Komedie o rodinné dovolené v malebné beskydské chalupě, kde se tři přátelé starají o šest malých dětí. Muži jsou přesvědčeni, že právě jejich výchovné metody jsou mnohem lepší než pedagogické působení matek. Když ale manželky přijedou „na kontrolu“, dojde v rodinách na čas k vážným sporům... (Bontonfilm)

quixote

V porovnání s jejími dalšími filmy (od "Zkrocení zlého muže" až po nedávný smrtící über-blábol "Líbáš jako bůh") tu Poledňáková ještě vykazuje jakés takés režisérské kvality. Jedna hvězda za dvě povedené scény a druhá za výkony dospělých herců (hlavně Stainského). Film jako takový není "Komedie století" ani omylem! Spíš esence podbízivosti, uslintaného "humoru" a občas ryzí trapnosti. Zkrátka český "rodinný film"! ()

Gardenboy

Príjemná rodinná komédia. Tí chlapi to s deťmi rozhodne vedia. Myslím, že ani ako inštruktážne video pre oddielových vedúcich (v zmysle, čo a ako s deťmi, resp. čo rozhodne nie s deťmi) by to neprepadlo. :) ()

swiss

Je minimálně dvacet českých komedií, které jsou z mého pohledu lepší, než tenhle výherce diváckého hlasování... ()

basketkaSB

Mám rada českú klasiku a S tebou ma baví svet patrí k filmom, ktoré si pozriem vždy rada, aj keď som ho videla už viackrát. Veľmi dobrý príbeh v krásne zasneženej prírode, ktorý odhaľuje fungovanie jednotlivých členov rodiny sprevádzaný vtipným mužským a detským správaním. Nezabudnuteľnou postavou sa pre mňa stal malý Matísek, ktorý sa stal “testovacím panáčikom“. Na vtedajšiu dobu jednoduché a miestami emociálne spracovanie s pridaním úspešnej hudobnej skladby od H. Vondráčkovej Sladké mámení, ktorá sa stala nezabudnuteľným hitom. ()

Armin82

Musim souhlasit s většinou..komedie století je tvrzení přitažené trošku za vlasy...srandu tu máme,dobrej scénář,spoustu dobrých hlášek,ale máme lepší komedie --->70% ()

10Domik10

Filmová klasika, ktorá raz za čas poteší. Rozumiem aj tým, ktorí tento film milujú no mne až tak veľmi nesadol. Priznávam, že niektoré scény a hlavne hlášky sú vynikajúce ba až legendárne ale neviem sa ubrániť pocitu, že tento film na niektoré české či československé tituly proste nestačí. 3,5* ()

Chip89

Nedávno jsme hráli Český film a tam právě byla otázka na komedii století. Správná odpověď byla tohle. S čímž tedy nesouhlasím. I když nesouhlasím, dávám vysoké hodnocení tak 85 %, protože to je film, který jsem viděla milionkrát a milionkrát mě dokázal rozesmát, prostě pusťte chlapa něco dělat :D ()

Brinkley

Lidová řachadna, ale nemyslím to pejorativně. Napoprvé hodně vtipné, napodruhé ještě taky... a obzvlášť, pokud je divákem děcko. S přibývajícím věkem mě však stále víc štvou ty tři nány, které manželům nedopřejí ani týden v roce na oraz a když už si vydupou 7 dní bez děcek, ani si to pořádně neužijí a před termínem spáchají inspekci. ()

mogul01

Marie Poledňáková natočila tři krásné a legendární rodinné komedie: 1) Jak vytrhnout velrybě stoličku, 2) Jak dostat tatínka do polepšovny a do třetice všeho dobrého S tebou mě baví svět. ()

haWranka

Když na tenhle film náhodou narazím v televizi, občas se podívám, pobavím se, zahláškuju si. Ale sama si asi "komedii století" nikdy nepustím. Vlastně si myslím, že je velká spousta mnohem vtipnějších filmů, takže ten předchozí titul patří alespoň za mě rozhodně do uvozovek. ()

Mik_e

Marie Poledňáková pro mě zůstane navždy režisérkou dvou filmů, a tenhle mezi ně určitě nepatří. První polovina je neskutečně utahaná a uřvaná, druhá má pravda větší spád. Na československou veselohru století nebo co to bylo za titul to určitě nevidím, vážně nevím za co. Je fakt, že pár věcí z filmu je legendárních ( "Dášenka jde celou dobu v bačkůrkách, přepínám", či Matýsek a pár dalších), ale jako nějaká extra jízda mi to fakt nepřijde. A situaci rozhodně nezachraňuje ta osmdesátková kapela, ve které zpívá jedna z maminek vlezlý "hit" Sladké mámení.. ()

wiix

Pre mňa jedna z najlepších československých komédii, ktorú si nenechám ani na jedny Vianoce ujsť a ktorá so mnou vyrastala rovnako ako porozumenie všetkým vtipom a frkom v nej. "Tady orel, tady orel. Dášenka jde celou dobu v bačkůrkách. Přepínam!" "To má smůlu, v čem bude lyžovat? Přepínam!" Howgh. ()

Nocturno culto

Když jsem byl mladší, tak se mi to moc líbilo a bavilo mě to, jenže postupem času to přestalo mít své kouzlo, čemuž určitě přispívaji i velmi časté reprízy, prostě se to okouká .. ()

Sign

Přiznám že osobně nemohu nic vytknout, ale veselohra století? To snad ne :-) vedle jiných českých skvostů ani náhodou. ()

DarthFailord

Vskutku unikátní film. Na mezinárodní scéně marně vzpomínám a hledám snímek, který by se byť jen vzdáleně přibližoval. Geniální humor s naprosto skvostnými hereckými výkony zafungoval fenomenálně a chemie mezi pány a dětmi je prostě skvělá. Škoda, že děti už teď nemají takové dětstvi. Nádherný film o obyčejném životě českých rodin. Navíc z tohohle snímku vzešlo tolik kultovních hlášek, které se používaji i v běžném životě. Když si k tomu připočtu Sladké mámení a Já chtěla bych mít svůj eroplán nemůžu jinak než napálit pět hvězd a užívat si poctivou českou filmařinu..100% ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková