ZHODNOTITEL

Ze tří dílů jediný barevný a daleko mířený na příběh, než na věčné hádky Homolkových. Od prvního dílu výrazná úleva, která mi je příjemnější. ()

Danulinda

Po průměrné jedničce a velmi slabé dvojce je pro mě tento třetí díl jednoznačně nejpovedenější nejen po scénáristické stránce, ale také po herecké vzhledem k výbornému obsazení a výkonů jednotlivých protagonistů v čele s Hrzánem, Janžurkou, ale samozřejmě také tradičně výborným Šebánkem a Helenkou Růžičkovou. ()

Gig

Stále výborný film. Zásluhu má na tom Josef Šebánek a jeho přirozenost a improvizace. Tomuhle filmu trochu paradoxně ubírá velká přítomnost herců. První filmy obsahovalo mnoho neherců. Tady skuteční herci, ač výborní, ubírají s té autetičnosti. Jednoduše řečeno vtipy vypadaji jako vtipy a ne úsměvné momenty plynoucí ze situace. ()

Riker

Poslední a pro mě nejlepší díl praštěné komediální trilogie o ještě praštěnější rodině Homolkových. Společná dovolená třech generací, která se od začátku nevyvíjí podle původních plánů, je plná vytříbeného humoru tehdejší doby a hereckým koncertem všech hlavních představitelů. "Kde máš ten svůj ksindl!?" :-))) ()

gu-staff

..."přece když tluču, a někdo druhej na mně tluče, tak je snad úplně jasný, že na mně tluče, abych netlouk! To pochopí každej magor. A vám, jako extra magorovi, to extra řikám"... ()

Grázl83

No co říci. Bylo to docela trapné, nevtipné ale chvilkama i docela koukatelné. Hrzána nemám rád, takže tomu také nepřidal. ()

superzurda

Homolkovi v barvách? pokrok prostě nezastavíš a když jsou v jednom díle pojízdní, proč by nemohli být v dalším díle barvách. Má to pořád svou kvalitu. Kdo Ti tyká?! ()

japekli

Všechny filmy o Homolcích jsou dalším obrazem mnoha Čechů. Šebánek to zahrál tak skvěle, že on tím Homolkou snad i byl a ani netušil, že je natáčenej. Tím ovšem nesnižuju výkony ostatních, protože velkej úspěch trilogie byl hlavně zásluhou většiny herců. I když ten poslední díl byl asi nejslabší, nezmění to nic na tom, že se nemožná rodina propracovala mezi nejslavnější. ()

rigby

Po slabém druhém pokračování se Homolkovi vrací v plné síle a barevně. Navíc vynikající Jiří Hrzán. Maloměstská idylka na horách. Spousta klasických, dnes již zlidovělých hlášek. Legrace a zábava od začátku do konce. ()

Tuty

Po nedávné projekci na DVD (26.7.14) musím hodnocení snížit. Homolkovi představují ryze situačně (leč nadčasově) průměrnou Českou rodinu a spousta z nás se musí logicky z některou postavou alespoň částečně ztotožnit. Třetí Homolkovi stylisticky trochu připomínají film Hoří, má panenko! (za kamerou to totiž i zde odkroutil Miroslav Ondříček). Problém možná už trochu je ten, že a) Homolkovi jsou už trochu okoukaní b) Situace už nejsou tolik absurdní a neotřelé jako v jedničce c) scénář by mohl být ještě trochu nápaditější. Na druhou stranu, i tady se občas solidně zasmějeme (někomu stačí k výbuchu smíchu méně, mě spíše více), já osobně mám nejraději scénu s hasícím přístrojem a babou Homolkovou myjící se v umyvadle pánského pokoje, jinak opět tradičně skvělí herci, humor možná trochu kazí unuděná postava Jiřího Hrzána a jeho tradiční motto "já tam mám strašně cenný věci".... 7/10 ()

easer07

No, tohle už je celkem slušný, tyhle Homolkovi už nabírají na síle, jednoznačně nejlepší díl, už i barevný obraz a z celé trilogie se na tento díl dívám nejradši. ()

pold odpad!

Není co dodat. Uřvaných sraček se dá natočit nekonečná stopáž, je to stále stejné (stejně blbé) a tudíž se námět nikdy nevyčerpá. ()

david141474

Nuže, ani třetí díl této šílené komedie nezklamal, sice je o něco slabší než jednička y stále je však o něco lepší než dvojka. Humor je zde skvělej a nejlepší scéna je určitě ta ze samého konce, kdy starej Homolka ztratí peněženku. 7/10 No musím říct, že to je trochu slabší než jsem čekal, ale pořád dobrý. ()

tomino28

Homolkovi do třetice a poprvé v barvě. Má to své vtipné momenty, ale oproti zejména prvnímu dílu se s nimi více šetří. A samozřejmě diák již ví, do čeho jde a co má očekávat. Když se hádavá rodinka pouští do okolních hostů v hotelu, nejedná se o nic překvapivého. I tak ale obstojí i po více než padesáti (!) letech. ()

PTuranyi

Tretí film o rodine Homolkov si drží svoju štandardnú úroveň. Hoci tentokrát sa vydávajú na zimnú dovolenku na hory, napriek záväzku "byť k sebe dobrí", hádky zostávajú hlavnou komediálnou pointou. Produkcia aj herci si zachovávajú svoje kvality z predchádzajúcich filmov. Vďaka novému prostrediu a prítomnosti ďalších dvoch rodín, ktoré sa snažia ich presvedčiť k výmene izieb, však vznikajú nové svieže komické situácie. 75% ()

Pasternak

S přidáním barvy do filmu jakoby se mi Homolkovi více odloučili s humorem. Naprostým králem filmu se tak stává mistr Jiří Hrzán a naprosto největším idiotem filmu ředitel hotelu, který chtěl být původně hercem v Národním divadle..... ()