Poprvé se virus objevil v roce 1967 v žoldáckém táboře kdesi v Zaire. Americká vláda tam svrhla bombu, která ho v jediném okamžiku vymazala z povrchu země. Znovu se virus objeví o třicet let později. Do Zaire odlétá bakteriologický tým americké armády, vedený plukovníkem Samem Danielsem. Jeho varování o závažnosti choroby, která se přenáší dotykem a má velmi rychlý průběh a stoprocentní úmrtnost, nikdo z nadřízených nevěnuje pozornost. Generál McClintock chce celou záležitost ututlat a zbavit se Sama, jehož muži mezitím zjistili, že mají co do činění se supernebezpečným virem. Nazvou ho Motaba, aniž by tušili, že ho generálové už čtvrt století mají v archívu bakteriologických zbraní. Do tuhého začne jít v okamžiku, kdy pašeráci zvířat propašují do USA opičku, která je přenašečem viru Motaba. Objevují se první nemocní. V Bostonu epidemiologové podnikají přísná opatření a podaří se jim zabránit šíření nákazy. Zcela opačná situace je v malém městě Cedar Creek, kam se Sam se svými muži vydává navzdory příkazu generála Forda, aby se do případu nepletl. Nákaza se děsivě šíří a generál McClintock nechá městečko neprodyšně uzavřít a prosadí v bezpečnostní radě radikální řešení. Chce zlikvidovat Cedar Creek stejně jako kdysi tábor žoldáků. (TV Nova)

Itar

Svižné, zábavné, holywoodsky popcornové... Nic víc, nic míň... Contagion z toho ve výsledku vychází podstatně lépe. ()

Yardie

Povedený snímek. Vůbec mi nevadí a nenudí mě, když se na něj jednou za rok podívám, když běží v TV. Ve filmu se podařilo vytvořit velice napínavou atmosféru a to nejen v jednom "oboru", ale v podstatě ve více - pátrání po bacilonosiči, vzdušné souboje a samozřejmě spory s nadřízenými. Takže je zde spoustu druhů napětí, které se výborně doplňují. Samozřejmě příběh je taková klasika, ale vzhledem k roku výroby to v té době zase tak ohrané být nemuselo. Každopádně i po letech se na to dá koukat a bavit se. (teda až na ti triky s helikoptérama :-) ) Howgh! ()

aLPaC

Dobrá akční jízda plná výborných herců, zručné režie, umírajících afričanů a američanů na neznámý virus. Zábavné, ale nejsem si jistý, zda by mě to podruhé bavilo stejně. Prozatím takto. ()

NJD

Typickej devadesátkovej film s typickýma devadesátkovýma hercema, typickou devadesátkovou hudbou, ale s příběhem, kterej je, díky aktuální histerii kvůli ebole, více než aktuální. A to by nebylo, aby se toho nechytla Nova a nezařadila Smrtící epidemii do svýho vysílání...:D ()

Garch

Vynikající obsazení, reálná hrozba a Wolfgang Petersen, kterého snad Clint Eastwood (v průběhu natáčení S nasazením života) i trochu ovlivnil svým lidstvím. ()

mira007

Špičkové drama šířící se epidemie z Afrických pralesů do Amerických vesnic. Strhující závod s časem a honbou za původcem/protilátkou a ještě proti armádě je parádní skvěle obsazená podívaná, kterou dle mne sráží posledních třicet minut, které se změní v takovou dysnejovskou taškařici s happy endem na entou. ()

chalp

S takýmto hviezdnym obsadením by som čakal skor nejakú súdnu drámu a ono to je vlastne len klasická katastrofická dráma, ktorými nás TV produkcia zamoruje rok čo rok.Škoda nevyužitého potenciálu,čo sa hercov týka. ()

Kratoc

Není to až příliš originální, ale komu by to vadilo, když děj jede, na plátně se pořád něco děje a celé to krásně odsýpá a člověk se baví. Akorát ta pecka, kdy hodí atomovku za kopečky a všechno je "ól rajt" je už trošku síla. Ale i něco takového k tomuto typu filmů patří. ()

Chipešek

Působivě mrazivý začátek postupně taje v bezduchou klišovitou břečku, v které se utápí veškerá invence a moje počáteční nadšení jde nenávratně ke dnu. Scénář je drsnej asi tak jako máslo. 45% ()

Tunri

Mám na vás zakašlat? Takhle si představuju dobrý katastrofický film, který moc nešetří na rozpočtu a nevymýšlí nereálná řešení nereálných problémů. Kvalitní kostýmy (masky). Každý detail dělá ten rozdíl mezi 19% (jako jiné filmy s podobnou tématikou) a těmito 73%. Jen ale nechápu, proč každý takový film musí začínat rozvodem nebo rodinnou hádkou, kde katastrofa dá vztahy zase dohromady. ()

petikacka

Koho by napadlo tenkrát když jsme to viděli, že to jednou zažijeme doopravdy. Sice nás nikdo zatím nezplynoval, ale, že existovala meducína proti tomu viru bylo jasné už tenkrát a teď se to akorát opakuje. COVID vznikl v Čínských laboratořích a my pořád hledáme očkování!!! Jinak film je naprosto brilantní akorát, že já ho komentuju v době covidu, kdy už toho máme reálně všichni plné kecky a rozhodně toho máme už dost!!! Čeho , ale opravdu dost nemáme je očkovacích látek. A tímto se mísí fikce s realitou. A z toho je mi zle!!! Za mě 100% ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen