Filmová adaptace úspěšného broadwayského muzikálu Chicago, v jehož hlavních rolích hrají Catherine Zeta-Jonesová, Renee Zellwegerová a Richard Gere, sleduje příběh průměrné sborové tanečnice Roxie Hartové, která se pro slávu rozhodne vraždit. Když to udělá, skončí za mřížemi společně s kabaretní hvězdou Velmou Kellyovou, která s pomocí prohnaného právníka Billyho Flynna rozpoutá kolem svého zločinu mediální šílenství. Poté, co Flynn vezme Roxiein případ, udělá z ní nejžhavější bulvární senzaci, čímž připraví půdu pro pěvecký a taneční souboj mezi oběma přehnaně horlivými rivalkami. Snímek Chicago získal v roce 2003 šest Oscarů, včetně ceny za nejlepší film. (Cinemax)

Fafyna

Velmi zábavné, akční a skvěle hudebně pojaté představení. Překvapení přišlo jak ze strany Zellweger, tak ze strany Gere. A Reilly byl roztomilý jako vždy. Pokud jde o srovnání s Moulin Rouge - viděla jsem asi půl hodiny a neoslovilo mě to naprosto vůbec. Narozdíl od tohohle - má to švih a šarm. ()

Dantte..

Je to sice muzikál, přesto jsem se nevyslovitelně nudil. Písně byly nezajímavé a nenápadné. Nebýt hvězdného obsazení, tak po filmu neštěkne ani pes. Viděl jsem už mnohonásobně lepší muzikály, tento patří do mírného průměru a nezachrání ho ani sexi kočky Jones, Zellweger ani švihák Gere. 50 % ()

kenileja

Chicago má styl, srší z něj energie. Je takovou muzikálovou rozprávkou se skvělými výkony. Potěšilo mě i vizuální zpracování, které dokonale podtrhovalo docela jednoduchý děj (což ale v muzikálu ani tak nevadí). Spousta zajímavých momentů a dobře zazpívané hity. Vlastně nemám co vytknout. :-) ()

Izz

Emocionálně vyprázdněné,esteticky ovšem nesmírně obohacující.Chicago etablovalo Roba Marshalla jako veskrze divadelního a střídmého režiséra,který zvládá komponovat libové záběry,ale jeho filmy působí velmi profesionálně odtažitě.Já jeho styl nicméně můžu a doufám,že v budoucnu se bude spíše věnovat podobně skromně působícím,ale umělecky ambiciózním látkám,než velkoprodukcím.Ve čtvrtých Pirátech ukázal,že ty mu dvakrát nejdou. ()

Tohuk

Solidní příběh, pěkné taneční výstupy, výborné pěvecké výkony, úžasné písně (v čele s Vězeňským tangem) a fantastická Catherine Zeta-Jones (její nejlepší výkon, jaký jsem viděl). 90%. ()

HarqAlAda

Dve scény pred novinármi a priznaniami v base, plné cynických posolstiev a choreografických lahôdok, nie sú jediným kladom tohto muzikálu. Renée Zellweger a Richard Gere zahviezdili. Catherine Zeta-Jones sa mi zdala trošku toporná. Celkovo príjemný zážitok s úžasnou hudbou. Vyšumeniahodný koniec mi kazí dojem a prispieva k strate jednej hviezdy. Odporúčam aj tým ktorí nemajú radi muzikály. ()

Terminer

Před tím, než jsem si pustil trailer a něco jsem si o filmu přečetl, jsem očekával úplně něco jiného. Vlastně ani pořádně nevím co. Chicago je dobrý film, jako muzikál funguje výborně, bohužel se až moc ohlíží do minulosti, takže mi některé taneční scény připomínaly snové sekvence ze Zpívání v dešti, u kterých jsem usínal. Jinak poměrná spokojenost. ()

maeb

Je málo filmů, kterým v podstatě nelze nic vytknout. Jedním z nich je pravě Chicago. Skvělá hudba, skvělá režie (sázka na divadelního režiséra, stejně jako třeba u Americké krásy, podle mě vyšla), dobrý a netradiční scénář (aneb zlo vždy vyhrává, protože dobro je blbý), výborná výprava... Co však mě nejvíc překvapilo, neboť bych to nečekal, jsou herecké výkony hlavních představitelů. Renée sice jako vždy (ale dá se to...), nicméně výkony Catherine Zeta-Jones (Oscar je tu oprávněný), Queen Latifah a dokonce i Richarda Gerea (který snad poprvé opravdu hraje), opravdu mile překvapí. Kombinace "reálného" příběhu a velkých jevištních scén je velice zdařilá. Chicago je velká muzikálová show ve starém stylu... ()

HanSolo

Nejlepší muzikál posledních let, který získal Oscara za nejlepší film. Film je přehlídkou především perfektního herectví, jemuž vévodí Richard Gere a to jak v hereckých, tak v tanečních a pěveckých scénách. Naopak mi zde vadila Catherine Zeta-Jones, která za svou roli naprosto neprávem dostala Oscara. ()

Alfie

Chicago má smůlu že bude navždy srovnáváno s Moulin Rouge.Moulin Rouge musí zvítězit.Má lepší obsazení,lepší příběh a hlavně lepší hudbu. ()

amyth

Tak takhle už jsem se dlouho nenudil. Maximum 50% a rozhodně slabý film. Prý tam byl i černý humor no ale já žádný nenašel asi utekl ()

zdenik

z tohoto filmu by mi naprosto stačilo skvělé vězeňské tango... zbytek je docela nuda, ještě možná stojí za zmínku klauniáda Johna C. Reillyho. ()

HarlanWade

Docela rychle to odsejpalo, ale to ještě ani zdaleka neznamená, že bych byl spokojen. Chicago je dalším úplně perfektním důkazem toho, že udělování oscarů je jen snůška subjektivních, takřka ničím nepodložených názorů o jejichž správnosti či nesprávnosti se v široké společnosti zkrátka a dobře vždycky bude horlivě debatovat. Chicago je ještě k tomu i ukázkou toho, jak může být parádně tvárná Catherine Zeta - Jones úplně nesmyslně upozaděna za sice roztomiloučkou, ale dramaticky mírně nepoužitelnou hvězdičkou jménem Renée Zewleger (další nesmyslná nominace). Režisér a scénárista na diváka zbrkle chrlí stovky žánrových nápadů a stylových vymožeností, navzdory tomu jsem se ale kupodivu místy nudil - a ještě k tomu nejvíce v pasážích, kterým vévodila právě ta vizuálně vyšperkovaná muzikálová čísla. Nevím, jak moc velký podíl má na tom fakt, že mi jazzové hitovky uplynulého století nic moc neříkají. Přiměřeně příjemná podívaná, ve které nebýt pánského zastoupení (naprosto excelující a možná dokoce životní Richard Gere a velice překvapivě sympaticky ambiciózní John. C. Reilly), asi sotva bych jí byl schopen dát tři hvězdičky. Dodávám, že to, co jsem teď napsal je pouze soupis mých subjektivních dojmů a za žádnou cenu nechci, aby ho někdo bral vážně. Ale jsem z toho jednoduše nehorázně rozčarován. Z té větší části kvůli obsahu, z té menší pak z toho, že rozhodování akademie je věc, která se v dnešním filmovém světě prostě nebere na lehkou váhu. Corleonova zajímavost "Film byl zařazen mezi "20 nejvíce přeceňovaných filmů všech dob" časopisem Premiere." můj názor jen stvrzuje. 50%: Šmitec. ()

lobodlak

Naprosto zbytečně přeceňovných 113 minut nudy. Naštěstí si může člověk zpravit chuť opravdu kvalitními muzikály jako My Fair Lady, West Side Story a pod.... ()

petite fille

dovoľte mi uviesť môj krátky odstavec tým, že od prírody neznášam muzikály. ak sa do príbehu pridá hopsanie a trilkovanie, vypínam televízor / opúšťam divadlo / mažem .avi súbor. ale moderná verzia muzikálu Chicago dostáva odo mňa absolútne hodnotenie, pretože je tou výnimkou, ktorá potvrdzuje pravidlo a má blahodárny vplyv na môj sluch i zrak. racionálne to neviem odôvodniť inak ako prelínaním piesní so samotným dejom. to má zásluhu na tom, že film má dobré tempo, čím sa eliminujú tzv. hluché pasáže (lebo muzikály sú o pesničkách, nie o tom, čo je medzi nimi - hoci v tomto prípade je aj ten prevrátený príbeh skazených ženských veľmi vydarený). je mi jedno, či je to resuscitácia niečoho, čo žalo úspech pred sto rokmi a podobne (veď do divadla by ste ma na to aj tak nedostali!!). stojím si za tým, že ide o fantasticky gýčovo odvedenú prácu. vrcholné momenty sú pre mňa jednoznačne Cell Block Tango a step à la monsieur Richard Gere. ()

me_george

První a poslední (doufám) muzikál, který jsem viděl. Hudba a tanec mě ve filmu bohužel nudí až vadí. Ale jednou si to zažít je povinnost :-)) ()

MaxForValue

Muzikály ako žáner mám skutočne rád, avšak tento išiel akosi mimo mňa. Ku speváckym i tanečným číslam nemám žiadnu výtku, akurát Chicago sa nevyhlo jednej veci, ktorá mi vadí a tou je prílišna zaangažovanosť hudby a tanca na úkor deja. Dejovo to je tak veľmi slabé a potom ani tie spevácke / tanečné čísla až tak nevyniknú. ()

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

24.10.2017

Rob Marshall novým kapitánem pirátů

Rob Marshall novým kapitánem pirátů

18.05.2011

Na režisérské židli čtvrtého dílu slavné pirátské série vystřídal Gore Verbinskeho Rob Marshall. Mamutí natáčení snímku Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna, které trvalo 107 dní, zavedlo Marshalla a… (více)

Režisér pro finále Twilight ságy

Režisér pro finále Twilight ságy

01.05.2010

Režisér pro čtvrté Piráty?

Režisér pro čtvrté Piráty?

03.08.2009

Studio Walt Disney Pictures a Jerry Bruckheimer chtějí odplout do Karibiku už na jaře příštího roku (první klapka by měla padnout v dubnu, nejpozději v květnu) a Gore Verbinski všude, kudy chodí,… (více)