„Vypadni z môjho lietadla.“ Pravdaže, Gary Oldman vie zahrať psychopatov podstatne charizmatickejšie (LEON), ale i tak je vyrovnaným a dôstojným súperom pre úžasne nerealisticky dokonalého amerického prezidenta v podaní Harrisona Forda. Ich akčný i psychologický súboj je radosť sledovať a nechcem byť sprostý, ale občas to zaváňa až perfektnou SMRTONOSNOU PASCOU. K tomu výborné obsadenie podporných roličiek (hlavne rázna Glenn Closeová ako "prezidentova pravá ruka bez prezidenta" – PRIRODZENÝ TALENT), skvelá výprava leteckého špeciálu AFO, strhujúce akčné scény a veľa napätia. Užite si tento prezidentský let, je to výborný akčný veľkofilm. Bodaj by nie, za chrbtom Wolfgangovi stepuje sebavedomé štúdio Touchstone Pictures (CON AIR, VESMÍRNA PECHOTA). Prvotriedna akčná liga deväťdesiatych rokov. Kino Považan 1997(3.11.2004)

Solidní "Mclaneovská" akce v letadle...Dost ujde.Patriotismus až "na strop"(20.6.2002)

Dobrý akční film , napínavý , prezident hrdina , no nakonec proč ne , kdo by takového nechtěl.(20.4.2005)

Prezident Spojených států Americkým porazí celý svět sám. Každého teroristu. Každého odpůrce Amerického názoru a spravedlnosti. Toto by mohl být slogan nejen pana Bushe, ale i tohoto filmu. Nečekal bych něco tolik americky patriotiského od Němce, ale budiž. Wolfgang Peterson netočí nejlepší filmy, ale průměrné filmy, které čas od času zabodují.(16.3.2005)

• igi B.

Smrtonosná >mast< neboli mazec v letadle, který se tedy vskutku s divákem nemaže... :o) . . . Proč já jen se u téhle pateticko akční pitomosti, plné nelogičností a nesmyslných zvratů, musím vždycky smát? >Poturčenec horší turka< je jedno staré dobré přísloví a W. P. se tedy zase snaží být američtější, než kdejaký hollywoodský matador. Nu, po třetím zhlédnutí mně to všechno ovšem už začalo pít krev a z původně udělených tří hvězd za oddechovou rutinu jsem jednu ubral za rutinu, která se mi s odstupem času už jeví býti spíše otravnou. A vůbec - marně přemýšlím, proč H. F. vlastně tuhle roli vůbec vzal... :-/ - - - P.S. Docela by mě zajímalo, pokud by se někdy točila >dvojka< , jestli by ta ideově-politicky korektní malá tlustá černá buchta dostala roli oné >slíbené< ministryně telefounů a krucifaxů... ;oP - - - - - (Poprvé viděno kdovíkdy v kině, nadvakráte pak v tv, naposledy 27.9.2008 na tv Nova, komentář zde jako mnohý - 28.9.2008)(1.9.2005)