Trochu ujeté, moc mě to nevzalo. Lynchova verze je lepší. Ale hraje tam spousta českých herců. :D(19.2.2013)

• Tayen

Minisérie se více drží knižní předlohy, než Lynch ve své verzi, ale taky k tomu má vice prostoru. Zdaleka se mi toto zpracování nelíbilo tak, jako jeho starší bratříček, ačkoliv bylo srozumitelnější, ale o to nudnější a herci mne vůbec nepřesvědčili. Kulisovost z toho jen čiší. Navíc ten, kdo uděla z lady Jassicky blondýnu a z princezny Irulán brunetu, asi vůbec knihu nečetl - vím, že to jsou prkotiny, ale takových seků je tam víc a mne bijou do očí. Dílo nehodné fantazii Franka Herberta.(26.7.2005)

Kvalitný filmík, ktorý plynie pozvoľna. Dobré hercké výkony, slabšie triky a okúzľujúca atmosféra...(6.3.2006)

Podstatne vic prostoru, nez Lynchova verze, takze pokud si chcete uzit vetsinu scen z predlohy, tohle je lepsi verze, ktera je ale take bohuzel podstatne vic bckova, zejmena herecky, i kdyz Chani, ktera zde ukaze sve solidni prednosti neni vubec spatna :) 6/10(6.1.2016)

nasi uzasni trikovi specialiste, experti z barandova majici nad vchodem vedle napisu "dej buh stesti" trosicku sebevedomy (nabubrely, az arogantni, no fuj!) napis "zlate ceske rucicky" dokonale zkurvili dalsi pokus o prevedeni duny na televizni skelno. po genialni verzi davida lynche, na jejiz directors cut cekam jak na santu, prichazi dokonale sterilni, amaterska a nudna verze. prvni vec, ktera vas vyvede z poklidneho rozjimani je jakysi postarsi manik s notne proridlou kstici a strnistem v roli 15leteho paula atreidese, o kterem hned na 2. strance knihy prohlasili, ze vypada mladsi nez kolik mu je ve skutecnosti...kyle maclachlan je holt jen jeden. pote nasleduji zabery z asi 10 let stare videohry, odehravajici se na pousti, coz ale neni originalni intermezzo z westwoodovske duny 2, ale prace nasich hlinikovych zahnivajicich paratu. no nic. a nema to cenu dal rozpitvavat, je to proste nuda, nema to zadnou atmosferu, ktera se treba u lynchovy verze dala vylozene krajet a nezachrani to ani hojna ucast ceskych hercu, kodetovou vyhrabali buhvikde, ale treba internacional karel dobry odvadi tradicne kvalitni praci. aby bylo jasno, *** davam jen za to, ze to je duna. vy, kteri tento fenomen neznate, od tohoto paskvilu dejte radsi ruce pryc.(14.11.2005)

• - Minisérie se natáčela v Itálii a v České republice - přesněji v Praze, díky tomu si v ní zahrálo mnoho českých herců. (Yardak)