Knight Rider

USA, (1982–1986), 68 h 21 min (Minutáž: 45–91 min)

Tvůrci:

Glen A. Larson

David Hasselhoff, Edward Mulhare, William Daniels, Patricia McPherson, Peter Parros, Rebecca Holden, Phyllis Davis, Lance LeGault, Pamela Susan Shoop (více)

Série(4) / Epizody(84)

Michael Long je bývalý policista, který během své práce málem přišel o život. Z nepříjemné situace se nakonec díky pomoci neznámého muže dostane. Do nového života vstupuje s novou tváří i identitou, pod jménem Michael Knight. Od mecenáše Wiltona Knighta dostává zároveň špičkové vybavení, aby dále mohl bojovat proti zločinu. A mezi vší tou skvělou technikou je i sporťák K.I.T.T., který dokáže neuvěřitelné věci a dokonce i mluví. Z Michaela se stává neohrožený bojovník, který za volantem inteligentního auta brázdí silnice a mstí bezpráví. (oficiální text distributora)

james11

Dneska jsem si náhodou vzpomněl na tenhle seriál a koukám, že ho nemám ještě hodnocený. Pamatuji si moc dobře, jak jsem ho jako malej klučina sledoval hned po škole :) V té době bych tomu dal snad i 5*, ale dneska s odstupem času vím, že je to tak na 50%, ale nostalgie promluvila, takže 3* dám bez váhání. ()

sousenk

Z nostalgie dávám tři hvězdy, kdo z kluků v té době nechtěl mít Kitta s mrkacími světly? 90tá léta, vždycky když seriál běžel na ORF tak šlo vše ostatní stranou. A ten pocit když sem tam zavítal nějaký soudruh z NDR se svým Pontiacem do našich končin… Viděno dnes tak je to opravdu slátanina s mizernými triky :) ()

zlishaack

Tutudu tutudu tutudu tutudu tutudu.....Nic víc než-li nostalgie z toho asi víc hvězd nevytříská. Ale stálo to za to :-) ()

Bucko

Nestárnoucí série a velká nostalgie. Michael (David Hasselhoff) a jeho skvělý sporťák - mluvící auto K.I.T.T. společně bojují proti zločinu a samozřejmě vždy vítězí. Na to, že série vznikala před více než 30ti lety (1982) mě stále občas nějaký díl z této série pobaví. Mnohdy primitivní děj lze překousnout. ()

Inkognito_CZ

Obtížné hodnocení. Za mlada jsem nemohl vynechat v televizi jediný díl, ale je mi jasné, že dnes by po K.I.T.T.ovi ani pes neštěkl. V ostatních komentářích se často opakuje slovo "nostalgie" a já dobře chápu, proč tomu tak je. Dokonce jsem vážně přemýšlel, že bych ještě jednu hvězdu přidal... až takovou má nostalgie moc! ()

BIG.NINE.CF

Seriál mého dětství. Viděno v létě, vždy na prázdninách u babičky na rakouském příjmu. Nerozuměl jsem skoro nic, ale to vůbec nevadilo ;) ()

soukyd33

Pontiac Trans Am, ale v černé úpravě. Úpravy jsou: TURBO Boost, Ski mód, prakticky nezničitelný plášť, umělá inteligence, autopilot, neuvěřitelná rychlost, a spoustu dalších vychytávek. Tento seriál zná asi každý, kdo se narodil v 80. letech. Příběh je celkem dobrý, ale některé díly jsou až nudné. Naštěstí je tu mluvící auto (K.I.T.T.) Tedy vůz Knight Industries Two Thousand. Černý vůz vypadá naprosto skvěle, a celkem i naháněl hrůzu ostatním. 😀 Poznámka: Hodnotím, jako by to byla novinka. Poznámka: Holky z kamionu, ale nebyly k zahození, a občas i holky ze samotného seriálu byli sexy. Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

Boban_23

Na tu dobu strašná pecka. A když si vzpomenu, že jsem na to hleděl na ORF a děda mi to překládal z němčiny, tak ty 3 hvězdy dát prostě musím :-P. ()

Glance8

Jako malá jsem tohle milovala, je pravda, že ted už na tom nelpim, ale ta klasická hudba, která je s tim spojená mě vždycky vykouzlí úsměv na rtech!Jelikož jsem holka, jako malá jsem nechtěla to auto jako všichni kluci, ale já chtěla "chlapa s takovim autem":-D..ale fakt si myslim, že kluci tenhle seriál musej žrát a pokud ne..tak se doba vážně hodně změnila.... ()

VanStan

mal som rád tento seriál ako malý teraz no už by som ho nevedel pozrieť lepšie povedané sa tak vžiť do toho, kuva a čo je to nostalgia? ()

pecicomix

no je to opravdu slátanina a naše děti asi nepochopí co se nám na tom tolik líbilo, jelikož maj počítačový efekta snad už všude... no todle nevidět sice moc nevadí, ale pak nemůžete mít auto kitta¨s turbo boost...:D...:D ()

Wlashack

Legenda mého dětství, hltal jsem to jako divý a neustále si na M. Knighta hrál :-) Samozřejmě po letech je to trikově a herecky dost slabé, díly jsou jako přes kopírák a je to z doby kdy "čím více diod tím větší superpočítač". KITTa jsem zbožňoval, doteď mám ve vitrínce jeho model a těším se na nové díly. Dvě hvězdy za kvalitu, jedna za KITTa, jedna za hudbu a jedna z nostalgie. ()

Aaron_Hill

V porevolučním období mého dětství byl David Hasselhoff hvězdou první třídy. V televizy to denně rozjížděl v Knight Riderovi, v Pobřežní hlídce, večer v kriminálkách. Jednou dokonce zpíval i v naprosto ujeté soutěži Rande, když se u nás v rámci svého turné nejspíš kopal nudou do pozadí. Dnes uz on i legendární K.I.T.T. přežívají jen ve vzpomínkách nás „mluvícím bourákem“ odkojených jedinců a v ranních hodinách na televizi Prima. Dějově prosté epizody se sobě podobaly jako vejce vejci, ale komu to vadilo? Osvědčené téma "roštěnka v nesnázích" slavilo úspěch tak proč to měnit? :) Ano, občasná změna schéma po vzoru skutečné tvrdého protivníka byla jen vítaná. Kdysi bych dal pět hvězd bez zaváhání, kdybych seriál neznal a hodnotil až z dnešního pohledu dopadl by velmi špatně, ale hold vzpomínky jsou vzpomínky. Tři hvězdy, z toho nejméně jedna pro krásný černý Pontiac Firebird, který dodnes obtěžkává mé sny a touhy. ()

majklfly

ačkoliv to je slátanina pokusů o filmové triky, žral jsem to jako malej neuveřitelně. Půlka mých autíček byl Kit a hodinky s zeleným míčkem nejdůležitější komunikační kanál u nedělního obědu. Teď už se spíš bavím na dobovém oblečení, perfektním účesu Davida a spooousty různých diodeg kam oko pohlédne... ()

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne