Filmová adaptace úspěšného broadwayského muzikálu Chicago, v jehož hlavních rolích hrají Catherine Zeta-Jonesová, Renee Zellwegerová a Richard Gere, sleduje příběh průměrné sborové tanečnice Roxie Hartové, která se pro slávu rozhodne vraždit. Když to udělá, skončí za mřížemi společně s kabaretní hvězdou Velmou Kellyovou, která s pomocí prohnaného právníka Billyho Flynna rozpoutá kolem svého zločinu mediální šílenství. Poté, co Flynn vezme Roxiein případ, udělá z ní nejžhavější bulvární senzaci, čímž připraví půdu pro pěvecký a taneční souboj mezi oběma přehnaně horlivými rivalkami. Snímek Chicago získal v roce 2003 šest Oscarů, včetně ceny za nejlepší film. (Cinemax)

Natascha

Na první pohled je Chiago plné energie, skvělých tanečních a pěveckých výkonů (i když Richard Gere by už radši zpívat neměl, ne že by mu to nešlo, ale nemělo to šťávu)a načinčaných kočiček. Tohle vše je ale jen pozlátko na nepříliš zajímavém ději s nijak zvlášť sympatickými hlavními postavami. Paradoxně si potom člověk více všímá vedlejších postav, které ale mají téměř nulový prostor (Roxiin manžel, nevinná maďarka plus ďábelský minivýstup Lucy Liu). Z tanečně-pěveckých scén mě nejvíc zaujalo vězeňské tango, loutkové divadlo a show v samém závěru filmu. ()

poz3n

Chicago je bezva film, ale trochu nudný muzikál. Jeho největší slabost vidím právě v hudebních číslech, což je ale bohužel u muzikálu nečekaně zásadní problém. Ústřední herecké trio nemám nikterak v oblibě, na druhou stranu, v průběhu filmu jsem se s nimi bez problémů sžil. Asi i díky příjemné atmosféře a stylizaci. Jenže, když jsem se vždycky zabydlel v nějaké scéně, hned jsem dostal přes hlavu dalším z nekonečné řady hudebních výstupů, které mi můj dojem roztříštily na nesouvislé scénky. Oscar opravdu ne. 6/10 ()

GigaPudding

Chicago není úplně nějaký nejvíc super muzikál, ale všechno v něm pěkně funguje a hlavně má moc pěknou vizuální stránku. Catherine Zeta-Jones a Renée Zellweger hrajou postavy, které jsou si svou touhou po slávě na předních stránkách novin a kabaretních pódiích tak podobné až jedna druhou nesnáší a obě taky skončí hned v base, kde zazní pár výborných songů, hlavně ten kdy se vězeňkyně baví o tom jaktože skončily v base a taky první nástup hlavní dozorkyně. Richard Gere zase hraje právníka, co nikdy neprohrál u soudu a taky si to dokáže zařídit, aby nikdy neprohrál a s ním přichází spousta vtipných scén točících se okolo tisku, soudů, obhajoby, slávy a podobných. Celá vizualizace Chicaga je super hlavně v tom, že všechny písničky jsou udělané jako na jevišti a tomu pomáhají i kulisy z nezpívaných scén, takže to tomu celému dodává takový příjemný divadelní vzhled a k tomu je tu navíc ještě pěkná výprava se spoustou různých třpytivých kabaretních kostýmů. Takže to není sice druhá My Fair Lady, navíc s úplně odlišným a komediálně cynickým námětem, ale je to super muzikál co stojí za to kouknout i pro ty co nemají rádi muzikály už jen kvůli té obrazové stránce :). ()

Xeelee

Neuvěřitelně zábavná show je to soudnictví. Po hudební a vizuální stránce úchvatná podívaná. Jsem rád, že jsem Chicago viděl, ale podruhé už bych si ho asi nedal. ()

Ilicka

Vizuálně,, hudebně a herecky precizní, ale ve srovnání s Moulin Rouge poněkud bez duše a emocí. Z hereckého ansáblu byla pro mě jednoznačně nejlepší Jonesová v roli protřelé Vilmy, v závěsu za ní je Mama Latifahové. Zellwagerová hrála husičku a její výkon s tím korespondoval. Richard Gere jednoduše neodolatelný. Velmi zajímavé myšlenky o šoubyznysu, které nejsou neznámé a nové, ale zajímavě podané. Roxiina úporná snaha udržet si popularitu je často spatřitelná i v současnosti, rádoby ležérní a sebevědomá Vilma taktéž. Ale sláva je pomíjivá... A jak řekl Flynn: This is Chicago! ()

claudel

Výborný film plný znamenitých tanečních a pěveckých čísel v překrásných kostýmech. A do toho všeho se nesmí zapomínat na herecký projev. Zasloužený Oscar pro Catherine Zeta-Jones. Zvědavost mi nedala a musel jsem si vyhledat, jestli Richard Gere opravdu stepoval... ()

Sawy

V Chicagu se sešli dva herci,které opravdu nemám rád.Renée Zellweger a Richard Gere.Oba zde hrají dobře,ale já k nim mám prostě nějakou averzi,takže nevím.Chicago určitě není špatný film a určitě se řadí mezi ty lepší muzikály v tomhle tisíciletí,ale mě to připadalo strašně chladné,vůbec nijak se mě to nedotklo.A opravdu nevím jak se stalo,že to získalo šest Oscarů,když ve stejném roce vznikl výborný Pianista,který by si sošku za nejlepší film zasloužil nesrovnatelně více. 65 % ()

bouncer

Chicago není vůbec špatné, má svou osobitou atmosféru, ale nejlepší film roku? Oscar? To snad ne! Tolik lepších filmečků se nám urodilo... Jinak mě uchvátila scéna, kdy herci hrají loutky, překvapila Renée Zellweger, která celkem obstojně sekunduje CZJ působící dojmem, že je v muzikálu jako doma. OK, jde to :-) ()

ChArLeNe

Pre mňa najlepší hraný muzikál aký som doposiaľ videla. Kam sa hrabe Moulin Rouge. Chicago má tie správne grády, ktoré mi pri muzikáloch tak chýbajú (keďže nepatria medzi moje vyhľadávané žánre). ()

Blofeld

Geniální soundtrack, stylová kamera, skvělí herci a vtípky v každém okamžiku. Cell Block Tango je báječné. 0všem má to jednu chybu - nepřekonává to klasické muzikály typu Zpívání v dešti, My Fair Lady či JSC. A ještě jedna věc: akademici hnuli většině soudných lidí žlučí, když označili Chcago za nejlepší film v roce, kdy vznikly i geniální Hodiny. To se prostě nedělá. ()

villon17

Chytlavé melodie, které ale na samotném soundtracku nevyzní tak vhodně, jak byly zakomponovány do muzikálu. Perfektní výkony jak Catherine tak Renée, která, jak mi přišlo, se celou dobu krčila ve stínu Catherine.Úžasné zpracování, jednoduchý a příhodně zvolený děj. Vrazi byli vždycky populární:) ()

svik

Jeden z hodně povedených muzikálů poslednách dob. Trochu mi kazil dojem očekávaná konec s malým zvratem ale jinak se mi zpracování i celá choreografie moc líbil...právem ****. ()

Bubble74

Další film, kterej všichni obdivují a já jsem jaksi mimo. Ale tady je mi to jasný, protože tady je neobjektivní, aby někdo takovej jako já, kdo k smrti nesnáší jazz hodnotil snímek, jehož základem je právě jazzová hudba. Takže všechno stranou a jen přímo od srdce - pro mě to bylo neskutečný utrpení a naprosto příšernej zážitek. Na herce, děj nebo technickou stránku už jsem neměla sílu se soustředit. Veškerá energie padla na to, abych to nějak vydržela do konce, protože to mi u oskarovýho filmu přišlo důstojný. On určitě svý kvality měl a je jen můj problém, že jsem je nebyla sto docenit, protože netrávím jazz. ()

corpsy

Muzikály veľmi nežeriem. Tento ma však, hlavne zasadením do môjho obľúbeného obdobia, zaujal - výkonmi, výpravou a hudbou. ()

Marek1991

Nuž, ako sa to vezme na najlepšie sa to hrať nemôže, nemalo to niekedy ten šmrnc, ale celkovo je to muzikál na pohľadanie. 20. roky vyzneli v ňom skvelo, bol aj sexy, bol trocha gangsterský, dosť som sa na ňom bavil. Tanec samozrejme výborný. Mal som pri ňom chuť zobrať do ruky ten dobový mikrofón, nasadiť si klobúk, poltopánky a začať krepčiť do tej dobovej hudby. ()

DDT

Nudil jsem se u Moulin rouge a nudil jsem se i teď. Aspoň vím, že nejsem tím správným muzikálovým divákem. ()

F.man

Stylový muzikál z 20.let s velice dobrou Catherine Zeza-Jones a Richardem Gerem. Bohužel Renée Zellweger jakožto Roxie Heart je naproti tomu strašně přeplácnutá a vyloženě mě štvala. Každopádně muzikály mám rád takže jsem ji rád přežil a byl odměněn solidní choreografií, fajn scénářem, několika vyloženě kvalitními scény... Je tady však i dost těch vyloženě nudných, ale jako celek... Oskara určitě ne, ale na jednu projeci - proč ne? You're a free woman, Roxie Hart. And God save Illinois. ()

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

24.10.2017

Rob Marshall novým kapitánem pirátů

Rob Marshall novým kapitánem pirátů

18.05.2011

Na režisérské židli čtvrtého dílu slavné pirátské série vystřídal Gore Verbinskeho Rob Marshall. Mamutí natáčení snímku Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna, které trvalo 107 dní, zavedlo Marshalla a… (více)

Režisér pro finále Twilight ságy

Režisér pro finále Twilight ságy

01.05.2010

Režisér pro čtvrté Piráty?

Režisér pro čtvrté Piráty?

03.08.2009

Studio Walt Disney Pictures a Jerry Bruckheimer chtějí odplout do Karibiku už na jaře příštího roku (první klapka by měla padnout v dubnu, nejpozději v květnu) a Gore Verbinski všude, kudy chodí,… (více)