Podstatne vic prostoru, nez Lynchova verze, takze pokud si chcete uzit vetsinu scen z predlohy, tohle je lepsi verze, ktera je ale take bohuzel podstatne vic bckova, zejmena herecky, i kdyz Chani, ktera zde ukaze sve solidni prednosti neni vubec spatna :) 6/10(6.1.2016)

• Tayen

Minisérie se více drží knižní předlohy, než Lynch ve své verzi, ale taky k tomu má vice prostoru. Zdaleka se mi toto zpracování nelíbilo tak, jako jeho starší bratříček, ačkoliv bylo srozumitelnější, ale o to nudnější a herci mne vůbec nepřesvědčili. Kulisovost z toho jen čiší. Navíc ten, kdo uděla z lady Jassicky blondýnu a z princezny Irulán brunetu, asi vůbec knihu nečetl - vím, že to jsou prkotiny, ale takových seků je tam víc a mne bijou do očí. Dílo nehodné fantazii Franka Herberta.(26.7.2005)

Kvalitný filmík, ktorý plynie pozvoľna. Dobré hercké výkony, slabšie triky a okúzľujúca atmosféra...(6.3.2006)

Pro mne, jakožto fanouška předlohy, je tahle seriálová záležitost skvělá, mnohem lepší, nežli Lynchova verze. Ani nemám, co bych vytkl, protože od hereckého ansámblu přes na tv minisérii úctyhodné triky (obzvlášť když mluvíme o namalované poušti na pozadí, hehe) až po ztvárnění jízdy na Tvůrcích (vážně jsem nevěřil, že to jde natočit tak, aby to působilo důstojně). Navíc jakmile se rozezní pokřik ve jménu Muad´Dibově, jsem kompletně ztracenej a nadšením třepu ploutvema jako pod vlivem elektrockého šoku. Tohle si bere od díla Franka Herbarta to nejlepší a přetavuje to mezi vynikající scifi seriál, navíc okořeněný Českou příchutí.(1.3.2013)

Jako fanouška knižní Duny mne tato adaptace příjemně překvapila. Ani ne tak triky (některé jsou spíše k smíchu) a kostýmy (jsou až moc ulítlé a do světa Duny se mi moc nehodí, i když je navrhoval Pištěk), ale především scénářem, který se knihy drží velmi věrně. Pro nečtenáře možná zmatené a nepochopitelné, ale pro toho, kdo četl knihu se jedná o slušnou adaptaci. 7/10(12.1.2008)