Záhada, skládanka, vzrušující pocit nejistoty a tápání, labyrint klamných stop, stejně jako hold americkému černému filmu a detektivnímu příběhu natočenému v stylu retro. To všechno nabízí slavný americký film, jehož děj se odehrává v Los Angeles v roce 1937. Soukromý detektiv Gittes, vyšetřující obvykle manželské nevěry, se ujímá komplikovaného případu, který slibuje cosi nezvyklého – a také se postupně mění v případ vraždy. Gittes jde za rozřešením velmi tvrdohlavě, přes varování slovní i fyzická... Detektivní thriller byl natočen v roce 1974 a dodnes představuje mimořádnou ukázku perfektního filmového řemesla, na níž se podílejí všechny složky: od scénáře Roberta Townea (který byl oceněný Oscarem) přes kameru Johna A. Alonsea a herecké výkony Jacka Nicholsona, Faye Dunawayové a Johna Hustona, až po strhující režii Romana Polanského (Nůž ve vodě, Hnus, Ples upírů, Tess, Rosemary má děťátko, Pianista). (Česká televize)

subic

Film běžel v ČSTV už v roce 1987 a už jako děcko si pamatuju, že tam Jack Nicholson byl skoro celou dobu s přelepeným nosem. Bohužel film je tak strašně dlouhý, že po posledním shlédnutí dávám frčku dolů, zkrátka už mě to tak nebavilo, jako dříve. Ale i tak je to pořád parádní retro film a podle mě nejlepší Polanského film. Kalifornie je dost suchá oblast a vypouštět vodu z přehrady není jen tak a utopit společníka vodárenské společnosti ve slaném jezírku, to taky není jen tak. 70% ()

LukeKiller

Film som videl hneď po unylom Blade Runnerovi. Nič som o ňom nevedel a dostal som sa k nemu cez hru L.A. Noir, ktorá ma odkázala k L.A. Confidential a aj Chinatownu. Skvelý film, ktorý sa neustále mení. Už chápete dejovú linku a twist.. je iná.. a iná... Výborne zahrané, skvelé dobové reálie a príjemny noir film, ktorý je svetlý. ()

Pitryx odpad!

Tak tohle dokoukat, to byla loď jako kráva. A ani Nicholson to nezachránil, ostatně moc tam nehrál, nebylo ani co. Kdo má rád zdlouhavé detektivky, tak si pošmákne. Já si málem nudou ukousl palec na levé noze. ()

James77

Parádne natočené. Nicholsonovi sadne táto rola, film sa opiera o kvalitný scénar. Tento film mám osobne veľmi rád, pokladám ho za jeden z najlepších filmov od Polanskeho. Činsku štvrt si nikdy nenechám ujsť. ()

AgnesDee

Nevím, jestli je to tím, že jsem byla nucena od filmu neustále odbíhat a byla jsem vyrušována, ale tento film mě neoslovil tak, jk bych si přála. Vzhledem k tomu, že je tento film neustále opěvován, bych od něj čekala víc. Ale možná je to způsobené vyrušováním. Budu se na tento film podívat ještě jednou, abych ho přesně pochopila, protože mi některé věci stále nejsou jasné. ()

Joedas

Hodně těžkej kalibr. Už si ani nevzpomínám, kdy jsem naposledy viděl něco takhle poctivýho, ani kdy jsem měl z filmu takovouhle radost. Tedy radost přišla samozřejmě až po vystřízlivění z toho brutálního konce a že to chtělo hodně času. Leželo to ve mně dost dlouho a teprve nyní jsem schopnej ucelit si názory a pocity. Vážně síla. Přesně nastavená hutná atmosféra, příběh snad napsanej přímo pro mě, labužnickej audiovizuál, onen konec a navrch toho všeho naprosto neskutečnej Jackie. Škoda slov. Povinnost nejen pro fajnšmekry. Povinnost pro všechny! ()

PlayEasy

Jednu z nejznámějších old-school kriminálek s našim velkým oblíbencem Jackem Nicholsonem jsme si nemohli nechat ujít a udělali jsme dobře, protože režie Romana Polanskiho, scénář Roberta Towneho, psycho hudba Jerryho Goldsmitha a herecké výkony Jacka Nicholsona, Faye Dunaway a Johna Hustona jsou přímo úchvatné! Mistrovské dílo Romana Polanskiho, které každým "ročníkem" zraje a zraje a jednou to bude možná (skoro:-) nejlepší mysteriózní film všech dob! Extrémně napínavý film a konec, který zničí snad každého! Režisérovo MASTERPEICE! 80% Chce to další zhlédnutí... ()

Mr.Sombrero

Kultovní 70.kriminálka s temným nádechem odehrávající se v suchem sužovaném Los Angels se zničující pointou. Klasika v režii Romana Polanského se skvělým Jackem Nicholsonem v hlavní roli. ()

JosefTomas

Ukázková scénáristická práce, kde jsou informace dávkovány přesně tak, jak mají být, aby divák o nic nepřicházel. Polanskiho režie je ovšem trošičku nevýrazná, ale to je dáno čistě tím, že on tak prostě točí. Zato Nicholson je v roli detektiva výborný a jeho charisma dokáže prodat frajerské očko s tou největší grácií. Čínská čtvrť je ukázka poctivé staré školy filmařiny, která sice nepřináší inovaci zavedeného filmu, ale je natolik solidně natočenou podívanou, která baví a je radost na ní koukat. ()

ostravak30

Filmy Romana Polanského jsou tak trochu jiné. Tento se nese v duchu noir. Okouzlující Jack Nicholson se z rádoby běžného případu dostává do sféry velkých machinací. Stejně přitažlivá je i Faye Dunaway. Pravda je, že jsem se tímto filmem musel doslova prokousat, jelikož v duchu žánru nejde o žádné strhující napínavé drama. Téma je dnes více než aktuální, takže snímek zůstává nadčasový. ()

Baudelaire

Kvality Čínské čtvrti jsou nesporné, nebudu znovu omílat scénář, kameru, hudbu atd. Ale pro mě osobně to není nic extra. Možná jsem měl až příliš velké očekávání. Přemýšlím, co by s filmem udělala absence mého oblíbence Nicholsona. Chtěl jsem vidět něco geniálního, nějaký diamant. Tohle byl topaz, ale jak říkám - kvalitní. ()

Jenda1

Skvělá kriminálka s takovou tou nostalgickou náladou, která patří do 30 let, trochu bych to přirovnal k atmosvéře mafiánskejch filmů zobrazujících tuto dobu, film postavený samozřejmě na bezchybném Nicholsonovi. Dle mě nejlepší film Polanského (uvidíme zda to nepřekoná Hořký měsíc). ()

Lewaso

Jack Nicholson je (byl a dozajista bude) zárukou kvality. Ne že bych byl z filmu nějak poprděnej, ale quaquaqualitka to teda je. P.S.: Fay ukázala bradavku. ()

Zodiak

Uzasna atmosfera rozpaleneho L.A. s bravurnim Jackem N jako jednim z nejcharizmatejsich soukromych ocek. ktery clovek muze videt ve filmovem prumyslu. TOUCHE ()

pOne

Chci chválit a nevím kde začít :) Čínská čtvrť ve wide screenu se mi velice líbila. Takřka na celé 2 hodiny a něco mě přibila před plazmu. A to přesto, že byla dabovaná (ale old school kvalitním dabingem - akorát "hlas Fantozziho" mi tam teda moc neseděl :) ). Z vizuální stránky člověk vždy poznal, co chce básník říci. Kdy je ráno, kdy je večer, kdy je těsně po západu slunce... Hudba výborná. Stejně jako Jack Nicholson. Scénář - pecka! Na chvíli mi trošku zábavu zkazila milostná scéna, která tak nějak narušila do té doby výborně odsýpající děj. Ale zpětně musím uznat, že nebyla nijak násilně naroubována (jenom aby tam byla). Film jsem si užil, opravdu radost pohledět. Díky ČT za wide screen! ()

mgerlich

Škoda že "akčnější scény" vůbec nefungují a uplný závěr se mnou nehnul... Jinak v proudu děje moc hezky laděný film. Za muziku přidám 1*. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young

19.10.2023

The Batman obdržel známku výjimečného filmu

The Batman obdržel známku výjimečného filmu

17.02.2022

Chystaný komiksový snímek The Batman režiséra Matta Reevese (Válka o planetu opic) s Robertem Pattinsonem (Maják) a Zoe Kravitz (Sedmilhářky) v hlavních rolích se na internetu v posledních týdnech… (více)

Ben Affleck zpátky u režie

Ben Affleck zpátky u režie

09.08.2020

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

19.11.2019

Kdybyste to ještě náhodou nevěděli, Hollywoodu už dávno není nic svaté. Pokračování Jumanji? Jasně. Reboot Sám doma? Proč ne! Nejnovější oznámení tak vlastně nemá koho překvapit. David Fincher a… (více)