Stíba

Klasická romantická komedie Wilderovského typu, který naprosto miluju. Hoffman je ve svojí dvojroli fantastický a ostatní osazenstvo ho výborně doplňuje. Hláška za hláškou, skvělé dialogy a neutuchající energie je to co Tootsie zdobí jako málokterý jiný film žánru. ()

Razzor_82

"Někde uvnitř mě je ženská." Tohle mě teda v mládí minulo velkým obloukem. Tady mě Dustin Hoffman prostě nesedí v tom ženském přestrojení. Jako baba je příšerně šeredný. Jednoduchá pointa a pár vtipných momentů ale jinak nic objevného po čtyřiceti letech mého života. 6/10 ()

Trixi

Když se řekne Dustin Hoffman, hned se mi vybaví tenhle film. Je to bravůrně odvedená práce jak scénáristicky, režijně, tak i herecky. ()

Arequipa

Při některých scénách mi jako heterosexuálovi bylo poněkud nepříjemně, ale Dustin Hoffman je borec! Bylo to opravdu k popukání. Spousta skvělých gagů, např.: "Stavím se zítra v deset a rozpálím tě".:-) Potěšily drobné role Sidneyho Pollacka i Billa Murraye. Nezapomenutelná komedie s nejprve šokujícím a pak romantickým koncem. ()

cinemaboy7

Tak tohle můžu, to se jen tak neokouká. "Jsem hrdá na to, že jsem žena doktore Brustre a jsem velice hrdá na tuto nemocnici a nesnesu, abyste jí zničil svou tyranií a taky záští a nelidskostí. A proto doporučím vedení, aby Vám ukázali dveře. A teď jděte doktore Brustre, řekla jsem jděte!!" ()

Pathrose

Dustin Hoffman je v roli Dorothy absolutně nepřekonatelný a dělá z této převlíkací komedie něco víc. Celkově je to jedna z nejlepších převlíkachích komedií a já se u ní výsostně bavil. Klasika. ()

Brinkley

Bill Murray můj TOP herec. Dustin Hoffman a Sydney Pollack... dvě vělká jména filmového světa.... a přesto si tuto komedii sama od sebe nikdy nepustím a pokud náhodou běží v TV (zpravidla o víkendovém odpoledni) s klidným srdcem si ji nechám utéct a vyrazím ven. Převlíkačky mě nikdy příliš netankovaly a Michaelova romance s Jessicou Lange vše spíš brzdila. Dustinovo a Billovo herectví ovšem nezpochybňuji a sem tam nějaký vtípek či hláška se povedly. ()

haWranka

Jasný příklad toho, jak má vypadat inteligentní romantická komedie. Netřeba dodávat nic víc, všechno podstatné je tu řečeno v komentářích a ostatně, kdo neviděl, měl by to hned napravit. ()

neo93

Americký film ve kterém znovu září Dustin Hofmann. Tentokráte ve dvojroli jako Michael Dorsey a především jako Dorothy Michaelsová. Je obdivuhodné, jaké různorodé role dokázal D.Hoffman hrát a jakým skvělým stylem. I ve Tootsie představuje své herecké umění, když nezapomenutelným způsobem zahrál starší ženu (herečku), která se stane hvězdou nejen celého serálu. Trochu předvídatelná, přesto velmi povedená a vtipná komedie od Sydneyho Pollacka. ()

Tamdydam

Tootsie je jedna z mála profláklých komedií, kterou miluju od dětství až doposud pořád stejně. Asi proto, že hlavnímu hrdinovi ( hrdince ) naprosto rozumím a fandím mu. Věřím tomu, že se mu vážně podařilo obelhat okolí. Miluju stejně jako on jeho kolegyni a baví mě sledovat jeho komické a logické trable, spojené s dvojím životem. A hlavně proto, že je to skvělá komedie se vším, co k ní patří:-) ()

Leksland

Spoustu lidí bude film odrazovat, že se chlap bude převlíkat za ženu.. Nedělejte to a pusťe si to, protože to vůbec nebudete takhle vímat. Mě osobně film pobavil a herecký výkon Dustina je fenomenální. Mj. ho v kostýmu nepoznala jeho vlastní matka. Neznám moc komedií, který by se mi tak moc vryly do paměti. Jasných 5 hvězd bez jakéhokoliv váhání ()

DadysGirl

Komedie se vším všudy... Do hoffmana se tady musí zamilovat každý... Jessica Lange mu báječně přihrává a máme tu romantiku jako hrom... K tomu přidejte vtip a Sydney Pollack to měl předaat jako poselství novým generacím jak natočit romantickou komedii bez zbytečných kllišé... ()

Yakuza05

Zlatý glóbus 3: Herec - Dustin Hoffman (komedie/muzikál), herečka vedl. role - Jessica Lange, Film (komedie/muzikál). Nominace 2: Režie, scénář .......... Bafta - 2: Herec - Dustin Hoffman, Masky. Nominace - 7: Herečka - Jessica Lange, Kostýmy, Režie, Film, Píseň ''Tootsie'' , Scénář, Herečka vedl. role - Teri Garr. ()