Zámecká paní říkají patnáctileté Katce (S. Julinová), jejíž rodiče jsou správci hradu Krabonoš. Dostala poslední vysvědčení, má před sebou bezstarostné dny prázdnin. Ale místo s kamarádkami u vody je tráví v hradní pokladně prodáváním vstupenek. Jednoho dne se na Krabonoši objeví student Petr (J. Hartl), který tu má přechodně dělat průvodce. Stačí jediný pohled, aby se Katka bezhlavě zamilovala. Petr je ale samotář a Katčina snaha upoutat jeho pozornost se nesetkává s úspěchem. Vynalézavost zámecké paní se stupňuje a jednoho dne to dojde tak daleko, že se na hradě objeví policie. Ze sbírky hradu totiž zmizí vzácný exemplář. Za vším je Katka. Její příběh vypráví právě o tom, co dokáže udělat první láska. (Česká televize)

duklak2

Tento film jsem si vybavil teprve nedávno. Měl jsem sen, že jsem v dětství viděl český film, a tam byla scéna, jak kluk na motorce přijíždí na zámek za kamarádkou a volá na ni. „Katko, pojď k rybníku, prázdniny už týden běží a ty ses ani neukázala, všichni se na tebe ptají.“ Nedávno jsem tento film shlédl znovu a sen se mi potvrdil, že to byly Kopretiny pro zámeckou paní. Právě díky tomuto filmu mě zaujali herci „podivínský“ Jan Hartl a František Husák. Tato česká, trochu pohádka zpříjemní letní dny. ()

Karrfik

V osmdesátých letech minulého století podobných filmů "pro mládež" až moc. V současné době skoro žádné. Ani jedno podle mě není dobře. Každopádně nadstandardní výkon 15 leté Sylvy Julinové! ()

Tommassi3

"Ále !! Moje dcera ti ty pneumatiky, vypustila, tak já ti je napumpuju !! Ale já jí to spočítám !! Vždyť to je ohrožení !! Víš, co by se stalo, kdyby se tady něco stalo ??" ;) ()

Pink.Panther

Lepší průměr, ale soukromé televize se o to perou jako ostatně o všechny normalizační filmy. Budˇ období normalizace filmařské tvorbě přálo nebo dnešní umělci neumí natočit film. Ten kontrast je zcela jasný. Takto na současném trhu není dostatek dobrých filmů a recyklují pořád dokola tyto staré kousky. Nicméně film je profesionálně natočen, má solidní atmosféru a v neposlední řadě podmanivý soundtrack hudebního génia Karla Svobody. Kdepak, ani na obyčejný film pro holky ti dnešní matláci nedosáhnou. ()

consuela1

Film plný prázdnin, sluníčka, vody a bezstarostnosti, zatraktivněný prostředím zámku a první láskou. Nezanechá výraznější stopu ve filmovém povědomí, ale přetrvá jako vzpomínka na něco příjemného, nad čím se bezděky nostalgicky usmíváme. ()

Lukrecie

Moc milý až roztomilý, správňácký film, moc příjemné je, že v něm není žádná ideologie, ale svobodný (respektive touha po svobodě) a láskyplný život dospívajících, taková fajn oddychovka ()

blackrain

Z filmu dýchá letní atmosféra a romantika. Taky jsem chtěla, aby moji rodiče pracovali jako kasteláni a já se mohla bezstarostně procházet po chodbách nějakého hradu nebo zámku a nasávat tu úžasnou atmosféru, která by byla všude kolem. Ale teď se vraťmě k filmu. Další adaptace podle románu Stanislava Rudolfa. Docela pohodový film. Hlavní hrdinka je sice trošku praštěná a nafinguje krádež poháru, ale to k příběhu patří. Láska holt dělá s lidmi divy. Člověk se snaží upoutat pozornost milované osoby různými způsoby. Třeba i tak, jak to udělala pravě Katka. ()

topi

Prázdninový příběh provoněný létem vypráví o prvním milostném vzplanutí Kateřiny, která o prázdninách prodává lístky na hradě Krabonoš (skutečný Bouzov) a zamiluje se do studenta Petra (Jan Hartl), který přijel na léto dělat na hrad průvodce. Hlavní roli Kateřiny zahrála sympatická Sylva Julinová a je škoda, že se herectví nevěnovala nadále, měla v sobě něco, co dnešním herečkám zoufale chybí. Přirozenost, živočišnost a šibalský šmrnc. Nejlepší jsou její hovory s nějakým šlechticem z obrazu, který ji poslouchá a rozumí :). Moc příjemný film s nádhernou, až pohádkovou hudbou Jiřího Svobody. Nejsem příznivcem přemluvení herců, bohužel tady se tomu dostalo v míře vrchovaté. Stanislav Tříska - Lubomír Lipský, František Husák - Zdeněk Řehoř, Pavel Kříž - Jan Kraus, Pavel Klůs - Jiří Lábus, návštěvníci hradu - Helena Růžičková, Lubor Tokoš a Vladimír Hrabánek. I tak mám ale Kopretiny rád. "Katko, copak jsi praštěná?" "Jo mami, vratama od stodoly". :) ()

Gereth

Shlédnuto náhodou při relaxaci na horách. Takhle nějak jsem si vždycky představoval obsah červené knihovny. Občas jsem až koulel očima nad přiblblými dialogy, rádoby vtipnými a rádoby roztomilými hláškami hlavní krásky. Nebudu lhát, sem tam je to film i vtipný, ale spíše omylem. Asi tak, jako když se smějete nad něčí tupostí. Z velké části je to dáno jeho stářím, kdy ještě nikoho netrápilo, že v romanci primárně určené pro široké publikum puberťaček všichni už v patnácti bez problému chlastají a hlavní vztah je právě mezi holkou ukončující základní školu a doktorandem z vysoké. Z podobných nesmyslů zřejmě mladé dámy berou své představy. // 40% ()

rakovnik

Pohodový letní dívčí román z doby, kdy byli všichni soudruhy, neholily se ještě ani holky a chodilo se koupat k rybníku. Připadalo mi velmi absurdní, že české herce v českém filmu dabují jiní čeští herci. Evu Holubovou v roli Hanky jsem opravdu nepoznal. Je to jedna z jejích prvních filmových rolí. Jinak průměrný film s průměrným obsazením, průměrně ubíhajícím dějem, průměrným rozuzlením a mým průměrným hodnocením. ()

Martin741

Normalizacne filmy mam stale velmi rad, ovsem tento patri len k takemu priemeru. Pinkava ako reziser mi toho vela nehovori, akurat vyzdvihujem atmosferu hradu Krabonos. Tento zamok hra vo filme svoju vlastnu ulohu, a je to len dobre. Z hercov zaujme snad len Stanislav Triska /Slunce, seno, jahody/ a Jirina Jelenska /Pozor, vizita/. Takze slusny, ale stale iba priemerny normalizacny film. Normalizacnu tvorbu vsak mam rad. 63 % ()

tomtomtoma

Kopretiny pro zámeckou paní je odlehčené filmové dílo pro mládež a především pro děvčata. Byť jde spíše o mužský pohled na ryze dívčí svět. Nejde o převratné dílo, dabing zarazí, ale laskavý letní sluneční svit s jistou představou nezralé romantiky je přítomen a činí podívanou snesitelnější a příjemnější. A někoho to stále dokáže potěšit. Hlavní postavou prázdninového příběhu je dospívající Katka Krásná (zajímavá Sylva Julinová) v počátcích vzdoru proti otcovské autoritě a nepochopení a hledání sebe sama. Představy se dostávají do příkrého rozporu s realitou a hledání prvního opravdového citu je plné omylů a chyb z nezkušeností. Hlavní mužskou postavou je Petr (příjemný Jan Hartl), zanícený student historie na prázdninové praxí. Neporozumění a serióznost je zaměněna za nevšímavost a věci dostávají mírně bizarní rozměry. Důležitou postavou je správce hradu Krabonoše (dobrý František Husák s hlasem Zdeňka Řehoře), Katčin otec s hysterickou snahou o zkrocení vzdoru a nezodpovědnosti dospívající dcery. Jedinou Katčinou oporou zůstává jen její matka (příjemná Zdena Hadrbolcová), kastelánka se smířlivou laskavostí. Výraznější postavou je také poručík Veřejné Bezpečnosti Jindřich Tyleček (sympatický Jiří Tomek), domlouvající všeobecné dívčí rebelii proti otcovským autoritám. Z dalších rolí: Katčin neúnavný nápadník ze školních lavic Tonda (Tomáš Vacek), ze syna zklamaná průvodkyně Těšíková (Jiřina Jelenská), její bezstarostnější manžel a hradní údržbář Gusta (příjemný Stanislav Tříska s hlasem Lubomíra Lipského), jejich nezdárný syn a flákač Pavluša (Pavel Klůs s hlasem Jiřího Lábuse), zmatený učitel matematiky Protivák (Josef Chvalina), jeden z jeho studentů s lehkým romantickým nádechem Robert (příjemný Pavel Kříž s hlasem Romana Skameneho), či Katčina nejlepší kamarádka Ida (Jana Tomšů). Na jedno použití je to dostačující, opakovaní se pro většinu doporučuje až po delší době, jestli vůbec. Mimochodem, Eva Holubová zde skutečně hraje (role dcery Tylečka), ale není to stejná osoba, která je uvedena ve zdejším seznamu herců. ()

zette

Celkem zajimavy herecky vystup Sylvy Julinove, mozna skoda, ze zustalo jen u tohoto filmu. Kopretiny jsou jinak film urceny predevsim pro dospivajici devcata a myslim si, ze v tomto pripade, minimalne ony pozornejsi divacky dokaze zaujmout i dnes. Atraktivni prostredi kolem Bouzova a prazdninova atmosfera, spolecne s nekomplikovanym dejem nemuze nikoho urazit. ()

Šimpy

Film pro náctileté (v době vzniku nikoliv teenageři) podle stanislav rudolfa. Film lepší než knížka." A hele, vzácná zámecká paní vyhlásila republiku a sestoupila mezi lid!" Ono je tam i spousta překvapivě vtipných hlášek.... Dodatek, pořád mě štvou nedostatky tady i na fdb. Je sice pěkné vědět, že spousta herců je předabovaná, ale nejvíc se mi jedná o věci typu: Jako Katčina kamarádka Hanka je uvedena Eva Holubová, ale rozhodně to není "ta" Eva Holubová, jen shoda jmen! A nikde není uveden chlapí, který hraje na obraze Joachima...na stránce filmovyprehled.cz je sice uveden nějaký Petr Dosoudil, ale to je nesmysl...kdo se lépe podívá, musí podle očí poznat Oldřicha Navrátila. ()

Mol

Takovej starej českej film. Neurazil, ale holky u vody se zarostlým podpažím. To je i na mě moc. ()

Radiq

Tohle je aspoň pořádny retro. Včera jsem byl totiž v kině na Něžných vlnách a ty by se mohly z tohohle filmu učit, jak vypadali lidi, hadry a vlasy v té době. O chlupech v podpaží se tady jenom nemluví, ale rovnou tady je několik přímejch šokujících záběrů přímo na ně! Tak to bylo info pro devianty a teď k filmu samotnymu. Je to docela sranda, i když jenom taková lehká. K tomu je pro mě plus to, že se to odehrávalo na Bouzově. Mužu řict, že mě to přijemně překvapilo. ()

kocik1

Takovej normální film o praštěných holkách z doby, kdy jsme krmily králíky (skoro) všechny.:-)).Rozhodně super relax po všech těch úžasných plochých (a tím nemyslím v prsou.-))) kráskách z amerických středních škol. Jako pihovaté vykulené holce se mi to líbilo a v podstatě se pobavím i dneska, i když příběh sám je opravdu o ničem a jediné, co ho zachraňuje, je atmosféra a životnost "hrdinů". Snad jen ten úžasný Hartl. Ten mi nepřišel přitažlivý ani ve dvanácti.:-)) No a dneska mi přijde....jako úplně nepřitažlivý trouba. 70% ()