Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tosim
  *****

  Americký patriotismus se prostě musí brát s určitým nadhledem - tedy teď myslím jen uměleckou disciplínu zvanou film. Navíc Harrison Ford ve svělé formě. Takže - AIR FORCE FIVE.(15.1.2003)

 • Marigold
  *****

  Moje soukromá úchylka. Wolfganga Petersena mám jako režiséra rád, ať fabuluje v Nekonečném příběhu, ať črtá syrovou atmosféru v Ponorce, ať věší bulíky na nos v tomhle akčním „amerikánském“ dobrodružství. Já Harrisonu Fordovi toho jeho nekonvenčního prezidenta a akčního hrdinu v jedné osobě prostě žeru i s navijákem. A stejně tak žeru tu atraktivní peripetii s uneseným prezidentským letadlem. Nic víc než klasická americká akce „we are the best a všichni nám jdou po krku“, ale setsakra dobře natočená a koukatelná. Reprezentant svého žánru se vším všudy. To beru!(25.1.2004)

 • Pohrobek
  ***

  Jsou americké filmy, které používají patriotismus jako hlavní stavební kámen celého příběhu. Jsou filmy, které mají za úkol patriotimus probouzet. Jsou filmy, které se na patriotismu přiživují. Všechny tyto kategorie silně nemusím. Air Force One však naštěstí patří do úplně jiné kategorie, a to mezi filmy, které svým okázale najevo dávaným patriotismem zalepují neuvěřitelné mezery v nich samých anebo jen čirou nudu, která by z nich vzešla. Jedná se tak vlastně o chytrou parodii. To, že jakkoli velkou nadsázku, kupa Amíků stejně spolkne i s navijákem, je ale známá věc, a tak se jen těším, až bude natočen film, ve kterém americký prezident na hlavu porazí čínského šampiona v ping-pongu anebo vychytá americkým hokejistům olympijské zlato v ledním hokeji. A navíc nikoho jiného než Harrisona Forda si na tomto místě ani neumím představit.(17.3.2005)

 • castor
  **

  Petersen vnesl a znovuobjevil spolu s jiným Němcem Rolandem Emmerichem do americké kinematografie zejména v devadesátých letech minulého století divácké jistoty v akčním žánru, který zdůrazňoval americký patriotismus. To, že nejameričtější filmy umí nejlépe cizinci, se tak prokázalo hned několikrát. A diváci na jejich vábení dokonale slyšeli. Tu a tam to ale byla křeč, zarputilý prezident-hrdina je toho ideálním příkladem.(16.5.2012)

 • Hal_Moore
  ****

  Harrison Ford je imho jeden z nejlepších herců současnosti, ale tohle se mezi jeho nejlepší snímky nezařadí. Opravdu jde o velmi zábavný film, ale připadá mi, že byl nějak odfláknut. Záporná postava je přesně dle šablony tak špatný, že ho chce každý vidět prdět do hlíny zatímco hlavní postava je přesně dle šablony tak dobrá, že každý chce aby právě on zabil toho záporáka. Btw další báječný soundtrack z dílny Jerryho Goldsmithe.(20.9.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace