Filmová adaptace úspěšného broadwayského muzikálu Chicago, v jehož hlavních rolích hrají Catherine Zeta-Jonesová, Renee Zellwegerová a Richard Gere, sleduje příběh průměrné sborové tanečnice Roxie Hartové, která se pro slávu rozhodne vraždit. Když to udělá, skončí za mřížemi společně s kabaretní hvězdou Velmou Kellyovou, která s pomocí prohnaného právníka Billyho Flynna rozpoutá kolem svého zločinu mediální šílenství. Poté, co Flynn vezme Roxiein případ, udělá z ní nejžhavější bulvární senzaci, čímž připraví půdu pro pěvecký a taneční souboj mezi oběma přehnaně horlivými rivalkami. Snímek Chicago získal v roce 2003 šest Oscarů, včetně ceny za nejlepší film. (Cinemax)

neo93

Na to, že muzikály nejsou zrovna můj šálek kávy, se mi Chicago docela dost líbilo. Jisté očekávání jsem měl, hlavně proto, že je snímek relativně známý a navíc získal o něh šest Oscarů. I přesto jsem tato o očekávání lehce krotil. A udělal jsem jen dobře. Tak jsem si mohl alespoň vychutnat povedený a zábavný příběh, skvělé obsazení, tak i chytlavé písně a různorodě výborné taneční choreografie. Ty se mi nečekaně líbily nejvíce, společně s výtečnými kulisami a kostýmy, které navozují tu správnou atmosféru. Asi přeci jen film neobdržel ceny, jen tak pro nic za nic. ()

src

Neni to Moulin Rouge, nejsou to Vlasy, je to stary dobry poctivy muzikal. Pribeh o korupci a manipulovatelnosti spravedlnosti je sice trochu upozaden, nicmene i tak je dle meho nazoru zajimavy, i kdyz do naseho pravniho prostredi z casti neprenosny (O.J. Simpsona jsme u nas jeste nemeli). Avsak to co u muzikalu rozhoduje jsou muzikalova cisla, kterych se nam dostane mnozstvi vetsi nez male, z nichz nektera jsou vylozene vyborna (napr. Cell Block Tango ci brichomluvecka loutka). Nasi postmoderni mladez z toho asi nadsena nebude, ale milovnici starych klasik by mohli byt prijemne prekvapeni. ()

poklop

Urcite najlepsi muzikal aky som videl.Kvalitne herecke vykomy Catherine Zeta-Jones, Renée Zellweger a Richarda Gera. Film o tom ako sa zo slavneho cloveka behom chvyle stane uplna nula. ()

Pipkin

Muzikál nemusím, ale tenhle je něco spešl. První pokus o zhlédnutí ukončila rodinná hádka. Při pohledu na zpívající bachařku jsem utrousil něco jako " vidíš a ty pořád blbneš s dietama". Podruhé jsem se už raději díval sám. ()

Jeden z nejlepších muzikálů co jsem zatím viděl. Nejsem žádným velkým fanouškem jazzu a přesto me skladba písní z Chicaga skolika. Hlavní hrdinové hrají všichni úžasně (aby taky ne, že). Jednoznačným plusem pro mě bylo, že Chicago neztrácí v druhé polovině na tempu, což je rozdíl oproti ostatním muzikálů. Možná je to tím, že se za každou cenu nesnaží diváka dojmout ale pobavit. A to se mu daří. Do toho je všechno pohybově a hlavně barenně nádherné. A světe div se, Chicago má na muzikál dost dobrý příběh. 9/10 (film za 8, bod za scénu s živýma loutkama, kterou považuji za to nejlepší, co se kdy ve filmových muzikálech objevilo. Ted me omluvte jdu ubrat hvězdičku Moulin Rouge... :) ()

PaRi

Nebyl jsem na jediném muzikálu u nás, co jich po roce 1989 vzniklo. Přímo se jim vyhýbám. Zpívaný Drákula mi připadá směšný předem a Lucie Bílá mne prostě, s veškerým svým pěveckým umem, nemůže přesvědčit, že je Panna Orleánská, stejně tak jako Janek Ledecký, že je Galileo Galilei - navíc svým pěveckým neumem! Když mě naopak moje dcera přesvědčovala, že bych měl Chicago rozhodně vidět, moc se mi do toho nechtělo, a to i přes ten věnec Oskarů. Pak přinesla DVD domů a já jen zíral. Jedna z maturitních otázek z českého jazyka, alespoň když jsme maturovali my padesátníci, zahrnovala film. Paní profesorka češtiny, připravujíc nás pečlivě na zkoušku dospělosti, nás učila, že se jedná o umění syntetické, které zahrnuje všechny druhy umění. Tak tedy Chicago tuto definici rozhodně potvrzuje. Málokdy se vidí tak něco dokonale promyšleného ve všech složkách. Musím se na tenhle film podívat ještě jednou, a to na pořádně velké a kvalitní plazmě se zvukem 5+1 a ne na staré Oravě s úhlopříčkou 55. Ach jo, tak to mě tohle pokoukání přijde hodně draho, drahá dcero! S tou Oravou jsem to ostatně už chtěl řešit dávno, ale znáte to pořekadlo o kovářově kobyle, že? ()

godspeed

známí herci, pěkná kamera, atraktivní prostředí a to že před léty v kině se mi to líbilo. tak asi proto ty 3 hvězdičky. před pár dny jsem to shlédl opět ale v TV a ....některé filmy "zrají" a při druhém shlédnutí jsou jiné nebo lepší. u chicaga to však bylo naopak. příběh odehrávající se na efektně zpracovaném pozadí mě napodruhé minul snad o kilometr a hudba to nemohla zachránit, je průměrná. ()

Astrebleue

Ano, dějové dost chudé.Napoprvé jsem to odmítla jako nudné.A ejhle. podruhé už se to vyjasnilo.Jakkoli je to vypiplaný a pozlátkový kus, ty kostýmy a hudba se mi zalíbily. ()

Edit13

Asi jsem od tohoto muzikálového filmu čekala fakt hodně (podle ostatních hodnocení), ale dost mě zklamal. Snad po delším časovém odstupu ocením jeho kvality. ()

sulek

Skvělá zábava pro všechny, kteří mají rádi muzikály. Vzhledem k tomu, že film vznikl přibližně ve stejné době, jako Moulin Rouge, je s ním neustále srovnáván. Tak já taky. Chicago se /na rozdíl od toho druhého/ nesnaží za každou cenu ozvláštnit romantická klišé pseudopostmoderním výrazem. ()

stiewe

Na odpočinkový večer je tohlento naprosto skvělá volba. Jákási zápletka, oslňující tanec a choreografie, překvapující zpěv a hlavně hezký herečky v čele s Catherin Zeta-Jones která podle mě celý film táhne a oproti Renée Zellweger je naprosto dokonalá a oskara si zaslouží právem, ale nevím proč film dostal Oskara za nejlepší film roku. ()

Nostos

Jako mnoho dalších kolegů nechápu, jak mohl tento film dostat oscara (myslím samozřejmě ten za nejlepší film, o těch ostatních ani nemluvě). Akademie holt občas udělá krok vedle. Nepřineslo mi to absolutně nic, jenom skoro dvě hodiny kýče, otravných tanečních čísel a obojího ještě desetkrát tolik. ()

Tiiso

Americké divadelní a muzikálové show na plátně. Dobré obsazení a velmi dobrá hudba. Myslím, že má film hlavně bavit a to se mu zde dobře daří. Nápaditá scéna, taneční kreace a všichni tři hlavní představitelé se celkem překonávají. ()

zElina

Nemám slov. Pokud existuje něco co může být více sexy než tohle pak bych se musela koukat po částech :-) celý film jsem skoro nedýchala...užasné, perfektní, dokonalé, vzrušující, energické, nádherné..... ()

polonius

Vynikající muzika, režie, herecké výkony. Jen si nemůžu pomoct, kdyby to celé bylo pojato více filmově, nepochybně by to celému filmu prospělo. ()

Ronee

Na hodine muzikálu premietali sme si film. Chicago. Musím povedať, že sa nám to páčilo, smiali sme sa, spievali si...Scéna, kde ženy hovoria svoje dramatické príbehy, je veľmi dobre filmovo spracovaná! ()

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

Renée Zellweger si zahraje Judy Garland

24.10.2017

Rob Marshall novým kapitánem pirátů

Rob Marshall novým kapitánem pirátů

18.05.2011

Na režisérské židli čtvrtého dílu slavné pirátské série vystřídal Gore Verbinskeho Rob Marshall. Mamutí natáčení snímku Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna, které trvalo 107 dní, zavedlo Marshalla a… (více)

Režisér pro finále Twilight ságy

Režisér pro finále Twilight ságy

01.05.2010

Režisér pro čtvrté Piráty?

Režisér pro čtvrté Piráty?

03.08.2009

Studio Walt Disney Pictures a Jerry Bruckheimer chtějí odplout do Karibiku už na jaře příštího roku (první klapka by měla padnout v dubnu, nejpozději v květnu) a Gore Verbinski všude, kudy chodí,… (více)