Dr. Peyton Westlake (Liam Neeson - Schindlerův seznam, Rob Roy) je před realizací velkého objevu syntetické kůže, když gang vedený sadistickým Robertem G. Durantem (Larry Drake) zničí jeho laboratoř. Popálený Westlake se s přítelkyní Julií rozhodne přestavět zničenou laboratoř a obnovit spálené poznatky. Stojí však před vážným rozhodnutím. Má začít nový život s Julií a nebo se má jako Darkman - muž s novou identitou - mstít a bojovat za spravedlnost? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Hellboy

Film je docela zábavné béčko, ze kterého je straně cítit, že to má bejt jen pilot k dalším pokračováním, nejlépe seriálu. Nic moc se tu v podstatě nestane, ale není to špatné, tak jsem na rozpacích... Bohužel jestli se mohu aspoň trochu řídit zdejším hodnocením, tak pokračování (bez Liama Neesona) Darkman II a Darkman III jsou ještě mnohem horší, takže na ty už se rozhodně dívat nebudu. Triky v tomhle filmu dneska už poněkud bijí do očí, což je vážně škoda. Jo a mimochodem, k Neesonovi mít nějaké připomínky je zcela zcestné. A ne jen proto, že jeho tvář na plátně vydrží dohromady tak 15 minut. Hned tak se na to znovu nepodívám. Ohledně komiksové předlohy: Žádná není. Sam Raimi chtěl točit příběh komiksovou adaptaci, nejlépe s Batmanem nebo Shadowem. Ani k jednomu hrdinovi ale nezískal práva. Tak si stvořil vlastního. Mezi své další inspirace Raimi jmenuje Sloního muže, Fantoma opery a hrdiny hororů Universalu 30. let. Po relativním úspěchu filmu vyšly dvě komiksové série, jedna převypravovala děj filmu, druhá na něj navázala. ()

kitano

(obsahuje spoilery) Raimiho mam rad a koli poslednemu Spidermanovi ho vobe nezatracujem a s radostou si pockam na jeho dalsi film. Raimi je dobry reziser, dokazal to uz mnoho krat a preto som sa na jeho hollywoodsku prvotinu Darkman dost tesil. A sklamany niesom. Pravda je ze pribeh je z velkej casti zalozeny na otrepanych dejovych zvratoch, film vsak nieje hlupy ako to u mnohych komixovych adaptacii dopadlo (Catwomn, Fantastic four). Jednoznacne najvyraznejsim kladom je tragicka hlavna postava a niektore vyznamne dejove okamihy sa naozaj skvelo podarili a vytvorili tak celemu filmu slusnu atmosferu. Ked zmrzaceny hrdina prichadza do opustenej tovarne a scenu zakonci slovom "Home..", alebo ked v zavere filmu zisti ze aj ked sa snazil znovu ziskat svoju tvar, nema to uz zmysel, pretoze sa zmenil na nieco ine aj vo vnutri....to su naozaj skvele filmove okamihy. Naviac hudbu zlozil dvorny skladatel Tima Burtona - Danny Elfman, ktoreho meno hovori samo za seba. Raimi sa vie vynajst a dokazal to aj u Darkmana. Spokojnost. (8/10) ()

Falko

Nechapem, ako sa mi tento film mohol celych 20 rokov vyhybat, ked prave tieto tipy filmov mam najradsej a o to viac, ked ho natocil Sam Raimi. Stvrtu hviezdicku nedavam preto, ze by si ho tento film zasluzil, ale preto, ze si viem predstavit, ako by som sa pred 20-timi rokmi na tomto filme bavil a urcite by som si ho s chutou pozrel i viackrat, pretoze chyby som vo filmoch vtedy nevyhladaval. Proste je to nenarocna zabava, ani chvilku som sa nenudil a naslo sa tam aj par brutalnych scen, teda nie je to natocene aj pre deti, tak ako SPIDER-MAN (2002)... 29.05.2010 _______ Liam Neeson - (Peyton Westlake / Darkman) +++ Frances McDormand - (Julie Hastings) +++ Colin Friels - (Louis Strack Jr.) +++ Larry Drake - (Robert G. Durant) +++ Jessie Lawrence Ferguson - (Eddie Black) +++ Ted Raimi - (Rick) +++ Bruce Campbell - (Muž na konci filmu) +++ Hudba: Danny Elfman +++ ()

castor

Svým způsobem kultovní, vizuálně zdrženlivá tragédie (nezaměňovat s hororem) o muži, který znetvořen usiluje o získání ztracené lásky. Ošklivě zjizven a popálen nezná nic jiného než pomstu. Na prahu úspěchu svého vědeckého úsilí totiž zničí jeho laboratoř i život sadistický milovník uštípnutých prstů. Původně zamýšleného Bruce Campbella nahradil Liam Neeson a lehce úchylný režisér (dnes tvůrce ryzího „pavoučího“ mainstreamu) získává další slušnou řádku fanoušků, přičemž Darkman skvěle utíká, nechybí nadhled, humor a zajímavé vizuální nápady. ()

ClintEastwood

Rukopis Sama Raimiho je patrný, ať už se jedná o kamerové hrátky a různé prolínačky či (ne)očekávatelné lekačky. Danny Elfman řádí jako o život a Liam Neeson (ačkoliv z něho po většinu filmu moc nevidíme), je vynikající a jako mstící se hlavní hrdina nemá chybu. Místy je to pěkně temné, občas nechtěně zábavné, najednou zase drsné - prostě typicky Raimiovské. Já jsem se u Darkmana náramně bavil. ()

Rex Mundi

V komiksovom žánri a s ohľadom na rok vzniku asi priemerný, medzi ostatnými filmami podpriemerný (a samozrejme) predvídateľný počin, ktorý je však občas celkom zábavný vďaka vtipnému parodovaniu samého seba. Keď po poriadnej prestrelke Darkman vyhlási: "Jo, teď ste mě nasrali", nemôžete sa neusmiať. Sam Raimi jednoducho vie, ako na filme zanechať svoju pečať - vrátane kameí bráška Teda a kamoša Brucea Campbella (a vraj má v každom filme niekde zašitý svoj obľúbený žltý Oldsmobile, ale ten som si nevšimla). Sam Raimi je proste číslo a to je fajn. Aj keď niekedy len za 3*. Jedna dobrá hláška na záver: "Nedokážeš žít s pocitem, že jsi vrah!" - "Musím žít s hodně věcma." ()

*CARNIFEX*

Priemerné béčko, ktoré napriek primitívnemu deju nesklamalo a to si myslel, že to bude prepadák ako hrom. Na 90´ roky úplne v pohode, ()

Trellíno

Hodně hustá záležitost. Raimi režíruje ve svém nezaměnitelném stylu. K tomu všemu hraje jako vždy dokonalý Danny Elfman. A rozhodně mi nepřijde, že by se Liam Neeson do role nehodil. Kam se na Darkmana hrabe Spiderman. Uplně bez chyby to neni a tak 90%. ()

Wacoslav1

Potřebuješ průduch! Jop tohle je celkem krystalický a čistokrevný Raimi na přelomu 80 a 90 let. Jenom to možná trochu kazí žánrová nevyváženost přepínající od seriózního dramatu po černohumornou krvavou grotesku s komiksovým podtextem. Každopádně i po letech pořád zábavný a pro svou dobu naprosto typický filmek.75% ()

Xmilden

Dnešní přepapaní fanoušci musí žasnout jak vypadal takový komiks v roce 1990. Darkman má smůlu v tom, že toho moc nějak zajímavého nenabízí. Příběh o pomstě jsem viděl zhruba 100x v minulosti a často mnohem lépe. Sam Raimi natočil pravděpodobně svůj nejslabší film, kde do hlavní role Liam Neeson ani moc nesedí. Závěrečné cameo je zajímavější než celý film. 50% ()

Divočák

V dávných dobách komiksového půstu počátku 90. let minulého století se muž jménem Sam Raimi rozhodnul natočit adaptaci svého oblíbeného komiksu jménem Shadow. Jelikož se mu ale nepodařilo získat autorský souhlas, zdravě se naštval, přepsal si scénář po svém a vlastně si po svém udělal celý film. Pokud jste měli tu čest a podařilo se vám shlédnout obě dvě zásadní trilogie Raimiho tvorby (tedy Evil Dead a Spiderman), budete se v Darkmanovi cítit jako doma. První jmenovanou budete poznávat v některých postaru dělaných efektech a prolínačkách, druhou jmenovanou v záběrech ulic, střech a vůbec celého města. I přes to je ale Darkman osobitý a svůj. Civilní hrdina v podání začínajícího Liama Neesona rozhodně nevadí a pokud Arnold Vosloo vypadal ve dvojce po nalíčení aspoň z půlky tak dobře, vůbec se nedivím, že dostal roli v Mumii právě on. A pokud máte Raimiho aspoň trochu nakoukaného, přijde vám poslední scéna jako naprosto boží! ()

Phobia

Rozhodně si neznečistím spodní prádlo jen proto, že "Darkmana" má na svědomí Sam Raimi a obsadil do hlavních rolí sympatickou dvojici Neeson - McDormand. Průměrná jakože komiksová adaptace zaujala v první řadě krátery v logice. Třeba bych ještě zkousla, že zmrzačený vědec si přitáhne z vybuchlé laboratoře ohořelé vybavení, které bude - včetně počítačů - plně funkční... ale že při svém imitování osob dokonale napodobí nejen vlasy, oči, ale především výšku a váhu, to už mi prostě tykev nebere. Jak se takový bezmála dvoumetrový čahoun přetransformuje v oplácaného skřeta typu vrchního záporáka? Jste si vážně všichni tak jistí tou nadsázkou v podání S. Raimiho, nebo ji tam zkrátka chcete vidět, aby film nepůsobil tak třeskutě hloupě? Pokus o psychologický přesah hodnotím kladně, masky a efekty na svou dobu OK, herecké výkony vcelku bez výhrad, hudební složka spíše slabší. Tři hvězdičky jsou maximum, co jsem schopná ze sebe vymáčknout. 55% ()

Ampi

Peyton Westlake alias Darkman patří mezi komiksové hrdiny. I když adaptace není nic extra ale Liam Neeson je dobrý herec a téma relativně také. ()

Kass

Čekal jsem temný comics s hororovými prvky a dostalo se mi oddechové zábavy překypující nadsázkou. Až zas tak moc to ale naštěstí nevadí, protože v "Darkmanovi" je z každé scény zřetelně cítit jak se u něho tvůrci během natáčení bavili a užívali si ho. Film je prokládán sérií úmyslně laciných triků a legračních gagů, které dávají jasně na zřetel, že se příběh nechce brát vážně, ale s komickým nadhledem. Největší pozornost na sebe strhává Raimiho režijní hyperkinetický vizuální styl, vyznačující se zběsilým střihem a šílenými nájezdy kamery z těch nejneuvěřitelnějších úhlů. Překvapivé je obsazení charakterní herečky F.McDormand do role hrdinovi přítelkyně, ve výsledku se ovšem jedná o velmi osvěžující protipól k v žánru tradičním dlouhonohým modelkám. V roli titulního znetvořeného vědce se představí L.Neeson, jenž je jako Darkman poněkud toporným, ale v celku sympatickým klaďasem. Přece jenom ale zamrzí, že se Raimimu nepodařilo přes odpor studia do hl. role prosadit svého dvorního herce B.Campbella. Nakonec si ho do posledního záběru propašoval, a i z jediného upřeného pohledu charizmatického Bruce lze vytušit, jaký nesmiřitelný mstitel nám byl odepřen. :-( ()

Shakers

Sam Raimi bol v 90tých rokoch známy tým že vie ponúknuť nechutné scény a dobre masky a to svojmu Darkmanovi aj dodal. Príbeh je jednoduchý, takmer ako s komiksu (hlavná postava tak trochu aj pripomína Rorschacha s filmu Watchemen) a dobrý film o pomste so zaujímavou postavou v hlavnej úlohe je niečo, čo nikdy nesklame. A práve tu zaujímavú postavu tu samozrejme máme. Liam Neeson ako vedec, pracuje na prevratnom medicínskom objave umelej kože. No jedného večera ma smolu, laboratórium aj sním vyhodia mafiáni do vzduchu a okrem toho, že stráca svoju podobu, stratí aj svoju ženu. V nemocnici ho vzkriesia, vyskúšajú nové sérum proti bolesti, no vedľajšie účinky mu okrem nadľudskej sily, poskytnutú aj možnosti pomstiť svoju smrť. A tak Neeson v potrhanom plášti a klobúku, obviazaný obväzom tak, že ho nikdy neviete identifikovať, vstáva zo záhrobia, obnovuje svoju kanceláriu a výskum, a v ruinách na samote, tajne kuje plány, aby sa pomstil. Bavil ma príbeh, bavila hra vymieňania tvarí, bavilo ma stretnutie zo svojou ženou, ale prišlo mi to miestami nemastné neslané a hlavne malo strhujúce. Ako celok som sa bavil a v závere menšie cameo režisérovho dvorného herca Brucea Campbella potešilo. 60% - 3* ()

DaliX

Tento film som si v stánku kúpil kvôli dvom aspektom. Ten prvý je bezpochyby Liam Neeson, ten druhý Sam Raimi. Celkovo by som to zhodnotil ako priemerný snímok, ktorý síce neohúri ale skvelo zabaví. ()

JohnnyD

Strašný a čudný shit pri ktorom ma fascinuje jedno, to, že to točil Veľký Sam Raimi. Síce je réžia nápaditá, niekedy padá do Schumacherovskej komiksovosti. Uhly kamery a pár vychytávok (+ skvelá Elfmanova hudba) potešia, ale to je všetko. Okrem toho tu máme čudný dej, trápne afektované herecké výkony, smiešne kulisy. Pripomínalo mi to, akoby sa niekedy Raimi chcel hrať na burtona (bizarné scény - ako v lunaparku), ale nefunguje to, tak as začal hrať na Schumachera a jeho halogénové úchylárny a toto nufungovalo dupľom. Čudný a nudný "film" ()

Stegr

60% - Liam Neeson se mi v roli zohaveného mstitele líbil, což se však nedá říct o některých prvcích Raimiho režie i samotného příběhu, takže zůstanu u průměrné známky... ()

misterz

Dejovo jednoduché, no zato celkom funkčné... Myslím, že film ťaží hlavne z výborných hercov a výrazných postáv, kde klaďas i záporák boli dostatočne zaujímaví už len sami o sebe. Najmä ten sadistický Durant bol parádny, ani si nepamätám, kedy som videl vo filme nesympatickejšiu zápornú postavu, ten chlapík bol úžasne nepríjemný. K tomu navyše treba ešte pripočítať obstojnú atmosféru zaváňajúcu miernou dávkou nostalgie. Škoda tej prílišnej strohosti a jednoduchosti, v tej dobe by mi to možno stačilo na lepšie hodnotenie, no v súčasnosti už rozhodne nie. Preto len priemer. 60/100 ()

Goldbeater

Velmi netradiční a originální komixová zábava v režii béčkového experta Sama Raimiho. Liam Neeson se na roli maskovaného (anti)hrdiny moc hodí a táhne film hodně nahoru. Když se k tomu přidá pár velmi odpudivých záporáků, několik suchých akčních hlášek a jeden zajímavý scénář, stane se z toho pecková béčková záležitost, od které jsem nemohl odlepit oči. ()

Vrátí se Sam Raimi k dalšímu superhrdinovi?

Vrátí se Sam Raimi k dalšímu superhrdinovi?

07.05.2022

Režisér Sam Raimi (Lesní duch, Spider-Man) poslal čerstvě do kin novou marvelovku Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství, která má nakročeno k tomu stát se dalším velkým hitem pro studio. Úspěch je… (více)