Parádní závěr série Pan Tau. Na tomhle filmu mě dojímá i po letech role Bródi jako nevrlého inspektora, který se pod vlivem Pana Tau vrací do svého dětství, aby v podstatě zavinil zničení buřinky. Prostě pecka, nemůžu tomu nic vytknout a epizoda Josefa Kemra je taky k popukání. Tým Oty Hoffmana a Jindřicha Poláka nemilosrdně válcoval dětská srdce v decentní souboji s duem Macourek-Vorlíček a tenhle souboj byl divákům jen k užitku. :) Plus provokativní rejpnutí do komoušů "Soudruh Tau, ne pan!" zafungovalo po letech spolehlivě :)(1.7.2008)

Pan Tau ... a a sůl.(26.7.2008)

Milovaný Pan Tau.(19.2.2010)

Sestřih tří dílů ... sestřih tří povedených dílů. Vždycky jsem miloval tu epizodu na pionýrském táboře, ale ani další dvě nejsou o nic horší. Zápletka s buřinkama je velice vtipná, stejně tak roztomile podivínský Josef Kemr a Vlastimil Brodský nečekaně v nepříliš sympatické roli. 70%.(24.4.2011)

Salvám smiechu som sa nevyhol, keď som počul deti v tábore prosiť o guláš slovami - "Soudruh Tau, ešte si prosím". To mi zase raz došlo, že tí komanči to mali naozaj hodne vylízané v paliciach... Ale ináč ideologicky neškodná vata a naša rodinná ideologická posudková komisia udeľuje 3 sýto červené jasne žiariace päťcípe hviezdy. Nech "soudruhovi Tauovi" žiaria v hodnotení na večné časy a nikdy inak.(21.3.2010)

• - Josef Kemr ztvárnil postavu Hanouska, stejně jako v seriálu Dobrá voda (od r. 1982). (M.B)

• - Natáčelo se Domažlicích, Senohrabech, v obci Díly u Domažlic, kde má Málek (Vlastimil Brodský) strávit dovolenou, ve vápencovém lomu Alkazar u Berouna, kde byl filmován pionýrský tábor U Řeky, v obci Pivoň u Domažlic, kde se nacházel pionýrský tábor U Potoka, a na Kladně, které poskytlo lokaci školy, kde se učí Pan Tau (Otto Šimánek). (Cucina_Rc)