Živly nemají slitování. Pocítíte jejich zuřivost. Atlantik se vzdouvá v třicetimetrových vlnách. Vítr zuří na maximum! V říjnu 1991 se tři povětrnostní fronty - mezi nimi i hurikán Grace - srazily v dosud největší zaznamenané bouři, meteorology nazvané "Dokonalá bouře". Ve filmu Dokonalá bouře posádka rybářské lodi Andrea Gail bojuje s nejmocnějšími živly, jaké kdy příroda uvolnila ze řetězu... (Warner Home Video CZ)

frings

To už je to deset let starý?! To dílko mě nadchlo. Akční, dobrodružné, dramatické...pořád jsem doufal, že se alespoň někdo z nich vrátí... ()

WolfR

Triková kouzla jsou úžasná a dramatická zápletka dostatečně zajímá, ale žádný zářivý skvost kypící originalitou to není. Navíc začátek je dosti utahaný a vláčný. Řemeslně je to ale dobře odvedená práce, 3 hvězdy. ()

BoXBe

Bohužel zachyceno až po dlouhých letech od natočení a působí to na mě jako těžký old school. A ne ten cool, ale těžkopádný school. ()

mortak

Obyčejní rybáři nastupující za doprovodu Hornerovy hudby na loď? Proč ne. Ta práce je rasovina a tento film je její oslavou. Vynikající oslavou. V první půlce jsou sice některé konflikty trochu vycucane z prstu (Murphy X Sully), ale když Clooney odrezava plovoucí kotvu, tak se bouře dostane divákovi pod kůži. ()

majo25

Ďalší z rady katastrofických scenárov, tentokrát na mori, ktoré v závere citovo vydierajú. Práve ten záver do istej miery skazil film. To, že je príroda mocná a človek na ňu ešte nedorástol, vie snáď každý. Partička šiestich chlapov to však riadne preceňuje a tak sa k slovu dostáva početná akcia a špeciálne triky. A práve tie triky, hoc 16 rokov staré, ma dostávali. Neboli výrazné, napriek tomu to bola pre tvorcov určite poriadna makačka a vo finálnej podobe to takmer vyzeralo ako v reáli. Ale aj na pľaci to určite nebolo med lízať a želané kúsky museli ísť zaiste aj cez bolesť a niekoľkonásobné opakovačky. Ešte trebalo pritvrdiť, aby sa zvýraznilo napätie (ktoré bolo paradoxne dosť slabé), menej záberov zo súše a bolo by to ešte lepšie. Takto je to veľmi dobrý priemer. ()

bartias

Hlavní roli nehraje sympatický George Clooney ani ještě neokoukaný Mark Wahlberg, ale digitální Dokonalá bouře století. Díky skvělým trikům je drama inspirované skutečnými událostmi nervy drásajícím thrillerem tak napínavým, že se jeho režiséru Wolfgangu Petersenovi dají odpustit i ty zbytečně moc uplakané dojemné scény v hodně okoukaném stylu. ()

SeanLSD

G. Clooney a M. Wahlberg vymenili púšť (TRAJA-) za more a cynizmus (-KRÁLI) za úprimnosť. Našťastie sa vyhli pätosu, ale zrejme zásluhou dabingu mi emócie v tomto filme prišli nemastné-neslané, hoci všetci mali charizmy na roydávanie. Svoje role odohrali dokonale, rovnako ako búrka, dokonalá nočná mora, no nie už James Horner, ktorý tu bol otravný a sentimentálny tak, ako býva inokedy emotívny a dychberúci. Som z tých, čo ich more desí, i keď sa usmieva, tak neviem, prečo ma ten heroický boj party prostých pracovitých chlapov proti nepredstaviteľnému monštru nechytil viac. Chcelo to menej rodiny a sentimentu ? Ale o čom by to potom vôbec celé bolo ? ()

Deyw

Na tenhle film mam hodně vzpomínek...Neni to vůbec žádnej průser..parádní drama o příběhu posádky..Napětí od začátku až do konce! ()

vesper001

„Rybářům se sny nezdají.“ Každé povolání má svá rizika, ale v případě námořnictví za to ono vyšší ohrožení zdraví a života stojí. Některé geny se holt zapřít nedají a tak příběhy o velké louži miluju. I když v nich moře většinou vyhraje, protože jeho člověk svou přítomností nepokoří jako třeba velehoru. A aby si to připomněl, sem tam ho smlsne nějaká ta vodní havěť – nebo třeba taková nepříjemná kombinace přírodních faktorů, kterou meteorologové poněkud cynicky nazývají Dokonalá bouře. Pokud jste totiž uprostřed ní, víc by seděl název „zatracený malér“. ()

Sabrewulf

Ten typ filmu, který funguje jen do té doby, než ho dokoukáte. Pak už totiž zjistíte, že z vás v podstatě dělal vola, čímž mizí jakákoliv chuť do další projekce. Všechny ty romantické linky, šarvátky na lodi a jiné vylomeniny se stávají abnormálně zbytečnými výkřiky do tmy. Kdysi jsem tu druhou projekci prubnul a opravdu všechny ty dramatické okamžiky šuměly do prázdna jako voda která vám protéká mezi prsty. Něco jako když stavíte namakaný hrad z písku, i když víte, že za 10 minut přijde liják, který vám ho zničí. Kvalitní posty jako režie, herci, hudba či triky tak získají nulovou hodnotu, byť jsou sebelepší. Nechápu smysl toho filmu a stále se snažím přijít na to, o co těm lidem tam venku vlastně jde. ()

Decker

Bohuzel me film tak trochu zklamal uz od zacatku, kdyz jsem aniz bych znal autora hudby neomylne poznal ze se jedna o Jamese Hornera, kvuli stejnemu zvuku z Braveheart. To tak trochu nechapu, protoze si myslim ze prave soundtrack z Braveheart je jeden z nejlepsich jake jsem slysel a prave od Jamese Hornera bych necekal ze pouzije podobne motivy. To, ale v zasade neresi dalsi vytku, kterou mam nyni spise k reziserovi, ale Hornera se to tyka stejne tak. Je to prave zpusob zakomponovani hudby do filmu. Tam kde by mi nejvice sedelo ticho bez one orchestralni hudby, ale naopak rev boure a nespoustana sila rozzureneho more, napere reziser hudbu, ktera tam proste nema co delat. Prave tenhle momemnt ma divaka naplno vtahnout a sokovat a ne z neho udelat ucastnika prehlidky peknych filmovych efektu v pozadi teatralni zvukove kulisy. Mozna je to jen muj podivny subjektivni pohled, ale myslim si ze mene patosu a umele vytvorene atmosfery a vice reality a presvedcivosti by filmu prave v techto momentech sedelo vice, ale co cekat od autora takovych pompeznosti jako je Nekonecny pribeh ci Troja. Vypada to zde jako ze jsem nejvetsi Petersenuv kritik, ale je to prave naopak. Tento reziser je mi velmi sympaticky a mam ho opravdu rad a i jeho filmy patri k tem kvalitnejsim. Toto neni ani tak kritika jako spise muj osobni uhel pohledu, kde film opravdu mohl vice ziskat. Mozna je to proste reziseruv zamer a styl, ale v tomto bych videl urcitou rezervu kde mohl film mnohem vice nabrat na obratkach. To by pak teprve mohla byt ona Dokonala boure. ()

Mr.Ripley

Nevyrovnaná báchorka, jež nedokázala plně vytěžit potenciálu, který daná látka naskýtá. Soundtrack Jamese Hornera patří k tomu nejlepší co kdy maestro složil! ()

Motinski

Podpriemerný scenár z ktorého už len Hornerova hudba dokázala spraviť niečo viac. K tomu pridajte kasting čo sa poriadne docenil až rokmi a bezchybnú vizuálnu stránku. Úprimne som nečakal že to bude pôsobiť takto vierohodne. Až tak mi ani nevadil pomalý začiatok a ajkeď ku koncu sa scény recyklovali dookola tak film vôbec nestrácal šťavu. Práve naopak. Všetko bolo správne napínavé a dokonca aj sentiment mi neprišiel prehnaný. Dokonalá búrka síce nie je dokonalým filmom, no hneď po prvom pozretí je pre mňa menším Guilty Pleasure zážitkom ktorému by som doprial lepšie hodnotenie ako má. ()

Mrkvič

Dvě hodiny a tak málo akce. Všechno to povídání a vyprávění má ale od prvního do posledního slova hlavu a patu. Díky tomu bez dechu sleduje divák závěr filmu, kdy se v něm mísí pocity smutku a radosti, že jsou ty postavy takové, jako jsou. Jasně, že to takové snad ani být nemohlo. Ale o mrtvých jen v dobrém a jako uctění něčí památky film působí skvěle. ()

lennyd

Říjen 1991, Gloucester. Skupina rybářů v čele s kapitánem Billym Tynem nejsou spokojeni s letošním výsledkem, a ještě jednou vyjedou na lov. I zde jim štěstí moc nepřeje, a tak se vydají až na vzdálený Flemmish Cap, kde ryby vždy jsou. I tentokrát. Ale při cestě zpátky je chytne bouře, meteorology nazývána Dokonalou. Hurikán Grace se srazil s dvěma dalšími povětrnostními frontami, a uprostřed se rozpoutalo peklo... Wolfgang Peterson se nikdy nespokojí s malými jednoduchými filmy. Tentokrát si vzal na paškál skutečnou událost z roku 1991, k natáčení si pozval spoustu hereckých es (namátkou George Clooney, Diane Lane, Mark Wahlberg, John C. Reilly, William Fichtner), zaangažoval počasí (nebo možná jen tvůrce efektů) a vyslal pány herce doprostřed jedné z největších zaznamenaných bouří. A když se k tomu všemu přidal i James Horner se svým nádherným soundtrackem, nemohl výsledek dopadnout nikterak zle. Jen (jak už říká POMO), ta druhá lodička a zachranářskej vrtulník byla kapku mimo mísu... ()

neoBlast

V jednom se Wolfgangu Petersonovi to jeho obří akvárium vyplatilo - film vypadá skvěle i po 12 letech. Triková stránka je bravurní a zalévání herecké smetánky hektolitry vody, za rachotu (a překlasických "pozor nebezpečí" tónů) Jamese Hornera) se prostě neomrzí... dokud hlavní postavy nezačnou jakoukoliv dialogovou interakci... nebo nedají prostor WTF "zkušeným" záchranářům. Odklonit se od kurzu akce znamená pro Dokonalou bouři dokonalé umrtvení zvědavého diváka. Pak totiž ani ty příjemně legrační momenty, jako třeba žralok na palubě či absolutně dementní záchranáři, přestanou být zábavné. 50 % ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen