Komedie o rodinné dovolené v malebné beskydské chalupě, kde se tři přátelé starají o šest malých dětí. Muži jsou přesvědčeni, že právě jejich výchovné metody jsou mnohem lepší než pedagogické působení matek. Když ale manželky přijedou „na kontrolu“, dojde v rodinách na čas k vážným sporům... (Bontonfilm)

Ollie235

Průměrná, dosti otravná a uřvaná komedie, která v sobě sice má nějaké to kouzlo, ale na víc než 3* to opravdu není. ()

Prehry odpad!

Jak já tuhle komedii nesnáším.. Nepřijde mi bohužel ani vtipná, ani zábavná .. pouze trapná a "tlačená na pilu" .. Ne ne ne! ()

Santino7

Krásna československá komédia, ktorá ma už niekoľko rokov takmer pravidelne sprevádza vianočnými sviatkami. Vynikajúce obsadenie, pamätné hlášky a momenty, no a taktiež skutočne pozitívna energia, ktorou je (aspoň podľa mňa určite) celý tento film nabitý. Chápem, že nie všetkých to natoľko zaujme a majú pre zmenu iné staré československé "srdcovky", na ktoré nedajú dopustiť, no k tým mojim sa nepochybne radí aj tento kúsok. „Ježišikriste, von jede taky Mates!" 5/5 ()

Garch

Poslední film, se kterým mě baví svět Marie Poledňákové. A právem nejlepší (komedie století). Je to pohodovka, kterou si dáte, když máte plný kecky existenciálních dramat, na plátně nebo v životě. ()

cingi.t

Keď odmalička počúvaš a používaš vtipné hlášky z tohto filmu a v 23 rokoch si ho konečne pozrieš a aj tak sa rehoceš na každej druhej scéne. Viem, prečo ma to doteraz nezaujímalo, keď to bežalo počas sviatkov. Nie je to rozprávka, ale je to neskutočne krásna, prepracovaná a trefná komédia. Jedine v českých komédiách som schopná a ochotná tolerovať absurditu a ešte sa na nej zasmiať. Je to svižné, ľahké a najmä to nie je primitívne. Obdivujem takýchto tvorcov. Radšej si pozriem 5 krát po sebe S tebou me baví svet alebo Marečku podejte mi pero, ako si znižovať IQ americkými komédiami, ktoré ani za všetky prachy sveta nedokážu spraviť takú srandu, ako sa dokázalo spojení slovenských a českých filmových tvorcov. 5* ()

Sygauras

Takže chlapíci jezdí x let na chajdu aby si odpočinuly od manželek a žádná se nijak nevrušuje. Když sebou ale (už jako dost staří chlapi) vezmou 6 dětí, tak je jedou manželky zkontrolovat jestli je nepodvádí (ta jedna a ta druhá to tam doslova řeknou) a když je při ničem nenachytají, tak jsou na ně nasraný protože ... ? E ? Nedávalo to smysl jen mě, nebo je ten film fakt divný ? ()

bohemia_regent

Prý komedie století... S českým smyslem pro humor to tedy asi nebude žádná sláva. Spoléhání se na roztomilé dětičky chatrný scénář nezachrání, toho si byla autorka nejspíš sama dobře vědoma, proto bylo třeba vytáhnout silnější kalibr, který spočívá např. v tom, že „Matýsek se posral“. Hm, opravdu k popukání... stejně jako utírání zadku (jiného, ale samozřejmě opět posraného) čerstvě ulomenou větvičkou jehličnanu. No, někdo se při tom možná baví, já si ale nemyslím, že by tenhle dětsky fekální „humor“ něčemu pomohl... Ani po řemeslné stránce to není žádná sláva, což se projevuje hlavně v rezignaci na snahu dostat z dětí aspoň o něco málo víc, než je pouhé bezduché statování. Po předešlé spolupráci s mimořádně talentovaným Tomášem Holým je dost zarážející, jak nízko může klesnout kdysi vysoko nastavená laťka. A za způsob, jakým je natočena a sestříhána „dramatická“ scéna záchrany dítěte v kočárku, který sjíždí po zasněžené stráni, by se musel stydět každý filmový amatér. ()

mira007

Legenda v žánru rodinný film, která mi k srdci nepřirostla, ale respektuji jí. Pro většinu herců životní role, podle kterých si je diváci pamatují - Satinský, Postránecký, Studénková... ()

ArthasKarfa

Film, který je tak neskutečně opravdový, krásný a milý, film, jenž oceníte jako děti pro svojí kouzelnost a později pro svojí lidskou veselost, kterou v sobě má tuny. Viděl jsem ho milionkrát a pokaždé v něm najdete něco nového, čemu se hezky zasmějete. Když pak máte přátele a kamarády, je každý malý výlet někam taková malá expedice YDYKSEB. :) ()

kujon

"Nás už to taky nebaví, Mates se posral" :D Ba naopak, nás tento filmový skvost baví, bavil a bavit bude :O) Jedná se o laskavý rodinný film s krásnými hereckými výkony, které snad předčí jen herecké výkony dětí. Marie Poledňáková nasadila laťku hodně vysoko, škoda jen že se ta samá laťka nedaří udržet i v dnech nynějších (Jak se krotí krokodýli). Nicméně ale hodnotím tento film, né vývoj p. Poledňákové, takže jednoznačných 5hvězdiček. Opravdu bych si přál jít v dnešní době na premiéru právě tohoto filmu a chtěl bych sledovat, jak na něj budou reagovat malé děti.. Inu, třeba se dočkám :) ()

arcticsky

Tento film mne nikdy moc nebavil. Vždy si představím trapně se vlnící Zdenu Studénkovou a mám kopřivku...A ta hloupá ústřední píseň, panebože! ()

Pennyzka

S tebou mě baví svět Nazvala bych to komedií všech dob. Naprosto dojemná komedie ze starších dob. V době, kdy tento film dávali v kině neměl obdoby. Je to prostě klasika, kterou každý zná :) ()

Ad4mson odpad!

Na tenhle film mám opravdu, ale opravdu veeeelkou alergii. Neupírám mu některé kvality, ale když Nova neustále pouští tragický "song" Sladké mámení, otevírá se mi kudla v kapse. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková