Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod

• Česko Řada nešťastných příhod (více)

Poté, co tři mladí sourozenci Baudelairovi následkem požáru jejich sídla osiří, jsou odvezeni ke svému vzdálenému příbuznému hraběti Olafovi (Jim Carrey). Olaf je však krutý a lstivý muž, který usiluje pouze o dědictví, jež má získat nejstarší Violet (Emily Browningová). Děti utečou a najdou útočiště u svérázného strýce Montyho (Billy Connolly) a následně u své úzkostlivé tety Josephine (Meryl Streep), ale Olaf je jim stále v patách. (Cinemax)

Brinkley

Přestylizovaná pohádka, ovšem v rámci mého nárazového dětinského vkusu. Když už jsem nucena podstoupit žánr "rodinného filmu", tak je tento snad jediný, jenž s nadšením snesu; právě pro onu okázalou, ostentativní nadsázku; i pro výtvarně pojaté závěrečné titulky s Newmanovou hudbou. ()

Matyas

Ano, tenhle film byl kdysi unikátní, a první Burtonovský film, který nebyl od Burtona, se skvělým Jim Carreyem v hlavní roli a několika camei (foneticky /kameji/), ale nebyl tak dobrý pod ruhém zhlédnutí.. | 7.5/10 4* ()

ER

Na takové filmy musí být člověk buď naladěn nebo připraven. Subjektivní hodnocení je u takové podívané více ve hře,než cokoliv jiného a proto je nutné,ať si každý udělá svůj úsudek sám.Říct,že toto je výborné nebo naopak slabé dílo je velmi ošemetné,svou pravdu bude mít každá strana. ()

Kingjiri

Vizuál slušnej, casting nadupanej a Jim Carrey, kterej si svoje role náležitě užívá a jeho postavám tentokrát jeho crazy herectví sedne jako hrnec na prdel. Jenže celej tenhle fantasy svět byl tak divnej až mi byl místama hrozně nesympatickej, většina postav byla nenormální víc než by se hodilo (Olaf na několika hereckejch úrovních bohatě stačil) a nějaký scény mi pak přišly až zbytečně přestylizovaný i ujetý (např. svatba v divadle). Chvílema jsem si připadal jak ve světě Terryho Gilliama (pro někoho určitě naopak půjde o velký pozitivum), přičemž jsem se přesvědčil, že na tyhle přestylizovaný a přemaskovaný fantasy bijáky fakt moc nejsem. Třetí slabá hvězda za filmařinu, Carreyho a Tatrovku, se kterou jezdil pan bankéř :) ()

thestral

Myslím, že filmu se velmi dobře povedlo pojmout to, co kniha roztáhla přes tři díly. Skvělí herci, dokonalé kostýmy a prostředí, přesná atmosféra. A Jim Carrey je absolutní herec, ale to se asi ví.. ()

SharpChick

Pokud je to nahoře opravdu oficiálnlí text distributora, tak to je pak distributor pěknej debil, když ani neví podle kterých knížek byl film natočen - Zlý začátek, Temné terárium a Široké okno... 80% ()

Šňůra

Je to sice rodinný film, ale kdybych byl dítětem, možná bych se trochu i bál. Jako velký jsem se ale bavil, Jim Carrey byl skvělý, tohle jsou role, které mu naprosto sednou. Kdyby měl film o trošku povedenější konec, bylo by to možná o bod či hvězdičku navíc. ()

DjMetal

Vyborny fantazijny film a zlom Jim Carrey, ktory sa snazil dostat majetok a zabit nevinne deti...len sa mu to nejako nedarilo. Jednoducho...kde hra Jim Carrey, tak to je asi vzdy super film.Hlavne komedia. ()

Uhura

Pohádka/nepohádka, která v žádném případě NENÍ o veselém elfovi. Příjemný příběh v duchu knižní předlohy s nádechem černého humoru, tajemným Lemony Snicketem a ďábelsky dobrým Jimem Carreym, na který nemám problém koukat pořád dokola. ()

zaso162

So spisovateľom Lemony Snicket som sa poprvý raz stretol ako malý chlapec. Neviem, či môžem dakovať hernej predlohe, ktorá ma uviedla do tohto pochmúrneho sveta, alebo naopak tej knižkej, ktorá bola aj v mojich končinách pomerne známa. Tak či onak, získala si ma. Paradoxom ostáva, že k snímku som sa dostal po šiestich rokoch od jeho natočenia. Film si ma natoľko získal, že putuje do mojej pomyselnej 10-tky. Hodnoťenie vtedy stráca zmysel, veď ide o srdcovú záležitosť a objektívnosť je tým pádom mimo mojej hlavy. ()

RajCZitko

Pohodová pohádka, kterou tedy asi už znova nebudu vyhledávat, avšak nebylo to vůbec špatné. Co musím určitě vyzdvihnout je provedení masek a kostýmů, které společně s dokonalou koordinací těla a mimikou obličeje Jim Carry může předvést opravdu skvělý herecký výkon. Plus pár vtipných hlášek a sranda je na světě. 55% ()

lisa.ginmi

Řada nešťastných příhod Lemonyho Snicketa je pro mě srdeční záležitostí, a proto hlavní plus tohoto filmu představuje v mém případě věrnost a přirozenost a jakou navazuje na svou knižní předlohu. Myslím, že mi mnozí Snicketovi čtenáři dají za pravdu, že v tomto ohledu se pan Silberling opravdu vytáhl. Celý film je koncipován jako rodinná komedie a i styl humoru tomu odpovídá, ale mě se silně ujeté vystižení hraběte Olafa nebo tetičky Josefíny upřímně líbilo. Bavilo mě sledovat vtipné detaily kulis a kostýmů i zdánlivě nesmyslné dějové zvraty. Velmi jsem spokojená především s obsazením hlavních dětských rolí, Emily Browning se pro mě stala obrazem skutečné Violet a herecký výkon malých dvojčat Hoffmanových byl skutečně obdivuhodný. Snad jen, kdyby dětské charaktery dostaly trochu více prostoru k rozvoji. Ale i tak jsem maximálně spokojena. ()

MysakSim

Výborná komedie, Carrey doslova exceluje v roli strýce Olafa. Naprosto doporučuji. Zajímavě pojato a dobré po všech stránkách. 80% ()

Vera117

Na trailer k filmu "Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod" jsem narazila úplnou náhodou, ale už v tu chvíli, když jsem ho viděla, jsem tušila, že se mi film bude líbit. Je to originální rodinný film a Jim je tady vtipný a zároveň trochu děsivý. Při sledování jsem cítila i trochu Burtonovskou atmosféru, což se mi líbilo. ()

Lemony Snicket se vrací

Lemony Snicket se vrací

05.09.2015

Populární fantasy Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod se bohužel nikdy nedočkala pokračování. Tržby nebyly tak velké, aby pro studio Paramount dávalo finančně smysl, fanoušci hraběte Olafa ale… (více)

Neeson s bílou parukou a plnovousem

Neeson s bílou parukou a plnovousem

05.12.2010

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

09.07.2007

Filmová veřejnost začíná být ze Zemeckisova Beowulfa pěkně nervózní. Digitálně animovaná adaptace staroanglické poémy, v níž podobně jako Tom Hanks v Polárním expresu ožijí díky technologii motion… (více)