Zrození

• USA Birth (více)

Deset let poté, co náhle zemřel její hluboce milovaný muž, je Anna (Nicole Kidman) připravena překonat svůj smutek a začít nový život. Souhlasí, že si vezme Josepha (Danny Huston), příjemného, vzdělaného muže, který se o ní ucházím už tři roky. Annino rozhodnutí potěší i její matku Eleanor (Lauren Bacall), elegantní, panovačnou ženu, která uvítá Josepha v rozlehlém aristokratickém bytě v New Yorku, kde všichni společně bydlí i s Anninou těhotnou sestrou Larou (Alison Elliot) a jejím manželem (Arliss Howard). Právě zde se jednoho večera shromáždí přátelé Anny a Josepha, aby jim poblahopřáli k jejich zasnoubení. Mezi hosty je i Clifford (Peter Stormare), který býval Seanovým nejlepším přítelem a jeho žena Clara (Anne Heche). Dvojice se v privilegované společnosti necítí úplně přirozeně, když přijíždí výtah, Clara zpanikaří, že její dárek pro Annu není vhodně zabalen a posílá Clifforda nahoru na party samotného. Sama chvilku dole v lobby postává a zvažuje své možnosti, mezitím jí pohled ulpí na malém chlapci (Cameron Bright), který zde sedí. Záhy Clara z budovy odchází směrem k Central Parku, aniž by si byla vědoma, že ji chlapec sleduje. Krátce po zasnoubení se v bytě koná oslava narozenin Anniny matky. Avšak předtím, než se rozkrojí dort, se tu zničehonic objeví nezvaný host, tentýž malý chlapec a chce nutně mluvit s Annou v soukromí. Anna bere dítě do kuchyně. Zde jí chlapec sděluje, že je její zemřelý manžel Sean a varuje ji, ať si Josepha nebere. Rozčilená Anna odvádí chlapce z domu a vrátný jí potvrdí, že chlapec se skutečně jmenuje Sean. Sean se nenechá zastrašit a Anně napíše. Pravidelně navštěvuje dům, kde Anna bydlí, se svým otcem, panem Conte (Ted Levine), který je učitelem a má v domě klienty. Annina snoubence situace zneklidňuje a rozhodne se s malým chlapcem promluvit. Když Anna, Joseph i Seanův otec chlapci nařizují, že už nemá Annu obtěžovat, Sean klidně a rozhodně odmítá. Na konci výstupu omdlévá, což Annu emocionálně zasáhne. Sean zná navíc mnoho tajných detailů ze společného života Anny a jejího manžela, což je pro ni i zbytek její rodiny a přátele nevysvětlitelná skutečnost. Ještě více zneklidňující je jeho jistota a intenzita lásky k Anně. Chlapec nakonec dostane šanci strávit v bytě, kde Anna žije, nějaký čas, což by mu mělo pomoci pochopit, že jeho přesvědčení je mylné. Avšak během jeho pobytu roste Annina víra v to, že Sean je skutečně její převtělený manžel. Ačkoliv nemůže popřít, že je to velmi podivné, je k malému chlapci čím dál více přitahována a odmítá nátlak rodiny i Josepha, aby se s ním přestala vídat. Mohlo by toto dítě být skutečně Anniným manželem, který se k ní vrátil? Jak by mohla zavrhnout příležitost znovu zakusit lásku, kterou k němu cítila? (oficiální text distributora)

Dominique55

Cekala jsem mnohem vic, takhle zkazit tak hezke tema, to me celkem nastvalo...Spoustu veci jsem nepochopila a konec uz vubec ne. Tolik nezodpovezenych otazek co mi zustalo u tohohle filmu jsem nemela jeste u zadneho jineho. Scenky nejen nudne, ktere mnohdy nerikaly vubec nic ale jakoby nebyly ani dodelane, hnusny uces Nicole Kidman a nesympaticky namysleny fracek byly na pest. Snimek me celou dobu tak nejak stval uz i tim ze jsem se nic moc nedozvedela a protoze vsechny sceny byly nechany otevreny, mozna aby si clovek ostatni domyslel, nevim, kazdopadne na me to dojem rozhodne neudelalo. Jsou mnohem lepsi filmy s touto tematikou a je skoda ze tenhle doslova sprznili. ()

jolinin

Trochu natahované těmi dlooouhými mlčícími záběry. Protože čím delší mlčící záběry, tím víc psycho, myslí si Glazer. ()

DarkLord87 odpad!

No tak tuhle kravinu jsem fakt nepochopil. Vypadalo to, jako by se většina filmu vystříhala a zbyl jenom nenavazující, neuvěřitelný a hloupý škvár. Tohle si nezaslouží ani 1 hvězdu. ()

Jirkacek odpad!

Snímek Zrození jsme si doma pustili na naší TV ze dvou důvodů - prvním byla hlavní hrdinka Anna v podání rozkošné Nicole Kidman a druhým zařazení filmu mezi mysteriózní dramata s nádechem romantiky. Po 100 minutách jsem zůstal sedět před obrazovkou s otevřenou ústní dutinou jako u zubaře a bohužel jsem měl i stejně nepříjemné pocity. Zatímco návštěva dentisty by dávala nějaký smysl a byla by užitečná, čas strávený sledováním Zrození byl naprostou ztrátou drahocenných minut mého života. Na začátku jsme se dozvěděli, že při běhu v parku zemřel manžel zmíněné Anny, ale v dalším průběhu děje jsme nezjistili proč a jak. Mohlo to být důležité protože tři roky po pohřbu se setkala s desetiletým chlapcem, který tvrdil, že je její zemřelý manžel Sean a varoval ji, ať si Josepha nebere. Anna jej však pochopitelně nebrala vážně, jenže chlapec ji opět několikrát navštívil a chudák Anna mu nakonec uvěřila. Nechala jej i přes nesouhlas vlastní rodiny bydlet u sebe a mne jímala hrůza, když se koupala ve vaně a klučina v podání Camerona Brighta přišel za ní, svlékl se a vlezl si k ní. Byl jsem zvědav, kam až víra Anny, že v chlapci dřímá její milovaný muž Sean, zajde. Děj se ovšem nikam dopředu neposouval, dokud se na scéně neobjevila Anne Heche jako manželka Seanova nejlepšího přítele, která mne svým oznámením šokovala. A pak ? Situace se naprosto změnila a karty byly najednou rozdány úplně jinak, jenže...Pořád to byla pořádná nuda a občasná změna nebo ono šokující oznámení nepřineslo potřebné oživení, proč zemřel manžel Sean, jestli jej někdo zabil nebo ne, to zůstalo tajemstvím. A závěr ? Připadlo mi, že se titulky objevily nějak moc brzo a že si z nás střihač udělal legraci, protože režisér Jonathan Glazer přece nemohl natočit takovou kravinu s nejasným zakončením ! Pane bože, víc jak hodinu a půl jsem čekal co bude a ono nic. Ano opravdu se vlastně nic nestalo. Situaci nezachránila ani obvykle krásná Nicole Kidman, která v tomto filmu měla naprosto příšerný účes a tak se v mém hodnocení snímku Zrození nezrodila ani jedna hvězda - ODPAD. ()