Vynikající seríál, který i přes svůj požehnaný věk mě dokáže připoutat k monitoru. I když občas triky skomírají a než si člověk zvykne na drobné změn proti BSG 2004 nám má stále stařík co říct. Velké překvapení je Tigh tady je to charismatický černoch a ještě k tomu střízlivej. No tohle.(18.1.2008)

• Radiq

No fakt je to to nejhorší, co vás může potkat ve vašich nočních můrách. Postupně vyjmenuju některé z negativ... 1) boje - všechny vypadají skoro stejně (záběr na odstartování, lety sem, lety tam, záběry do kabin, sestřelené lodě nemají trosky, výbuchy jsou jak ohňostroje) 2) chování - všichni jsou naprosto kladní, dokonalí a ze všeho vyváznou, ukázka pravých amerických hrdinů, což mě furt sralo 3) záporáci - Baltar je skoro vždy osvícen zespod, aby vypadal víc démonicky, jeho hlavní pomahač s blikající hlavou je chlap, co má na sobě nástavbu blikající hlavy (chch) a všichni jsou k smíchu 4) logika - to je na dlouho, ale v každým díle se najde nějaká kravina 5) 80. léta - vzhled absolutně všech postav je jak z nějakýho Dallasu - polovina z nich tam vypadá přitepleně a druhá se tak chová... včetně robotů 6) rozmazlenej fracek Boxie vás minimálně pokaždé, když se tam objeví, sere (a ten jeho robo-čokl vypadá jak po havárii v Černobylu) 7) Cyloni obecně jsou úplně tupí, v reflektorech silně odrážejí světlo a všichni furt strašným hlasem říkají: "By your command" 8) civilizace na každé planetě je v nějakém stylu (western, farmáři, Robin Hood), ale vůbec se to nikam nehodí 9) kulisy - buď papumdekl nebo polystyrén, umělé kameny atd. 10) efekty - existují snad jen efekty výbuchů, které jsou furt stejné 11) zařízení lodí (opět 80. léta) + obrazovky s různými druhy blikání, křivkami signálů a podsvícenými hýbajícími se obrázky, které mají vyvolat pocit počítače 12) neustálé opakování podobných záběrů - furt a furt dokola 13) měrné jednotky matou - centary, centony, mikrony, sektony, mentaly a bůhvícoještě 14) plno dalších - určitě si mezi nima vyberete. Jako klad bych uvedl celkově ten nápad, že blabla a loď hledá Zemi atd., ostatní nápady jsou ale tupé. Další klad jsou asi ti roboti, kteří vešli do historie svým blikajícím pohledem. Ale abych pochopil, proč to od někoho dostává tak vysoké hodnocení, to nestačí.(9.11.2007)

• paascha

Kvalita efektů je tragická, to je fakt. Kvalita příběhů je snad ještě horší, to je taky fakt. Kvalita herců a jejich výkonů je strašná, neoddiskutovatelné. Humor žádný, hlavu a patu to nemá, je to shit. Ale je to sci-fi, takže aspoň * si to zaslouží. Ale když to porovnám s Trpaslíkem, mám chuť jít do mínusu!!§(9.11.2007)

• Kryton

Schválně si porovnejte nynější Galacticu a s jejím prapředchůdcem. Je pak jasné kdo vyhrává. Možná ve své době to muselo být něco. Jenže plytký děj,dialogy k smíchu,efekty a nesympatickým hlavním hrdinou v čele to u mě nevydrželo víc než jeden díl. S hodou okolností to byl díl, kde děti valčily a jezdili na jednorožcích (wtf?) a hrdinný Starbuck sbalil jedinou babu na planětě co měla poprsenku pořádně vycpanou. Btw. ta velká inspirace SW je zřejmná nejen u záběrů na lodě. A tak zakončím komentář větou co zakončila ten díl: Jak jen to dělá(jí)?!.(6.6.2009)

Viděl jsme tento seriál, resp. pár dílů, na německé stanici RTl a kvalita triků neubrala nic na jeho atmosféře. Výborný nápad své doby dojel na triky a zvláštnosti své doby.(2.10.2005)