Záhada, skládanka, vzrušující pocit nejistoty a tápání, labyrint klamných stop, stejně jako hold americkému černému filmu a detektivnímu příběhu natočenému v stylu retro. To všechno nabízí slavný americký film, jehož děj se odehrává v Los Angeles v roce 1937. Soukromý detektiv Gittes, vyšetřující obvykle manželské nevěry, se ujímá komplikovaného případu, který slibuje cosi nezvyklého – a také se postupně mění v případ vraždy. Gittes jde za rozřešením velmi tvrdohlavě, přes varování slovní i fyzická... Detektivní thriller byl natočen v roce 1974 a dodnes představuje mimořádnou ukázku perfektního filmového řemesla, na níž se podílejí všechny složky: od scénáře Roberta Townea (který byl oceněný Oscarem) přes kameru Johna A. Alonsea a herecké výkony Jacka Nicholsona, Faye Dunawayové a Johna Hustona, až po strhující režii Romana Polanského (Nůž ve vodě, Hnus, Ples upírů, Tess, Rosemary má děťátko, Pianista). (Česká televize)

Vikinec

Podařilo se perfektně naladit diváka na notu 30.let. Nicholson odehrál svoje, autor hudby perlil (nevím jestli Geshvin nebo Friml). Měl jsem trochu problém uvěřit Jackovi bohulibé a nezištné počínání jeho postavy, ale jeho téměř nepřetržitá přítomnost na obrazovce filmu celkem prospěla. Film zůstal trochu za mým očekáváním, které vzniklo z místních superlativů a tak dávám lehce nadprůměrné 3,5. ()

Asdas

Polanski valcuje za kamerou ,Jack Nicholson a Faye Dunaway pred nou a spoločne vytvárajú jeden z najdokonalejších a najlepších filmov aké som v živote videl...skvelá atmosféra ,perfektný scenár a geniálna hudba Jerryho Goldsmitha to je Chinatown . Odporúčam všetkými desiatimi (100%) ()

Tanus

Hodne povedeny film, skvela noir atmosfera, zapletka spravne propletena, Faye Dunaway jako femme fatale a naprosto vynikajici Nicholson, ze ktereho charisma strika jeste mnohem vic nez obvykle. ()

Queendom

Velmi elegantní, výborná gangsterka, která nemá úplně svižné tempo, ale graduje geniálně a má strhující závěr, při kterém mrazí v zádech. ()

Davis I

Fenomenální majstrštyk mistra Polanskiho za asistence Jacka Nicholsona a Faye Dunaway. Dílo, které sice není nějak objevné, ale upřímným přístupem všech zmíněných a svou jedinečnou atmosférou, vytváří nevšední zážitek. Charisma Jacka Nicholsona je zřejmě nevyčerpatelná studnice...černobílá verze by asi slušela ještě víc!!!! ()

Stejšn

Já si film moc nepamatuju, viděl jsem ho jako malý a proto nehodnotím, co si ale pamatuju celých nějakých pětadvacet let je ta scéna s nožem a nosem. ()

xkolo02

Velké očekávání vystřídalo velké zklamání. Herecky super, hudba super, ale detektivka nudná. Když to srovnám s Maltézským sokolem nebo Millerovou křižovatkou, tak Čínská čtvrť vysloveně pokulhává, jak v příběhu, tak v atmosféře. ()

frufru98

Nicholson do role nesedí, chybí mu přirozený "machismus", který mívali jeho předchůdci. Scény, které jsme zvyklí vídávat ve staré Bogartově škole, např. fackování dam, tady působí bezúčelně. Zamrzí i mnoho jiných nesmyslných maličkostí, jako vysypané sklo z přejetých hodinek na Gittesově stole apod. Pokud bych ale neměl Chinatown s čím porovnávat, tak jednu, dvě hvězdičky navíc. ()

2scha

Detektivka jako víno, 30 léta., Jack Nicholson, Krásné ženy, krásný káry, zamotanej příběh. A skvělej konec. Jedna z nejlepších detektivek. ()

ratpile

Asi jsem zhýčkaný gangsterkami hbitějšího ražení, ale jediné co na mě zapůsobilo byla atmosféra. Žár vyprahlých periférii předválečného Las Angeles opravdu sálal z obrazovky. Příbeh se ale tak táhl, že jsem se vyloženě těšil na závěrečné vyústění. Nikoliv ze zvědavosti, ale z nudy. ()

dzberry

K největším adorantům tohoto díla sice nepatřím, ale faktem je, že tohle je doopravdy extra filmový kusanec... Mít tak kousek charismatu Jacka Nicholsona...wow!! ()

MeGab

Celý film člověk čeká odpověď na otázku, co je to Chinatown a co se tam stalo, aby se nakonec dozvěděl, že „TO“ je Chinatown. Hvězdička jen za to, že jsem to byl schopen dokoukat až do konce. ()

kubilov

Chinatown je hodnocen jako jeden z nejlepších filmů sedmdesátých let naprosto po právu. Se spoustou dějových zvratů a různých teorií je během celé doby hustá atmosféra, která konečně po dvou hodinách vygraduje v posledních minutách scénou právě v Čínské čtvrti. Poměrně mladý Jack Nicholson hraje svou roli s perfektním zanícením a myslím, že není od věci mluvit o ní jako o jeho životní roli. Ovšem Jack není jediný skvělý herec, který předvádí bezchybný výkon. Třeba Faye Dunaway hraje svou zamindrákovanou roli zamindrákované paničky velmi přesvědčivě. Dokonalý scénář má nesporné kvality například v popisování jednotlivých postav, které rozhodně nejsou takové, jaké se na první pohled zdají, občas ani na ten druhý. Režie Romana Polanského střídá citlivé okamžiky s těmi překvapivými stejně skvěle, jako se vždy do pozadí vloudí jazz Jerryho Goldsmithe a obohatí už tak napjatou atmosféru poměrně těžkou hudbou. ()

mosem

Film, který by si za samotný závěr zasloužil pět hvězdiček. Stejně tak Nicholsonův výkon. Jednu ubírám za trošku větší rozvláčnost, než si představuji. Ale je to hodnocení subjektivní, jinému divákovi může pozvolné tempo děje být bližší než přílišná akčnost. Možná je to i poplatné době, kdybych film hodnotil v době jeho vzniku bych se třeba na to díval jinak. Každopádně film s příjemným humorem a scénami které ukazuji jak je dnešní doba odlišná od atmosféry 30. let. Bohužel. A děj filmu, koncentrovaný v závěru do jediné věty:..."to je Čínská čtvrť", naprosto dokonalý. ()

0verseer

“Forget it, Jake. It's Chinatown.” Film predurčený na opakované pozretia, ktorý sa každým razom stane kúsok lepším ako naposledy. Každá scéna, každá postava a každý dialóg tu má svoje miesto. Polański dokázal vybrúsiť priam dokonalý filmový klenot, ktorému prakticky nie je čo vytknúť a možno len chváliť. Od scenára, ktorý mnohí považujú za vôbec najlepší všetkých dob, cez dynamické duo charizmatického Jacka Nicholsona a mysterióznej  Faye Dunaway, po podmanivú hudbu Jerry Goldsmith. Záver, v ktorom bezpodmienečne tromfuje ústredný antagonista, zanecháva  trpký pocit, ktorý rezonuje aj po skončení záverečných titulkoch... Dokonalosť. ()

DoNotCross

Nejlepší noir? Nevím, neviděl jsem všechny. Ale rozhodně geniální film. Pomalý, ale podmanivý. Koncovka zatraceně drsná. Ani si nemyslím, že by potřeboval být černobílý - kouzlo 30. let je v barvě o to silnější. Scénář je komplikovaný a o fous chytřejší, než v ostatních filmech podobného druhu. A navíc má Polanski k dispozici ďábelského Jacka Nicholsona. Lahůdka. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young

19.10.2023

The Batman obdržel známku výjimečného filmu

The Batman obdržel známku výjimečného filmu

17.02.2022

Chystaný komiksový snímek The Batman režiséra Matta Reevese (Válka o planetu opic) s Robertem Pattinsonem (Maják) a Zoe Kravitz (Sedmilhářky) v hlavních rolích se na internetu v posledních týdnech… (více)

Ben Affleck zpátky u režie

Ben Affleck zpátky u režie

09.08.2020

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

19.11.2019

Kdybyste to ještě náhodou nevěděli, Hollywoodu už dávno není nic svaté. Pokračování Jumanji? Jasně. Reboot Sám doma? Proč ne! Nejnovější oznámení tak vlastně nemá koho překvapit. David Fincher a… (více)