gizi

Sydney Pollack je pořád svůj. Dustin Hoffman zde exceluje a potvrzuje svůj herecký um. Dobrý nadprůměrná komedie, na kterou se dá opakovaně občas zase podívat (23.2.2012 jsem viděl po několikáté). 85%. ()

baroko16857

Vy chcete, abych vstal, a odkráčel doprostřed jeviště, ve chvíli, kdy umírám?! Já chápu, že je to divný, ale musíme to udělat. Bože! Když to říkám, tak to uděláš! To, protože to říkáte vy? Ano lásko! ()

Peabody

Souhlasím, že společně s Někdo to rád horké je to vrchol komedií, kde se muž(i) převlékají za ženy. Chci ale vzdát trochu větší hold než někteří diskutující Sidney Pollackovi, protože si myslím, že jeho podíl na filmu je větší, než se zdá. Ano, Hoffman je skvělý, ale tempo celého filmu drží režisér, Navíc tedy jejich poslední společná velká scéna, ve které Dustin žádá o zbavení smlouvy, je jedna z nejlepších konverzací, jaké jsem ve filmu viděl (a že jich bylo). Zásluha ovšem i scénáře, jen proboha to poslouchejte v originále, ty vtípky se špatně překládají. Další skvělá scéna je slavný coming out, zase si ale všimněte jak je stříhaná, nejen výborného Hoffmana. Práce s vedlejšími postavami, kolik je tu vynikajících a na malé ploše živých / osobitých postav - dneska je ve filmech spousta vedlejších postav jenom dekorace. Takže vůbec nic proti DH, je vynikající, ale sám o sobě tento skvělý film nedělá. Chápu plně Jana Hřebejka, když na PFA prohlásil, že něco takového by rád někdy udělal, film, který je komerční, ale ne podbízivý, nehraje si na umění, ale místy dosahuje vrcholu (to už neřekl, za to mohu sám). ()

durkes

Prezliekacie komédie sú vždy vďačným námetom filmov, ktoré sú u dívakov úspešné (Niekto to rád horúce, Otec v sukni). Dustin Hoffman je neskutočný a celý film veľmi baví. Dá sa povedať prezliekacia klasika. ()

Pythonator

Geniální Dustin a kouzelná Jessica Lange. Jedinečný nezapomenutelný film, kde Dustin ukázal, že je jeden z nejlepších herců, což potom ještě mnohokrát potvrdil, takže o to víc mě mrzí jeho dnešní neobsazovanost. ()

foils

Klasicky "šovinistický" pohled na feminizmus (žena se dokáže asertivně prosadit, jedině když je ve skutečnosti převlečeným mužem) se tematizací emancipace žen maskuje tak dovedně, že si to méně pozorný divák ani neuvědomí. Většina, ne-li všechny postavy jsou ve skutečnosti jen karikatury, jež však díky režii Sydneyho Pollacka a hereckým výkonům nevyznívají lacině. Tvůrcům se tak podařilo vytvořit vtipný snímek, který ve finále osloví jak mužské "šovinisty" či "mizogyny", tak i méně militantní feministky. Tootsie představuje názornou ukázku, jak lze z nijak výjimečného scénáře vykouzlit kvalitní film. ()

TomDolly

Tento film nepotrebuje žiadny komentár. Je naprosto perfektný. Všetko od réžie cez kostýmy po herecké výkony je geniálne. Tootsie sa nedá nemilovať. ()

Marieta18

Pre mňa jedna z najlepších komédií. Treba brať do úvahy 80-te roky – v tom čase niečo úžasné. Dustin Hoffman v jednej zo svojich najlepších rolí (snáď okrem Rain mana). Herec bez príležitostí sa rozhodne vydávať za ženu, aby dostal miesto v novom seriály. Michael sa mení na Dorothy, seriál je veľmi úspešný...Zamiluje sa do mladej kolegyne a jej otec zase do neho, ako ženy. Vznikajú zábavné, paradoxné situácie. Svojej úlohy sa zhostil parádne - Dustin bol tak presvedčivý vo svojom prestrojení, že skúšal oslovovať svojich známych na ulici. Keď ho nespoznávali, začínal byť spokojný. Jeho hláška čašníkovi v ruskej čajovni: „Máte krásnu rubašku" nemala chybu. Oceňujem aj výborný český dabing. ()

chlievik

Jeden super film, krásna atmosféra 80-tych rokov. No a Dustin Hoffman asi 45 ročný hoci niekde v začiatku svojej kariéry, v podstate nie úplne v začiatkoch, mozno uz smeroval na vrchol. Tento film mu definitivne zaistil slavu, a miesto medzi pánmi hercami. Vynikajúci herecký výkon, a celkove ten film mal takú atmosféru takého rýchleho rozprávania, rýchlych akcií z bežného života, je to také príťažlivé lebo divák sa myslím okamžite dostane do filmu ako takého, do celej tej komunikácie. No a samozrejme úžasná pesnička it might be you, chaos medzi jednotlivými vzťahmi, ja som sa bavil. Vynikajúci film, ktorý som ako malý chlapec miloval, potom som na neho zabudol, a teraz znovu oživil. 5 stars. Malokedy hetero chlap takto kvalitne zahrá transvestitu. Skvely film. ()

BONOBON

Možná nejlepší Pollackův film. Není to přehnaně dlouhé, není to nudné (dokonce je to zábavné) a člověk se na to rád podívá znovu - o kterém jeho dalším filmu se dá říct totéž? ... ()

Peregrina

"Taak hele, když jsi dělal D´artagnana, a těsně nad mou hlavou jsi zabodl kord do gauče, neřek sem ani popel. Když jsi se tu vytahoval se svým hrbem a předstíral, že tohle je zvonice, neřek jsem ani popel. Ale teď nebudu sedět doma a předstírat, že doma nejsem jen proto, že ty jsi falešná ženská!!!" Jeff v podání Billa Murrayho jako spolubydlícího talentovaného, leč neobsazovaného herce Michaela D´Orseyho, který předstírá, že je žena, aby dostal roli, ve fenomenálním podání Dustina Hoffmana....tenhle film zbožňuji už jen kvůli těmhle dvěma. Skvěle se doplňují....Jeff pozoruje Michaela, kterak si vybírá ženské šaty na "rande" s Julií: "Tak si vem kalhoty.....Kdepak kalhoty...tak si vezmi tyhle šaty! Tyhle šaty? Ne, připadám si v nich tlustá a přes prsa mi vůbec nejdou....Děláš to jen pro prachy,že jo Michaele, ne pro tuhle parádu?" :-D navíc úchylný doktor Brewster, agent Michaela v podání Sydneyho Pollacka a překrásná Julie Jessicy Langeové a máme parádní film. Zboňuju ho a můžu ho vidět pořád. ()

JoséB.

Tohle je film,ktery jsem videl URCITE vic,nez 100x!Prisaham!A to nejen kvuli tomu uzasnymu a horce vtipnymu pribehu,nejen kvuli fantastickym hereckym vykonum/obzvlast Bill Murray a Teri Garr,oba jsou vedle Dustina prvotridnima hvezdama tohohle filmu/,ale predevsim kvuli ceskymu dabingu.Ten u tohohle snimku povazuju za naprosto nejlepsi pocin v tyhle u nas i jinak skvely kategorii...A vubec nejlepsi je dialog-hadka mezi Hoffmanem/uuuzasnej Postranecky/a Pollackem/nemene skvely Fr.Nemec/...."...ale,to uz je dva roky a ten chlap je idiot..."-"U tebe je kdekdo idiot!".Mam to samozrejme na DVD,predtim asi 3x nahrany na VHS,v kine jsem na tom byl tak strizlive odhadujic 6x,7x a pokazdy,kdyz to davaji na nektery z nasich Tv stanic,vzdycky se na to koukam.A vzdycky se bojim,ze to nekoho napadne predabovat,jak uz je u nas starym,"dobrym"zvykem... ()