Místo rčení "patriotismus podávaný v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství" se Američané v poslední době drží spíše pořekadla "ve filmu nikdy není tolik patrotismu, aby ho tam nemohlo být ještě více". Výsledkem pak jsou filmy jako je třeba tenhle. Je to dobré, ale tak hnusně zamerikanizované, že se to samo degraduje o třídu níž. A to ještě díky bohu za to, že to točil Evropan.(18.7.2002)

Tak pozerám, že najväčši americkí patrioti su nemci. Wolfgang s Rolandom na diaľku zvádzajú súboje o sympatie lokálneho publika a chrlia jeden patos za druhým s kadenciou 4x rozvinutá vlajka na každých 10 minút filmu. Ale Petersen tento krát boduje na navyšších postoch a po tomto filme, už nikto na svete nemôže mať najmänších pochýb, že je to národ hrdinov s tým najväčším ... v Bielom dome. Pretrepať, nemiešať. Volajte ma Bush, George Bush :))(25.6.2006)

• flanker.27

Teda pokud to bylo myšlený vážně. Bohužel jsem nezaznamenal ani náznak, že by to snad mohla bejt parodie nebo tak. I tak jsem se ovšem skvěle bavil, ovšem na účet tvůrců. Jak mohl režisér Ponorky natočit takovou sračku, to je mi záhadou.(5.12.2005)

Harrison Ford je imho jeden z nejlepších herců současnosti, ale tohle se mezi jeho nejlepší snímky nezařadí. Opravdu jde o velmi zábavný film, ale připadá mi, že byl nějak odfláknut. Záporná postava je přesně dle šablony tak špatný, že ho chce každý vidět prdět do hlíny zatímco hlavní postava je přesně dle šablony tak dobrá, že každý chce aby právě on zabil toho záporáka. Btw další báječný soundtrack z dílny Jerryho Goldsmithe.(20.9.2005)

• Gilmour93

Jásot krizového týmu, zasalutování vrchnímu veliteli ozbrojených sil a upřímné ocenění jeho skvělosti od podřízených proběhlo. Je čas jít sejmout dalšího teroristu, pane prezidente.. Petersen se buď zbláznil, nebo tímto způsobem zažádal o americké občanství. Hlava státu v podání Harrisona Forda byla v takovém laufu, že měla seskočit s padákem nad Irákem, přistát přímo v Saddámově paláci a tam vlastnoručně zlomit panu domácímu vaz. Poté, co by vrátila jeho zlato chudému lidu a přes noc nastolila demokracii, by přes poušť odcválala na velbloudovi směrem k základně NATO v Turecku.. Respekt Oldmanovi, jenž si jako jediný ze zúčastněných zachoval tvář a učinil to místy nechtěně směšné utrpení snesitelnějším.(2.11.2009)