Je tomu už dávno, co hvězdný motocyklový kaskadér Johnny Blaze (Nicolas Cage) uzavřel smlouvu s ďáblem, aby tak dokázal ochránit lidi, ke kterým má nejblíže - svého otce a dětskou lásku Roxanne (Eva Mendes). Nyní si však ďábel přišel vybrat svůj dluh. Přes den Johnny zůstává špičkovým kaskadérem, ale po setmění se mění v Ghost Ridera, jehož údělem je lovit rebelující démony. I přesto, že je nucen bezvýhradně plnit ďáblovy rozkazy, rozhodne se se svým osudem bojovat a využít své prokletí a nově nabyté síly k tomu, aby ochraňoval nevinné. (HBO GO)

VanTom

Je to blbost, ale po celou dobu stopáže nadmíru zábavná. Postava pekelného motorkáře s hořící lebkou se prostě s vážnou tváří na plátno přenést nedá (ale ta jeho motorka se mi hodně líbila), takže jakmile se objeví digitální Ghost Rider, film se propadá do největších béčkových hlubin (navíc veškerá akce je kratičká, nudná a celkově nepovedená). Situaci tak paradoxně zachraňují civilní scény s přehrávajícím vyjukaným Nickem Cagem a roztomile romantickou Evou Mendes, kterým nechybí nadhled, vtip ani šmrnc. Ale jak už jsem říkal, bavil jsem se v obou případech, i když pokaždé jinak. ()

Beatle

Ono to vlastně nebylo zlé, ale béčkové zpracování, příšerné efekty žáka základní školy a velice špatný výběr herců zabil i to málo, co na tom mohlo být dobré. Co udělat remake, lidé z Marvelu? :) ()

Ichabod

Tak to nakonec nebylo tak zle jak to "kritici" trhaly na cucky. Postava Ghost Ridera je zatracene cool, nicmene Cage je zatracene spatny. V tom filmu bych videl radeji nekoho o 15 let mladsiho (napr. Chris Evanse nebo nekoho takoveho). Eva Mendes je nadherna a i kdyz hraje debilku, tak staci jeden pohled do jejiho vystrihu a clovek dale stejne nevnima o cem placa. Efektu je tolik, ze odpustim i jejich horsi kvalitu, ale se samotnym Ghost Riderem jsem velmi spokojen (treba scena s helikopterou je proste dobra). Johnsonova rezie je prumerna, ale to neznamena ze je horsi nez napriklad Fantastic Four nebo treti dil Bladea. Co musim vypichnout je soundtrack, ktery je spravne kytarovy atmosferu "tvrdi" a k tomu Sam Elliott jako vypravec je proste klasika vsechn klasik - nenapada mne nikdo lepsi. Jako muj komentar je i film velice rozporuplny, osobne bych nahradil Cage, Johnsonovy slapl na krk aby z filmu ty penize tekly trosku jinak (lepe) a rozhodne bych pritvrdil na pilu. Nevim jake PG film obrdrzel, ale trocha spaleneho masa a varici krve bych jen uvital. Necekam, ze by dalsi Johnsonuv film byl lepsi, ve srovnani s Daredevilem pokrok nevidim, ale ani to neni horsi (opakuje se silene spatna volba hlavniho hrdiny Affleck-Cage). Uvidime co to bude priste, kdyz to bude podobne "sexy" postava jakou Ghost Rider (nikoliv Johnny Blaze) s horici lebkou je, klidne na to zase do kina zajdu. ()

liuk

Ghost Ridera jsem začal sledovat s doufáním, že by to mohla být fakt sranda. Sice v prvních scénách, odehrávajících se v minulosti a zaplácanými rozhovory mezi Johnnym a Roxy pod stromem u fialek komponovány podle mexických seriálů - tedy jedna postava stojí zády k druhé a ta jí vysvětluje své city, to nesnáším. Pousmát se nad tím dalo, ale hrozilo, že tohle by bylo vtipné tak pět minut. Ovšem když nastoupil na scénu Satan, který měl místo stínu siluetu kozla, tak jsem věděl, že tohle bude nářez, a taky že jo. Až na pár hluchých míst (hrobníkovy vysvětlovačky) je tohle neskutečná komediální jízda s nejhoršími zaporáky na světě, hrozně vtipně špatnými triky a úžasnými hláškami. A klidně bych se hádal, že to bylo tak zamýšleno. Že se prostě Johnson chtěl zavděčit jak těm, kteří se přišli koukat na nějakou, mimochodem hrozně natočenou, akci, ale zároveň těm, kdo se prostě chtějí bavit nad béčkovým "špatným" filmem, takhle hrozně to totiž nezáměrně natočit snad ani nejde. No, vemte si to, dokážete si představit nějakou parodii Ghost Ridera? Já teda ne, to je jak parodovat Vřískot. Možná ho měli Tarantino a Rodriguez najmout na natočení nějakého fake traileru v Grindhouseu :) Ghost Rider je přesně tím filmem, o kterém je strašná zábava si povídat, vyprávět neznalým ty nejnosnější momenty a děsně se u toho řezat. Stejně jako gr8 escape chci druhý díl strašně moc, ale musí mít triky na stejně hustý úrovni a musí tam hrát ten rozený motorkářský komik Cage jezdící na předním kole. ()

svobik odpad!

Ne a ne a ne. Říkejte si, co chcete, tohle je ale čistočistý odpad. Při prvním zhlédnutí jsem se ještě smál na celé kolo, podruhé už ale jen tiše trpěl. Johnson je definitivně jeden z nejhorších režisérů současnosti, Eva Mendes (pokud zrovna nevzdychá v Noc patří nám) pitomá kráva, a vůbec... nenapadá mě, co na tom filmu vlastně pochválit, když to celé vyznívá neuvěřitelně amatérsky. I ty triky jsou na daný rozpočet spíš podprůměrné. Never more. ()

Spock

Velké zklamání mého očekávání. Legenda o jezdci, který se zaprodal peklu, ale našel sílu se mu postavit? Nenechte se vysmát dostanete hodně špatně přeříkanou legendu, kostrbatý příběh postavený na efektech. Od Nicolase Cage jsem v tomto ohledu čekal také mnohem více, otázkou ovšem je, jestli mu jeho postava mohla dovolit podat lepší výkon. ()

-ELFKA-

Pri prvom pokuse pozrieť si Ghost Ridera doma som ho po pol hodine vypla. Pri druhom pokuse v kine som vydržala až do konca a aj to len preto, že som nechcela rušiť ludí v kine mojim odchodom. Vôbec to nieje dobrý film. Nemá dobré efekty ani atmosféru ani nič iné. ()

Ravi

Nepomohlo mi ani "vypnout", protože i přesto se mi místy křivila huba nad tou tragickou hloupostí, ale celkově vzato je to slušná charismatická akce s dobrým hlavním hrdinou. Ale toť vše. 40% = 2/5 ()

D28

Čumím jak ty krávy a veru, tento film sa práve zaraďuje medzi tú malinkatú hŕstku, ktoré nemám silu dopozerať.Niekto tu zabudol, že podobné somariny sa dajú pozerať, len ak sú točené s nadhľadom.Horiaca lebka pískajúca na svojho kovového tátoša spečatila svoj osud, čo sa týka môjho hviezdičkovania.Ale rozosmialo ma to - preto nedám odpad. ()

Dreadd

Ze začátku jsem myslel, že je chyba v televizním programu a vysílají úplně jiný film. Uvedení do děje bych o hodně zkrátil, Cage zapálil co nejdřív a vletěl na ty čerty. Hlavního záporáka bych vyměnil za někoho děsivějšího. Líbila se mi akorát Eva Mendes, pár akčních scén a efektivní omotávání řetězu kolem těla. ()

Siri69

Pro mě byl tento film poměrně velkým zklamáním... Bohužel tuhle nudu nezachránil ani Nicolas Cage a Eva Mendes... Je tam sice pás světlých momentu ale celkový dojem z filmu to také nezachrání... 2* ()

Kalidor_

Zpočátku jsem měl problém s N.Cagem. Držel jsem se zuby nehty abych se nepřidal k těm kritikům co na jeho herectví plivou z vysoka a dal mu šanci, ale nemohl jsem si pomoct - zde mi chvílemi připadal jako vidlácký retard Václav v podání Ivana Trojana. Ale zvyknul jsem si a nakonec si film celkem vychutnal, jako komiksová adaptace to bylo zvládnuto obstojně. Jak už zde bylo řečeno triky zde byly velice koukatelné (když přimhouřím oko nad tou slabší hořící lebkou). A na závěr se budu rouhat před mou soundtrackářskou komunitou, ale hudba Ch.Younga mě tak nezaujala jako romantická píseň "Superstar" od skupiny The Carpenters, kterou si Cage v tom svém brlohu furt pouštěl. ()

P1tr

Napoprvé mi to přišlo snesitelné a svým způsobem vtipné, ovšem stačil mi kousek na HBO a musel jsem přehodnotit svůj závěr. Ano, je to strašná kravina a Nicolas Cage by se měl buď probrat, nebo to zabalit. Jsem pro to druhé, jeho obličej s čím dál více odpuzujícími účesy už je pro mě synonymem špatného filmu. Z toho se "Nicky" jen tak nedostane, pokud vůbec. ()

V-Ray

Možná zkažený komiksový film a možná jen přílišné očekávání. Každopádně to není to, co jsem čekal. Filmu chybí děj, který diváka zaujme. Podle mě měla u role zůstat postava jeho mladšího já. Cage je podle mého názoru "starej" no ale s tim už nic neuděláme. ** ()

Nicholas Cage jako temný Spider-Man

Nicholas Cage jako temný Spider-Man

05.07.2018

Nicolas Cage (Skála, Tváří v tvář) už má s komiksovými filmy nemalé zkušenosti. Zahrál si Ghost Ridera, skvělou roli ztvárnil v Kick-Ass, a Tim Burton z něj kdysi málem udělal Supermana. A teď – teď… (více)

Komiksová kázeň Sama Mendese

Komiksová kázeň Sama Mendese

31.10.2008

Fámy, drby, klepy

Fámy, drby, klepy

07.09.2008

Krotitelé duchů 3, Ritchieho Sherlock Holmes, Ghost Rider 2 a čtvrtý Shrek se setkali v dnešní novince, která je sice plná různých dohadů, ale bulváru a bizarnostem typu „Cher v roli Catwoman“ se… (více)

Kazatel je mrtvý

Kazatel je mrtvý

28.08.2008

Nelekejte se, tohle není další nekrolog. Neumřela žádná osobnost. Umřel projekt. Ultradrsná komiksová série Preacher (pár dílů vyšlo i v češtině) o odpadlickém knězi, který putuje Amerikou, válčí s… (více)