• Lima

Humorný pokus o akční žánr v podání kdysi dobrého režiséra, který po revoluci zřejmě prodělal vážný úraz mozku. Aspoň že ta Soukupova hudba se docela povedla.(13.4.2003)

Ač tu jsou většinou dost kritické, najdou se i kladné ohlasy. Osobně se rozhodně přikláním k těm kladným. I když ne v plné míře, kvalita tu je. Olmer točil akci již v minulém režimu, kde součástí filmu, byla i cenzura. No a když cenzura zničehonic zmizí, není se co divit, že to režisér trošku s tím co všechno si může dovolit, přežene. Přesexovaná (v jednom případě nepochopitelně), první, free akční krimi, má v sobě ovšem i dlouholetou kvalitu předešlé práce. Hlavní je určitě práce českých kaskadérů od Tomsy, kteréžto jméno, dnes znají i kaskadéři v Hollywoodu. Český humor s nádhernou naivně pozitivní, ale i drsnou a pravdivou atmosférou začátku naší politické "svobody". Výborná hudba a standardní režie Víta Olmera, kterou je potřeba si zvlášť cenit, protože se jedná o jeho poslední "normální" film. Film zpestřuje návštěva z USA, která je skutečně výborná.(8.10.2012)

• NinadeL

O tom, jak tuzemský film odpověděl na ty nekonečné přívaly agresivních amerických akčních béček...(28.2.2009)

• Faidra

OMG, WTF, etc... A to jsem si slíbila, že nebudu zavlékat do svého projevu novotvary a cizotvary. Mou omluvou budiž to, že na hodnocení tohohle mi naší krásné mateřštiny připadá škoda. I když na druhou stranu bych se mohla hájit tím, že nejspíš brzy češtinu obohatím o nadávku "ty Olmere."(4.8.2007)

• viperblade

Tak to bylo drsný. Hodně jsem se zasmál (i těm scénám, které byly myšleny vážně) a FUKO neměl chybu!!(17.5.2008)

• - Rozpočet filmu činil na tú dobu závratných 15 miliónov českých korún a ďalších 5 bolo použitých na monumentálny marketing. (Jello Biafra)

• - Martina Adamcová využila pro "live show" dublerku, resp. záznam skutečného live show z tehdejšího nočního podniku. (hippyman)

• - Ve filmu lze zaslechnout píseň "Hold me baby", která se objevila už v roce 1987 v Olmerově filmu Bony a klid (1987). (Lajty)