Asi jedinej "film" o Dune, kterej sem skouk komplet celej. Sice nevim, jak moc pribeh odpovida predloze, ale prisel mi docela solidni. Akorat je tu dost malo akce a strasne moc rozhovoru. Ale musim pochvalit, ze jsem se za tech 270 minut nudil jen vyjimecne, moc hluchejch mist tu neni. Co se tyka triku, tak krome tlamy cerva, ktera je udelana slusne, je to naprosto katastrofa, to jsou proste priserny triky. Hudby bu tu mohlo bejt vic. Co se tyce hercu, tak prevazne hrajou prumerne, takze nic, co by rusilo, akorat obcas se ukaze nakej ceskej herec, jako Taborsky nebo Kriz a jsou tam jako pest na oko. A mozna by to chtelo lepsi zaver, tohle mi prislo takovy nijak zvlast ukonceny. Ale jinak musim rict, ze se jedna o kvalitni zpracovani Duny, ktery bych cely asi znovu nekoukal, ale na to jedno podivani je to slusna zabava.(7.5.2005)

Popisnější, ale věrnější Herbertově předloze než stejnojmenný Lynchův film. Trailer: http://www.csfd.cz/film/73868-duna-dune/videa/(20.2.2009)

Pro mne, jakožto fanouška předlohy, je tahle seriálová záležitost skvělá, mnohem lepší, nežli Lynchova verze. Ani nemám, co bych vytkl, protože od hereckého ansámblu přes na tv minisérii úctyhodné triky (obzvlášť když mluvíme o namalované poušti na pozadí, hehe) až po ztvárnění jízdy na Tvůrcích (vážně jsem nevěřil, že to jde natočit tak, aby to působilo důstojně). Navíc jakmile se rozezní pokřik ve jménu Muad´Dibově, jsem kompletně ztracenej a nadšením třepu ploutvema jako pod vlivem elektrockého šoku. Tohle si bere od díla Franka Herbarta to nejlepší a přetavuje to mezi vynikající scifi seriál, navíc okořeněný Českou příchutí.(1.3.2013)

• AlistairMir

Mám tu logický rébus pro všechny uživatele. Pokud dokážete v názvu prohodit správně dvě písmenka (pro méně chápající tu mám nápovědu : JSOU OBĚ LICHÁ) tak Vám vznikne co bych Vám k tomuto veledílu jedním slovem řekl. Táák kdo uhádl coooo? :)(3.6.2013)

• Robiiik

hh.......hvězdička za snahu(22.11.2007)

• - Minisérie se natáčela v Itálii a v České republice - přesněji v Praze, díky tomu si v ní zahrálo mnoho českých herců. (Yardak)