v Kick-Ass, a Tim Burton z něj kdysi málem udělal Supermana. A teď – teď… (více)

Komiksová kázeň Sama Mendese

Komiksová kázeň Sama Mendese

31.10.2008

Fámy, drby, klepy

Fámy, drby, klepy

07.09.2008

Krotitelé duchů 3, Ritchieho Sherlock Holmes, Ghost Rider 2 a čtvrtý Shrek se setkali v dnešní novince, která je sice plná různých dohadů, ale bulváru a bizarnostem typu „Cher v roli Catwoman“ se… (více)

Kazatel je mrtvý

Kazatel je mrtvý

28.08.2008

Nelekejte se, tohle není další nekrolog. Neumřela žádná osobnost. Umřel projekt. Ultradrsná komiksová série Preacher (pár dílů vyšlo i v češtině) o odpadlickém knězi, který putuje Amerikou, válčí s… (více)