Je tomu už dávno, co hvězdný motocyklový kaskadér Johnny Blaze (Nicolas Cage) uzavřel smlouvu s ďáblem, aby tak dokázal ochránit lidi, ke kterým má nejblíže - svého otce a dětskou lásku Roxanne (Eva Mendes). Nyní si však ďábel přišel vybrat svůj dluh. Přes den Johnny zůstává špičkovým kaskadérem, ale po setmění se mění v Ghost Ridera, jehož údělem je lovit rebelující démony. I přesto, že je nucen bezvýhradně plnit ďáblovy rozkazy, rozhodne se se svým osudem bojovat a využít své prokletí a nově nabyté síly k tomu, aby ochraňoval nevinné. (HBO GO)

Bobik9

Dlouho jsem přemýšlel o 4*, ale potom mi došlo, co to vlastně bylo, a co z toho mohlo být. Nicolas Cage vleze už asi opravdu všude(bohužel pro nás všechny) a tato role nebyla vůbec pro něj! Eva Mendes v pořádku, hezky se na ní kouká a tak. Já ani pořádně nevím, co si o tom mám myslet. Ono se na to dobře koukalo a rychle to plynulo, akce slušná, ale ten příběh! To byla hrůza a zbytečnost a to jsem velkým fanouškem Marvelu. ()

kurcatovium

Byla to příšerná slátanina s kamenným xichtem Cagem v hlavní roli. Zbytek hereckého obsazení tomu taky moc nepomáhal (snad až na Sama Elliotta) a tak snad jediným pozitivem je vědomí, že kdyby mi při zhlédnutí tohoto filmu bylo 11 let, byla by to totální pecka. ()

noriaki

Mark Steven Jonhson, specialista na likvidování komiksových postav si po Daredevilovi vyšlápl i na Ghost Ridera. Stejně jako v minulém případě si i tentokrát napsal scénář, a stejně jako na první pokus, i na ten druhý stvořil prodělečný brak. Zfilmované dobrodružství pekelného jezdce je zoufale neukotvené. První polovina se tváří jako vcelku zajímavé vztahové drama. Ta druhá je sbírka laciných hlášek, mizerného CGI a jalového děje. Citelně chybí komediální nadsázka, která by film osvěžila a alespoň trochu odlehčila neskutečně pitomý fikční svět. Tady se vše bere smrtelně vážně. Navzdory tomu a urputné snaze Nicolase Cage působit ultradrsně, chybí filmu jakákoliv stopa osudovosti nebo napětí. Tohle není žádná legenda, ale jen nudná báchorka. ()

demented

Ghost Ridera síce prečítaného nemám, ale naozaj neverím, že komiks by bol horší než tento paškvil. Johnson sa snaží, ale nedarí sa mu takmer nič. Či je to už celková nevhodnosť alebo nevyváženosť (chce naozaj niekto vidieť romantiku vo filme o chlapíkovi, ktorý sa v noci mení na pekelného jazdca s horiacou lebkou namiesto hlavy a robí za diabla špinavú prácu?), pomalý rozjazd a plytký a nezáživný dej. Jediná pozitívna vec na celom filme je samotný Ghost Rider (a teraz nemyslím Jonyho Blazea), ktorý je strašne cool a vždy, keď zo záberu vystrnadil smiešneho Nicolasa Cagea, moje srdiečko zaplesalo. ()

Moogwi

Davové šílenství je tady, o tom jak je ghost rider hrozný se už pějí ody, ale o co je horší s porovnám se spidermanem 3 a dalšími kasotrháky..? Komiks jsem nečetl, tudíž nemůžu porovnat, což je pro film asi dobře, triky jsou parádní, je se na co dívat a já se určitě nenudil... Dokonalý film to zdaleka není, ale minimálně na průměr to má, už jenom za tu skvělou podívanou :) ()

JohnSmith

Cage je na tom asi hodně špatně, že bere každý scénář, kde se dají čuchat peníze.Jenže by ještě musel spolupracovat s lepším režisérem než je Johnson. S takovým ponteciálem co měl k dispozici by se dalo udělat mnohem víc.Ať žije americká kýčovitá nuda ()

Aven

Komiksová hovadina s hořicím kostlivcem, silnou motorkou, pitomým scénářem, záporákem k smíchu a hezkou ženou. Přesto přiznávám, že se mi tahle zplácanina svým způsobem líbila - guilty. ()

Mihail123

Tak toto je moc! Cage tak neskutočne trápny, ako som ho už dlho v nejakom filme nevidel (pozdravujem Rituál). Super coolovému Ghost Riderovi už asi nezostali peniaze na jeho super "coolovú" digitálnu hlavu a tá vyzerá ako z lacnej videohry. Koniec bol už megatrápny a s ťažkosťou som skonštatoval: OMG! ()

Danny F.

Dobrá akční podívaná plná efektů. Ghost Rider nemá naprosto chybu. Úžasný film. Velmi zajímavý a napínavý. Na dnešní dobu něco zábavného. Konečně :-D Pěkná mašina a Eva Mendes. 85% ()

zdenny

Je škoda, že zde není možnost hodnotit deseti hvězdičkama, protože mé hodnocení je 3 a půl. Řekl jsem si, že jestli E. Mendes nezasáhne v závěrečném boji, dám 4. Bohužel - zasáhla. Podle mého tam neměla co dělat a zasáhnout měl naopak S. Elliott, což by závěr o dost víc vygradovalo. Je ale dobré, že v závěru nedošlo jen na obvyklé klišé - na lásku a hlavní hrdina raději přijmul cestu a život Ghost Ridera (možná je to předzvěst druhého dílu). Co se týče filmu, byl vizuálně velice dobře udělán, jen chybělo víc akce. Každopádně nápad z řetězem kolem ramene byl vynikající. Někdy film působil naivně (hlavní výrazový prostředek N. Cage), mírně humorné pasáže byly do filmu zasazeny s citem a vypadaly opravdu, že do filmu patří narozdíl od rádoby vtipných scén v Terminátorovi 3, kde vůbec neměly místo. Výše uvedené komické scény do filmu opravdu patří, jako např. když chtěl N. Cage sterilizovat jehlu mentální schopností pomocí konečků prstů namísto jejího ponoření do vařící vody. Byl Ghostem teprve jednu noc... Každopádně se divím, že film má tak nízké hodnocení narozdíl např. od Spidermana nebo Hellboye. Určitě nyní urážím fanoušky především Spidermana. Ale bohužel - ve Spidermanovi zachraňuje celý svět adolescent, kdežto v Ghost Riderovi herec, který má velké charisma a něco už na stříbrném plátně znamená. Prostě jej by jsem si přál za zachránce víc. Pár poznatků nakonec: Ohnivý chopper s ohnivým kostlivcem v kožené bundě - vizuálně velice přesvědčivé, kůň vydechující plameny s ohnivým jezdcem snad ještě působivější (a jejich společná jízda - prostě lahůdka) - bohužel jen, že se spolu nedostali do nějaké akčnější situace, to by byla fakt šupa. A co se týče hudby, tak byla perfektní - k filmu se vynikajícím způsobem hodila. Celkově shrnuto - velmi vydařený snímek nemusí mít vždy zamotaný a náročný děj. Trojka bohužel za zásah ženy v závěrečné scéně. Mrzí mě to. ()

shantim

sice naprosto podprůměrný film, ale já se u něj i docela bavil. Eva Mendes by se ještě mohla svléknout a bylo by to za plné tři hvězdy. takhle jen za dvě a půl ()

yeniczek

Proboha, Nicolasi, seber se a jdi zase do nějakýho projektu, kterej bude stát za to... Tohle je tak trapný, až to bolí... ()

Tereza666

Nicolasi tleskám! Jen jsem nečekala to malé hodnocení?! Podle mého naprosto brilantní film. Skvělé efekty a Cage ukázal co v něm je. 100% ()

Brain-D

Takový vykonavatel pomsty, který v noci září a pálí jak ohnivý stořár...prostě jednou zase čaroval marvel :) ()

hroubek

Další komiksový film který režisér Mark Steven Johnson zmrzačil.Hodit všechno na režiséra by bylo zbabělé ale když už i Nicolas Cage začal zapomínat na to,že kdysi vládl plátnu on tak se nic nedá dělat.Zásadní problém je v tom,že hlavní hrdina nemá kloudného záporáka.Budu se muset hodně modlit aby další film byl bez Marka Stevena Johnsona a s pořadným zaporákem. ()

Timak

No je to blbost, ale jak chcete natočit blbost? Viděl jsem to už po druhé za 2 roky a musím říct, že to není natočeno špatně. Ano, pokud by to točil někdo schopnější, mohlo to dopadnou i třeba výborně. Ale jak říkám, tohle neurazí, milovníky komiksu pobaví, milovníky lebek a všeho toho okolo to nadchne. A třeba se dočkáme za 2 roky důstojnějšího pokračování nebo i snad restartu, který by si Ghost Rider jistojistě zasloužil ()

Samuell84

Asi najhoršie spracovaná comicsová predloha. Vôbec ju nezachraňuje hviezdne herecke obsadenie,a ani nadpriemerne vizuálne efekty. Skoro som to nedokázal popozerať. ()

Nicholas Cage jako temný Spider-Man

Nicholas Cage jako temný Spider-Man

05.07.2018

Nicolas Cage (Skála, Tváří v tvář) už má s komiksovými filmy nemalé zkušenosti. Zahrál si Ghost Ridera, skvělou roli ztvárnil v Kick-Ass, a Tim Burton z něj kdysi málem udělal Supermana. A teď – teď… (více)

Komiksová kázeň Sama Mendese

Komiksová kázeň Sama Mendese

31.10.2008

Fámy, drby, klepy

Fámy, drby, klepy

07.09.2008

Krotitelé duchů 3, Ritchieho Sherlock Holmes, Ghost Rider 2 a čtvrtý Shrek se setkali v dnešní novince, která je sice plná různých dohadů, ale bulváru a bizarnostem typu „Cher v roli Catwoman“ se… (více)

Kazatel je mrtvý

Kazatel je mrtvý

28.08.2008

Nelekejte se, tohle není další nekrolog. Neumřela žádná osobnost. Umřel projekt. Ultradrsná komiksová série Preacher (pár dílů vyšlo i v češtině) o odpadlickém knězi, který putuje Amerikou, válčí s… (více)