Eva a Honzík si pro zábavu vymodelují z neznámé hmoty dvě chobotničky. Nic netuší, že hmota je živá a dokonce mluví. Kolem nich se začnou dít prapodivné věci. Film vznikl sestřihem stejnojmenného tv. seriálu, vyrobeného pro Německo. Pokračování viz Veselé vánoce přejí chobotnice. (oficiální text distributora)

Dillon

Klasika, která baví i po těch letech. Zábavný český sfi-fi snímek s dobrými hereckými výkony, zvlášť těmi dětskými. ()

foundation

nj kde su tie casy ked som to povazoval za preparadnu rozpravku. mozno tak 10 rokov dozadu. Oba diely ale patria k tradicnej klasike ktora nemoze chybat na kazdorocnych vianocnych maratonoch podobnych filmov. ()

tranquill

"Myslíš, že si naši maminku někdo někdy nechá?" Klasická moderní pohádka, která ale lépe vyniká v delším seriálovém provedení. ()

Candid

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film mi vždycky vadil. Malí hrdinové sice v porovnání s nynějšími dětskými herci hráli dobře, ale mně byli doslova protivní a kdo mi vadil ještě víc, byla Veškrnová, která snad dřív měla patent na slepičí role. Dodnes když vidím jen kousek, musím přepnout, protože mě Chobotnice vyloženě vytáčejí. Jednu hvězdičku dávám za výtvarné zpracování a druhou z milosti, protože vím, že kdybych se podívala na srovnání s mými ostatními jedno-hvězdičkovými filmy, nebylo by to objektivní. ()

Brinkley

Dvě oživlé modelíny s hlasy Bohdalové a Filipovského, na pozadí magická Čertovka bez davu turistů, šílená matka a charismatický Rösner... ani dnes mě shlédnutí obou chobotnických filmů nevadí a v dětství jsem je milovala. ()

Mik_e

Chobotničky mají v mém srdci trochu zvláštní místo. Jako malej jsem je viděl, pak jsem je nějak chytil každej rok, a nakonec se z toho stal takový můj vánoční zvyk, kterej jsem opustil až poměrně nedávno...:) Proč vlastně? Těch důvodů je víc, samozřejmě, ale asi bych vyzdvihl fakt, že na pozadí těch filmů se odehrává klasické rodinné drama, rozvod rodičů. Vše samozřejmě dobře dopadne, ale některé scény jsou dost smutné. Ale to by samo sebou na pět nestačilo, takže pro úplnnost krásná hudba, na tehdejší dobu špičkové triky a skvělá práce s formelou, sympatičtí herci a skvělé namluvení obou chobotniček a navíc? Žaneta Fuchsová byla moje dětská láska..:) P.S. - viděl jsem i seriál, a i když to celé má po sestřihání trochu jiný význam, troufám si říci, že to byl dobrý krok. Filmy jsou takové..pohádkovější. ()

Nix

Chodící plastelína. Tak teď už jsem viděl fakt všechno a kde jinde to taky mohlo vzniknout no. ()

Tiiso

Jak film tak i seriál jsem v dětství hltal. Byl to pro mě zážitek akční sci-fi z prostředí života dětí. I po letech celkem dobře hodnotím jeho ztvárnění, které se snaží držet na filmové úrovni, a také se mu to většinou daří. Děj má v sobě myšlenku mysteriozna a ta se dala jednoduše vpasovat do dětského světa a tím vzniká spousty dobrodružných a legračních situací. Je samozřejmé, že se tento počin dá už dnes těžko srovnávat ze současnými výtvory a nemohu posoudit nakolik film svým dějem dokáže oslovit dnešní děti. Pro mě to ale vždy znamená příjemný oddech při sledování, když na snímek náhodou narazím v tv. ()

Megynka

Těžké rozhodování. On je film pěknej, to ne, že by nebyl. Jenže já z něj měla jako malá vždycky docela dost špatnej pocit ... ()

Godhaj

,,Pojďte si pro něj, paní Holanová! Ať se vám zase neutopí!“ Příběhy o oživlých chobotničkách z něčeho jako formela mě bavily od dětství a baví mě dodnes, a to nejen díky nostalgii. Hodně se mi líbí uvěřitelný příběh a pěkně napsané postavy a dobří herci. Snad jen malá Eva mi příliš nepřirostla k srdci, zato Honzík, to je řádný týpek, jakým chtěl být každý malý kluk. Veškrnová se své role také chytla s chutí, stejně tak Zedníček a další. Velmi citlivě a s určitou nostalgií a magičností je zachyceno okolí pražské Čertovky, které dokreslují příjemné tóny. Za zmínku ještě stojí chytlavá úvodní písnička, kterou zná asi každý. ()

IvonaK

Dojemná pohádka. Je škoda že je nakonec chobotničky opustily, ale na druhou stranu napáchaly mnoho škod a mohlo se to ještě stupňovat. Zkrátka byly to hodné a spravedlivé chobotnice, ale do bytu nepatří. ()

Hermione02

Možná pro někoho nezáživný příběh pro děti, který vypráví "jak ožily" chobotnice z plastelíny. Pro mě ale krásný film, který řadím mezi nejlepší dětské filmy, jež u nás byly natočeny a s chutí se na tento příběh podívám znovu. Vždy mě potěší krásné záběry pražské Kampy, ale i rodinná dovolená Holanových... ()

Bulish

Patří mezi jedny z mých nejoblíbenějších pohádek, když jsem byl dítě, a určitě stojí za to i pro starší filmové diváky... Taková večerní oddechovka, proč ne ;) Takže nemůžu pod 4* :) ()

savatage

Ruku na srdce, kdo chtěl tyhle dvě chobotničky mít doma? Já, křičím, já! Bylo fajn chodit na podobné filmy do kina, a pak je ještě vidět v televizi. Rodinná komedie, s fantastickým hereckým obsazením, nejlepšími Českými dabéry, která nikdy neomrzí. ()

Zemřela herečka Nina Divíšková

Zemřela herečka Nina Divíšková