Kdo znásilnil a zabil čerstvou maturantku? Sehraný tým brněnské kriminálky v čele s šéfkou Karin (J. Čvančarová) a její pravou rukou kriminalistou Davidem (J. Dvořák) musí odhalit vraha gymnazistky, kterou našli znásilněnou a ubitou v rybníku nedaleko Brna. V průběhu vyšetřování, do kterého se zapojí i další zkušení detektivové (M. Isteník a P. Bučková), se brzy objeví hlavní podezřelý. Jeho podíl na vraždě ale nakonec není vůbec jednoznačný. Karin při své těžké práci řeší i problémy s bratrem, který se dostal za hranu zákona. (Česká televize)

jungewolf

V téhle epizodě si zahrál mj. i brněnský herec z Divadla Husa na provázku /DHnP/ Michal Bumbálek a Gabriela Štefanová - Ježková, bývalá herečka Mahenova divadla /Národní divadlo v Brně/ a poté dlouholetá členka souboru DHnP /Divadlo Husa na Provázku v Brně/ . ()

callix

Fakt si scénarista myslí, že znásilněná místo na policii půjde do domu toho, kdo jí znásilnil? No, on u toho spíš nemyslel. A Jitka Zadek Čvančarová není moc uvěřitelná inspektorka. ()

meda2016

Tedy Heřmánku, tys dostal roli! Na brutálním násilí režisér opět zapracoval. Dvořák řekl dvě vtipné věty bez odezvy, Isteník v půlce našel vlastní hlas. Vyšetřování má scenáristické mezery překlenované povídáním a nedůsledností. Že major Čvančarovou nevyšetřuje GIBS je vlastně očekávané. Také se zapomělo. ()

Salvator

Tentokrát skutečně hraje pouze Pavel Kříž. Jitka Čvančarová je v seriálu zatím dost zbytečná. A to by se hlavní postavě stávat nemělo. :o) Jinak jde vše podle klasického schématu - vztahy, nenávist, pomsta. Divákům dáme pár podezřelých, ať si tipnou, kdo je vrah. ()

Ironhead odpad!

Kdo a proč stále v ČT dává peníze na filmy/seriály Filipu Renčovi?!? Vždyť je to příšerný kýčař, člověk který dvacet let nenatočil nic, ale opravdu nic kloudného. A všechny honoráře, které dostane za tyhle své příšernosti, stejnak prožene okamžitě nosem :oZ ()

Peabody

o fous lepší než hrozný první díl. Taky proto, že se vlastně hlavně vyšetřuje a odpadly ty jako osobní linky. Na rozdíl od ostatních mne hlas pana Istebníka nevadí, protože vůbec nevím, jak mluvil někde jinde, Zajímala by mne logika jakou "myslí" pan scénárista, tedy že čerstvě znásilněná dívka se vydá k rodičům násilníka, když pochopitelně nemůže vědět, že se tam on nevrátil. To mi hlava nebere. Silná renčovina je scéna ze sprchy (kromě toho, že maturantka asi něco ví o pachových stopách a podobně a tedy že sprcha je důkazně slabší), když po jedné ráně začne oběti výtvarně efektně prýštit krev z konečků prstů???, aby mohly dlouze dramaticky klouzat po průhledné stěně a vykreslovat růžovou linku. UGH. Líbil se mi i ve štěku Mario Kubec, škoda že je tak málo vidět, tohle bylo podle mne přesvědčivé, nepřehrávané. Taky mne bavilo, jak pro středoškolského profesůrka jedou tři auťáky na světla a houkačky, proč, proboha? Jo aby měl pan Renč svá oblíbená světýlka a efekty, pochopil jsem, srry. Ještě že netahali zásahovku. Jsem Pražák, takže mi jazyk hlavních postav, zejména jasnovidky s čepicí až tak nevadí, ovšem, že by to bylo v Brně? Splněna kvóta zmlácených i v base, už jsem myslel, že to schytá ten psíchiatr. Hudba taky dramatycká aby pan režižér dostal svému stylu. . ()

mischad

Po prvním díle jsem cítila jen rozpaky. S velkou naivitou jsem se podívala na díl druhý a potvrdila si tak že je toto opravdu velký propadák. Hrozné, naprosto nemožný seriál. Když pominu neskutečně duchaplné dialogy, otřesné obsazení ( paní Čvančarová se vážně hodí na role mamin, ale přehrávání a nepřirozenost rádoby drsňačky působí k smíchu ), příběh by nebyl hloupý, ale v jiném podání. Toto není ani omylem filmový kumšt, to je seriál na složenky. Možná by nebylo od věci jít od válu (pan Renč ) a zkusit ten materiál dát někomu mladému. Co je na seriálu až příšerně rozčilující je rádoby dramatická hudba, která rušivě leze do všech těch hloupých dialogů a absolutně je překrývá. Dávám jen jednu hvězdu za Dvořáka, nicméně se divím, že se k něčemu tak debilnímu propůjčil. Druhým dílem jsem skončila. ()

quido.morava

Když dostanete ve sprše něčím těžkým do hlavy, tak je naprosto přirozené, že máte ihned zkrvavené ruce - doslova všechny prsty na rukou! Ach jo. kdyby to bylo to jediné, co skřípalo. Druhý díl jsem sledoval s ještě většími obavami, než první. Bylo to marné už od začátku. K režijní "horké jehle" se ještě přidává stále hlubší nepřirozenost téměř všech postav, o scénáristické práci už nemluvím vůbec. Nevím, nevím, zda zvládnu další díly... ()

Rene.Artois odpad!

Řečeno s Jolandou- velký špatný! To je čiré zoufalství v mnoha ohledech. Nepřesvědčivá Čvančarová, Goldflam stylizující se patrně do Jardy Štercla, Kříž s nalepenými kabaretními vousy (profesor přece musí vypadat jako tajemník France Josefa, jinak by nebyl důvěryhodný), hudba jako při fúzi Blair Witch a Saw, kamera, která kdyby se zastavila, tak by asi kameraman dostal padáka... to jsou drobnosti, které mohou vadit jenom někomu, ale kdo proboha vymýšlí ty zápletky! Teď budu spoilerovat, ale to je u takového díla asi jedno. Na maturitním večírku je znásilněna a zavražděna dívka. Ožralí spolužáci na mobily dokonale natočí přesně to, co policie potřebuje později vidět, o zbytek se postarají městské i soukromé kamery s rozlišením vyšším než u špionážních družic. K tomu přidáme samozřejmou vlastnost každého elitního kriminalisty, to jest dokonalou znalost každého bezdomovce v Brně, no a můžeme si jít pro pachatele! Ale pozor, to by si divák za své koncesionářské poplatky nic neužil, takže to trochu zamotáme. Pachatel se přizná ke znásilnění, ale vrahem není, má alibi vycházející z času úmrtí. Tak šup, modrý majáček na střechu Hjundaje a fofrem do domu rodičů, otec znásilňovače byl taky na večírku, je totiž zároveň učitelem svého syna, jak taky jinak. U něj je ovšem shodou uvěřitelných náhod na pracovní návštěvě kolegyně, třídní učitelka inkriminované třídy. Ta, když se musí jít vychcat, najde na hajzlu za košem prsten zavražděné dívky. O tom, že všechny třídní učitelky dokonale znají kompletní obsah šperkovnic svých žákyň, snad nemusí nikdo pochybovat, takže tu máme vyvrcholení, policie vtrhne do domu asi 3 vteřiny před tím, než matka- skutečná vražedkyně, nebohou učitelku umlátí etruskou soškou. Při závěrečném výslechu se vyjeví, že znásilněná dívka se zachovala naprosto racionálně, takže po aktu běžela rovnou do domu toho, kdo jí to udělal, zvoněním vzbudila jenom matku, protože otec si vzal prášky na spaní. Ta se jí ujala, vyslechla, uvařila čaj, nechala vysprchovat, aby ji, pěkně umytou, mohla umlátit již zmíněnou soškou. Pak tělo odvezla a vhodila do rybníka, kde se v době znásilnění všichni ostatní spolužáci shodou dalších snadno uvěřitelných náhod spontánně vykoupali. Šaty zavražděné dívky pečlivě schová v garáži, kde taky jinde. Ve vysílacím okně zbyla před titulky ještě minuta času, kterou tvůrci využili pro roztomilou romantickou tečku- třídní učitelka v nemocnici navštíví (v závěrečné bitce o hajzlovou mísu zraněného) kolegu profesora, znásilňovačova otce a manžela vražedkyně. Ten má zbytek rodiny v lochu a je volný, takže si dvěma žhavými pohledy řeknou, že by další životní etapu mohli zkusit spolu. Happy end!!! WTF? Sorry jako, ale proti tomuhle je Cimrmanova Hodina pravdy seriózní vědecký dokument! Za takový scénář by se styděl i Ed Wood! ()

711 odpad!

To je tak debilní až mě to pobavilo :D :D :D Čvančarový dejde na hlavu třeba kondom :D :D :D Nejlepší ten konec.. Weber je tady.. a ten Isteník : Dejchá ? .. Bučková: Přikejvne .. Isteník : jdu dál :D :D :D :D :D :D :D :D ()

Lockeroom

Docela by mě zajímaly statistiky, kolik znásilněných se šlo bezprostředně po znásilnění osprchovat do domu rodičů násilníka, kde si předtím s jeho matkou popovídaly u kávy. Bude jich jistě velmi mnoho. Postava Karla Heřmánka ml. ( dobře zahraná ) zase jakoby vypadla z pokračování Batmana nebo z filmu Joker a psychiatrické léčebny Arkham. Detektivky z Brna vždy zaujmou. ()

totleben

Maturitní večírky jsou většinou v květnu,červnu,ale madam Čadek Čvančara je nabalená jak na lyžařském svahu,profesor P.Kříž má fousy jak Lev Trockij , jen těsně unikl smrti po atentatu osoby blízké.Heřmánek asi v každém díle dostane záchvat mordu,aby to dodalo grády. ()

JohnnyV

Matka hodí tělo do vody hned z mola, ale potapěči ho najdou uprostřed rybníka. Tam musely být ale hodně silné proudy. ()