Viděl jsme tento seriál, resp. pár dílů, na německé stanici RTl a kvalita triků neubrala nic na jeho atmosféře. Výborný nápad své doby dojel na triky a zvláštnosti své doby.(2.10.2005)

Vo svojej dobe veľkolepé televízne dielo, ktoré má aj dnes, v dobe predigitalizovaných filmov a seriálov niečo do seba. Skutočná televízna klasika.(31.8.2010)

• k212

Je zábavné a vtipné dešifrovat v originální Battlestar Galactica všechny změny, záměny, pouhé náznaky či inspirace provedené v BSG 2004. To je však pro mě osamocený motiv jak přežít sledování tohoto příšerných-hereckých-kreací-přeplněného seriálu. 40% za svět Cylonů a přiblblého blonďáčka Starbucka.(5.5.2009)

• Radiq

No fakt je to to nejhorší, co vás může potkat ve vašich nočních můrách. Postupně vyjmenuju některé z negativ... 1) boje - všechny vypadají skoro stejně (záběr na odstartování, lety sem, lety tam, záběry do kabin, sestřelené lodě nemají trosky, výbuchy jsou jak ohňostroje) 2) chování - všichni jsou naprosto kladní, dokonalí a ze všeho vyváznou, ukázka pravých amerických hrdinů, což mě furt sralo 3) záporáci - Baltar je skoro vždy osvícen zespod, aby vypadal víc démonicky, jeho hlavní pomahač s blikající hlavou je chlap, co má na sobě nástavbu blikající hlavy (chch) a všichni jsou k smíchu 4) logika - to je na dlouho, ale v každým díle se najde nějaká kravina 5) 80. léta - vzhled absolutně všech postav je jak z nějakýho Dallasu - polovina z nich tam vypadá přitepleně a druhá se tak chová... včetně robotů 6) rozmazlenej fracek Boxie vás minimálně pokaždé, když se tam objeví, sere (a ten jeho robo-čokl vypadá jak po havárii v Černobylu) 7) Cyloni obecně jsou úplně tupí, v reflektorech silně odrážejí světlo a všichni furt strašným hlasem říkají: "By your command" 8) civilizace na každé planetě je v nějakém stylu (western, farmáři, Robin Hood), ale vůbec se to nikam nehodí 9) kulisy - buď papumdekl nebo polystyrén, umělé kameny atd. 10) efekty - existují snad jen efekty výbuchů, které jsou furt stejné 11) zařízení lodí (opět 80. léta) + obrazovky s různými druhy blikání, křivkami signálů a podsvícenými hýbajícími se obrázky, které mají vyvolat pocit počítače 12) neustálé opakování podobných záběrů - furt a furt dokola 13) měrné jednotky matou - centary, centony, mikrony, sektony, mentaly a bůhvícoještě 14) plno dalších - určitě si mezi nima vyberete. Jako klad bych uvedl celkově ten nápad, že blabla a loď hledá Zemi atd., ostatní nápady jsou ale tupé. Další klad jsou asi ti roboti, kteří vešli do historie svým blikajícím pohledem. Ale abych pochopil, proč to od někoho dostává tak vysoké hodnocení, to nestačí.(9.11.2007)

• paascha

Kvalita efektů je tragická, to je fakt. Kvalita příběhů je snad ještě horší, to je taky fakt. Kvalita herců a jejich výkonů je strašná, neoddiskutovatelné. Humor žádný, hlavu a patu to nemá, je to shit. Ale je to sci-fi, takže aspoň * si to zaslouží. Ale když to porovnám s Trpaslíkem, mám chuť jít do mínusu!!§(9.11.2007)

• - V 24-dielnej sérii sa objavilo 5 druhov robotov: Cyloni (bojové jednotky), Lucifer (IL-Séria), Specter (IL-Séria), Hector a Vector (Humanoid), a Muffit Two (robotické zviera). (fefee)

• - Hudební motiv úvodních titulků zapracoval skladatel Bear McCreary do soundtracku remaku Battlestar Galactica (od r. 2004). Zazní v druhé sérii pod názvem "Colonial Anthem". (Barrymore)