Je tomu už dávno, co hvězdný motocyklový kaskadér Johnny Blaze (Nicolas Cage) uzavřel smlouvu s ďáblem, aby tak dokázal ochránit lidi, ke kterým má nejblíže - svého otce a dětskou lásku Roxanne (Eva Mendes). Nyní si však ďábel přišel vybrat svůj dluh. Přes den Johnny zůstává špičkovým kaskadérem, ale po setmění se mění v Ghost Ridera, jehož údělem je lovit rebelující démony. I přesto, že je nucen bezvýhradně plnit ďáblovy rozkazy, rozhodne se se svým osudem bojovat a využít své prokletí a nově nabyté síly k tomu, aby ochraňoval nevinné. (HBO GO)

soukyd33

Od tohoto filmu nic moc nečekejte, kromě dobrých efektů nic nedostanete. Jediná pozitivní věc na filmu je herečka Eva Mendes, a Ghost Rider co by lovec. Konec filmu je už předem daný. Na film koukám opakovaně, ale jinak nemá co nabídnout. Hvězdiček 3*** ()

Phillippus

Poslaním komiksoveho filmu je zabaviť. Toto bolo nudné, nezabavne, sablonovite . Digitálne triky boli na zaplakanie. Nudaaaaaa a ()

baron156

Nejlepší role Nicolase Cage. Další Marvel, který se nebojí nasadit místo superhrdiny zlostnou postavu vytvořenou tou nejtemnější postavou Marvelu ( Mefisto). Tenhle pekelný kostlivec se super motorkou se nedá jen tak přehlédnout. TY, NEVINNÝ. ()

AdelleR

Nic moc. Ghost Ridera jsem znala prakticky jen z Marvel PC her, kde na mě působil podobným dojmem jako Deadpool, takže... jsem čekala asi něco trochu vtipnějšího a „hustšího". Dialogy na facku, Johnny jako postava absolutně nefunguje (což bych ale vzhledem k jeho situaci nejspíš byla schopná skousnout), Roxy jsem neměla ráda od první chvíle, to byla taky neskutečně špatně napsaná postava. Děj se v tom pořád nějak plácá, bavit mě to začalo až v momentě, kdy přišli na scénu dva Ghost Rideři. Skoro se mi ani nechce věřit, že má v tomhle prsty Marvel, po tom všem, co předvedli hned poté v Iron Manovi. Co už, znovu se na to zjevně nepodívám. Český dabing fajn, jen mě trochu pobavilo, jak mladý Johnny (tuším, že řekli, že mu bylo sedmnáct) mluví neskutečně hlubokým hlasem, a když dospěje, hlas mu dost zjemní. Cením si toho, když mají herci své dvorní dabéry a nemluví v každém filmu jinak, ale tenhle přechod mohl být vychytán trochu líp :) ()

TakzvaneSam0

Mikuláš Klec, který hraje magora, který se promění v hořící pochodeň a vraždí tam démonické maniaky Wese Bentleyho ( Black Heart ), je v celku zajímavá podívaná.. Akce tam nechybí a ani démoni kteří mají schopnosti přírodních živlů nemají odbyt.. A Peter Fonda v roli Mephistophelese alias Roarke, který má být pán pekel hraje velmi dobře.. Dobře se na to dívá a efekty také celkem kvalitní.. Rok 2007 určitě v pořádku. Stačí na večerní podívanou :) ()

Lukas__

Na svou dobu má film dodnes přijatelné efekty. Nicolas Cage v hlavní roli podává dobré herecké výkony, stejně jako většina hlavních postav. Úvod filmu je relativně zdlouhavý, neboť ty úvody jsou v podstatě 3. Nejdřív máme Ghost Ridera na divokém západě, který se rozhodne utéct Mefistovi a on jen stojí a čumí - Ghost Rider očividně může ujet ďáblovi, který mu dal veškerou jeho moc - co je to za ďábla? V 2. úvodu se seznamujeme s mladými verzemi dvou hlavních protagonistů, zjišťujeme jejich rozpoložení vztahy a motivace. Pak jednou přijde Mefisto a uzavře s Johnnym (hl. postava - Nicolas Cage) dohodu, že jeho otce zbaví rakoviny. To splní, ale zároveň si jeho duši nenechá utéct, protože se ho zabije při kaskadérském vystoupení a Johnnyho očaruje aby vše opustil. Následuje 3. úvod, který je nezbytný, protože film poskočí o 15 let do budoucnosti. Johnny a Roxan se znovu potkají po obřím kaskadérském vystoupení, znovu zamilují. Vesměs je 3. úvod identický jako 2. jen o 15 let později. Pak se objeví hlavní padouch (v cz dabingu Zloduch) - ďáblův syn co chce rozpoutat pekla na Zemi. Mefisto se však na synáčka naštve, zničí Johnnymu rande, dá mu sílu Ghost Ridera a pošle ho proti Zloduchovi a jeho 3 kamarádům - jacísi živelní duchové (oheň už má Rider, takže na ně zbyla voda, vítr a země). Při 2 postupných setkání Rider napřed sejme zemního chlápka a v asi nejlepší akci filmu i větrníka. Pak to dojde do tipického klišé a zabijou mu nejlepšího kamaráda (na což ve filmu nevidíme jedinou reakci) a unesou přítelkyni. A protože náhodou našel předchozího Ridera (toho z 1. úvodu) tak se oba změní a vyrazí do opuštěného městečka v poušti porazit Zloducha. Původní však vyplácá jedinou proměnu na tu cestu pouští a tak vše zůstane na Johnnym. Cestou ještě mimo záběr zničí svými plameny vodníka pod vodou až se dostane k finálnímu bossovi. A překvapivě dobře vymyšlené finále dopadne tak, že potom co do sebe Zloduch nasaje 10 000 duší tak mu je Rider už může spálit (předtím duši neměl a tak Rider nemohl). Ale v naprostém koci filmu udělá Johnny totéž co předchozí Rider - v podstatě řekne smůla ďáble já si tu moc nechám a máš to! A ďábel jen naštvaně odejde. I přes tyhle menší nelogičnosti a opravdu dlouhý úvod (který tu je spíš protože v téhle době ještě nevěděli jak dělat komiksové filmy - nevznikali tak dobré superhrdinské filmy jako dnes) musím říct že film je super. ()

Shidlo

Ta jedna jediná ubohá hvězdička je za tu dost dobrou motorečku, pro které já mám prostě slabost a tak jí musím na tomto prapodivném dílku vyzdvihnout. Pro mě to nemělo děj hodný filmu a navíc to mělo spoustu chyb...a věřte mi, že pokud tohle napíšu já, absolutní laik, tak to už je opravdu co říct. Nicolas má sice hezky počítačově upravený tělíčko, ale jinak toho mnoho nepředvedl...mno na závěr doporučuji nevidět. ()

Luboss7

Najhoršie natočený komiks čo som kedy videl, Nicolas Cage dosť sklamal, ale pár dobrých scén a výstrih Evy Mendes zachránili tento komiks od odpadu. ()

Zedus

Mistři trikaři se na tomto filmu vyřádili, to je ale asi tak jediné pozitivum tohoto filmu, možná udělat pár radikalních změn což asi není díky komixove předloze možné byla by z toho dobrá podívaná. Cage když už nemuže a jde do tuhého zapne to svoje "pohledové combo" a je vymalováno. ()

Jiřucha

Slabší komiksová adaptace. Pokud jí nebudete brát vážně, možná se pobavíte, ale ty efekty...a hlavně ty záporáci!!!! (Wes Bentley je fakt vůl). Cage zahrál docela slušně, ale jako Rider mi moc cool nepřišel. Eva Mendes je pěkná, nenudil sem se, ale ani nějak zvlášt nebavil. Sračka to určitě neni, ale bomba už vůbec ne. 50% ()

weetya

Opravdu zajímavá směska. Není to sice až tak přeplácané jako Van Helsing, ale zas na druhou stranu Eva Mendez není Kate Beckinsale. Většinu věcí jsme už viděli někde jinde. Skupinka padoušských démonů připomíná "Výběr zloduchů z jiných filmů", viz Wallow - Davy Jones, Abigor - Sandman, Blackheart - Frost, a podobně. V závěru přijde nejlepší (patrně neúmyslný) fórek filmu, kdy hlavní záporák pronese nachlup přesně slova z Červeného Trpaslíka: "Jmenuji se Legie, protože nás je mnoho". To jsem opravdu docela nevěřícně koukal! ()

romannet

jiste neni to velkofilm 21. stoleti..to nikdo nerika, ale musim rict ze se mi to docela libilo.Takovy odpocinkovy film jsem tu uz dlouho nemel a kdyz u toho vypnete vsechny mozkove bunky a budete proste sedet pred televizi a na nic nemyslet...myslim ze se to da skousnout. za me 65%. ()

Boris18

Takový fantast magorist. Nebylo to špatné ale někdy už toho na mě bylo moc.Chtěl sem dát 3*** ale skvělý herecký výkon Evy Mendes mě přesvědčil přidat ještě jednu. ()

TonyT

Skělá ukázka toho jak se dá zmrvit jinak docela slušnej comics. Ujetá slátanina a naprosto trapnej Nicholas Cage. Jestli je ten film přesně podle jeho představ jak prý sám řekl, tak se chudák defintivně zbláznil. ()

Nicholas Cage jako temný Spider-Man

Nicholas Cage jako temný Spider-Man

05.07.2018

Nicolas Cage (Skála, Tváří v tvář) už má s komiksovými filmy nemalé zkušenosti. Zahrál si Ghost Ridera, skvělou roli ztvárnil v Kick-Ass, a Tim Burton z něj kdysi málem udělal Supermana. A teď – teď… (více)

Komiksová kázeň Sama Mendese

Komiksová kázeň Sama Mendese

31.10.2008

Fámy, drby, klepy

Fámy, drby, klepy

07.09.2008

Krotitelé duchů 3, Ritchieho Sherlock Holmes, Ghost Rider 2 a čtvrtý Shrek se setkali v dnešní novince, která je sice plná různých dohadů, ale bulváru a bizarnostem typu „Cher v roli Catwoman“ se… (více)

Kazatel je mrtvý

Kazatel je mrtvý

28.08.2008

Nelekejte se, tohle není další nekrolog. Neumřela žádná osobnost. Umřel projekt. Ultradrsná komiksová série Preacher (pár dílů vyšlo i v češtině) o odpadlickém knězi, který putuje Amerikou, válčí s… (více)