• flanker.27

Teda pokud to bylo myšleno vážně. Bohužel jsem nezaznamenal sebemenší náznak, že by to snad mohla být parodie nebo tak. I tak jsem se ovšem skvěle bavil, ovšem na účet tvůrců. Jak mohl režisér Ponorky natočit takovou sračku, to je mi záhadou.(5.12.2005)

• castor

Petersen vnesl a znovuobjevil spolu s jiným Němcem Rolandem Emmerichem do americké kinematografie zejména v devadesátých letech minulého století divácké jistoty v akčním žánru, který zdůrazňoval americký patriotismus. To, že nejameričtější filmy umí nejlépe cizinci, se tak prokázalo hned několikrát. A diváci na jejich vábení dokonale slyšeli. Tu a tam to ale byla křeč, zarputilý prezident-hrdina je toho ideálním příkladem.(16.5.2012)

Ačkoliv mám Forda i Petersena rád, tohle je trošku moc. Kdybych to bral jako akční komedii (nebo parodii), tak by se mi to asi líbilo víc. Tohle je opravdu spíš film pro "správné Američany", kteří si to pustí večer na 4. července. Docela rád bych ovšem viděl český remake! :o)(4.8.2002)

Harrison Ford by byl skvělý prezident. Na něj by si teroristi netroufli. Jo, ten film je hrozná nuda, ale napoprvé docela nevadil.(11.12.2009)

• Lima

Wolfgang Petersen zapomněl na svoje majstrštyky Das Boot a Nekonečný příběh a natočil takovouhle pitomost, za kterou by se nemusel stydět ani Emmerich.(27.6.2002)

• - Harrison Ford (James Marshall) obsadil roku 2012 první místo v anketě „The Hollywood Reporter“ o nejlepší náhradu reálného presidenta filmovým, kdy získal dvacet tři procent hlasů. (JoranProvenzano)

• - Air Force One je upravený Boeing 747-200. Pro potřeby filmu bylo zakoupeno letadlo Boeing 747-146. (Karlos80)

• - Stíhačky, které vystartují na pomoc Air Force One z německé letecké základny Rammstein, mají na ocasní části označení EG, což značí příslušnost k letce floridské základny Eglin Air Force Base. Letouny z Rammsteinu nesou označení RS. Mimo to není Rammstein základnou amerických stíhačů, ti operují ze základen Spangdahlem v Německu, Aviano v Itálii a Incirlik v Turecku. (Pepy)