Komedie o rodinné dovolené v malebné beskydské chalupě, kde se tři přátelé starají o šest malých dětí. Muži jsou přesvědčeni, že právě jejich výchovné metody jsou mnohem lepší než pedagogické působení matek. Když ale manželky přijedou „na kontrolu“, dojde v rodinách na čas k vážným sporům... (Bontonfilm)

dalziel

Mám to na DVD za 1€ z novinového stánku a nikdy som si to sám nepustil.To vraví za všetko. Svoje so m si užil ked to dávali v telke stále dokola a čaro je preč. Možno za 15-20 rokov to budem vidieť inak. ()

NiaWolf

První část filmu ujde, ale po návratu z hor jsem scénář nějak přestala nepobírat. Ani jako dítě, ani v dospělosti. Je to takový průměrný film, kterému hodně hraje do karet, že se odehrává v zimě, a takových je celkem málo. I o statusu "rodinný film" bych trochu pochybovala, když polovinu filmu se řeší "(ne)manželská erotika". ()

Odpadlik

O takovéhle klasice se asi už nic nového napsat nedá - každý kdo má rád hory se na to určitě podívá znovu, ale to by byl jen jeden z mnoha důvodů, nevím teď který vyzdvihnout dříve - skvělé herecké výkony nebo hlášky? ("Lopuch tu není", "Matýsek se posral", "Maminka mi ale předtím sundavá bačkůrky", "Země se zachvěla", to by prostě bylo nadlouho) ()

Hever odpad!

Rozhodně se nechci dotknout nikoho, komu se tato komedie líbí, ale vystavět tento útvar na tom, že malé roztomilé dětičky dělají nezbedoviny svým tatínkům a maminkám, mi připadne mírně přiblblé. To už se pak rovnou můžete smát těm ptákovinám co vysílá Neváhej a toč! (konkrétně myslím ty klipy, kdy roztomilé dětičky usínají nad kašičkou). ()

Solly

Jednoznačně skvělá komedie. Ve svém žánru rodinné komedie ¨se jedná o perlu, která má málo konkurentů. ()

tančísvlky

Tu sa hrá na city , tak nejako na silu . A to nemusím . Herecký materiál je o dosť slabší , na to aby to mohla byť komédia storočia . ()

Lukasfox

Jako komedie je to super, ale souhlasim s vetšinou že máme tucet lepších komedií, třeba na počiny Svěráka se Smoljakem to memá ani nahodou....ale když pominu tu komedii století tak je to přijemná rodinná zabava na jeden večer v roce... ()

Sosak

Jako malej jsem na to čuměl pořád dokola, smál se u toho a žral to. Dneska by to možná bylo horší, ale ne hrozný. Jedna z mála perel českého filmu...možná by proto bylo třeba film strči někam do vitrýnky a koukat na něj s úctou - moc podobně kvalitních už asi nepřibyde. ()

Shakaar

řeknu to asi takhle. Když jsem poprvé film viděl nebral jsem ho o moc víc než normální obyčejná děcká komedie a moc jsem se tomu nevěnoval. O pár let později jsme ve škole měli za úkol přinést referát o nejoblíbenější knížce/filmu. Tařka 90% třídy napsalo o tomto filmu. A to mě dožralo. Existuje mnoho dalších filmů které mají o mnoho stejnou kvalitu a je vtipnější. Samotný film mě možná až tak nevadí, Postranského a Satínského mám vcelku rád, to co mě vadí je šílená přeceňovanost. Komedie století? CO?? Co takhle Kolja, Vrchní Prchní, Tvamomodrý svět, Obecná Škola...škoda mluvit. Poledňáková vytvořila jediný povedený film a z toho těží dalších 20 let. Po nějakých podobných pokusech naštěstí tento trend filmů odpadá. Myslím si, že v dnešní době by si film ani neškrtl ( př. Snowborďáci, Rafťáci a pod. ), to jenom rodiče některých dětí podporují tento blud ( vzpomínka na zlaté časy komunistické :) ) a proto je tento film tak populární. Prostě mírný podprůměr. ()

Kvasekus

No komedie století to asi není, ale já se u toho jednou za čas zasměju. Hlavně Postránecký tam je fakt skvělej:-) Všichni si přiznejme, že to má svoje momenty...a řek bych, že čim budu starší, tim mě to asi bude víc bavit ()

waska

Komedie, která vždy a za každých okolností pobaví. A to především díky pánům Satinskému, Novému a Postráneckému. ()

Jenislávek

Večeři máš v kuchařce na straně 34. Maminka je doma? - Né, to nadává papoušek. Doktor Horák. To jsi ty miláčku. - Ne, tady Horáková. Krásná klasika :) ()

FireTight

Já mám tuhle komedii rád, je vtipná, zábavná, krásně se u ní relaxuje. Jenže...!!!! Z toho neustálého opakování ji začínám pomalu nenávidět. Vážně... Znám ji totiž nazpaměť a kdykoliv ji vidím v programu některých televizí, dělá se mi špatně a musím rychle přepnout. Ale když se vrátím zpátky k filmu, jak už jsem psal, patří mezi jedny z nejlepších, jaké kdy u nás byly natočeny. Dál se asi nemá smysl rozepisovat. Mimochodem, označení "komedie století"? Hm, s tím nesouhlasím, daleko lepší jsou určitě Světáci, Čtyři vraždy stačí, drahoušku nebo Pelíšky. ()

Enterprise

Určitě nezapomenutelná komedie, která se na vánoce objevuje se stejnou pravidelnosti jako kapr ve vaně. Ještě před deseti roky bych dal plný počet, srdce by možná dalo plný počet i dnes, ale mozek si nakonec prosadil svou. Po patnáctém zhlednutí film se mi zdá film už lehce okoukaný. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková