Dr. Peyton Westlake (Liam Neeson - Schindlerův seznam, Rob Roy) je před realizací velkého objevu syntetické kůže, když gang vedený sadistickým Robertem G. Durantem (Larry Drake) zničí jeho laboratoř. Popálený Westlake se s přítelkyní Julií rozhodne přestavět zničenou laboratoř a obnovit spálené poznatky. Stojí však před vážným rozhodnutím. Má začít nový život s Julií a nebo se má jako Darkman - muž s novou identitou - mstít a bojovat za spravedlnost? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

InJo

Obstojná zábava, v níž Raimi opět dokazuje, že akci rozhodně umí (ovšem nečekejte akční jízdu!), Liam Neeson a Frances McDormand podávají v rámci žánru velmi slušné výkony, Elfmanova hudba je sázka na jistotu (i když určitě není jeho nejlepší), bohužel scénář je na tak dobrý námět příliš tuctový a ani ta stylizace není zdaleka tak výtečná jako ve filmech o tom "lehce" zmutovaném chlapci s pavoukem ve znaku. Ale při vzpomínce na výbornou scénu s vrtulníkem a lahodné cameo Bruce Campbella prostě nemůžu jít pod 4*! ()

Sobis87

Raimiho invenční režie, solidní atmosféra a komické (někdy až přímo groteskní) vsuvky dělají z tohoto jinak unylého a klišovitého příběhu jednoho mstitele lehce nadprůměrnou podívanou, která po pár dnech upadne v zapomnění. Rychlejší než smrt je nepochybně lepší, o sérii Evil Dead ani nemluvě. Spolu s prvním a třetím Spider-manem představuje Darkman to slabší z Raimiho tvorby, lze ale na něm ocenit poctivou ruční práci, od které se tento tvůrce ve slavné komiksové trilogii postupně odpoutával, což vyústilo v nechutně digitální třetí díl s „pavoučím mužem“. Díky za návrat ke kořenům s filmem Stáhni mě do pekla…a teď bych prosil čtvrtý Evil Dead, a to bez nějakého digitálního blivajzu. ()

HoneyBunny

Dost nemilé překvapení. Na tomhle filmu není nic moc zajímavého, spíš jsem se u něj nudila - a jsem byla u Evil Dead vyklepaná strachy. Jednu hvězdičku jsem přidala za Bruce Cambella. Čekání na to, kdy se objeví, vás alespoň donutí tuhle splácaninu skouknout. ()

Anderton

Nakoniec ma najviac bavilo vysledovávanie nejakých tých paralel so Spidermanom vzhľadom na Raimiho filmovú reč. No a tá najsignifikantnejšia je asi naivita podania. Pri Darkmanovi to ale vzhľadom na jeho vek nie je ten najvhodnejší prístup k látke. Príbeh je jedno obrovské klisé a dialógy sú občas príšerné. Ale má to to Raimiho kúzlo, predierajúce sa cez všetky nedostatky na povrch. Dnes je to už ale skôr rarita a študijná ukážka, ako sa točili komiksové adaptácie dekáu pred jej veľkým boomom. ()

Campbell

Vždycky byl můj idol Spider-man či Hulk. Ale od teď je můj hrdnina no. 1 Darkman. Bohužel jsem viděl jen tento první díl, ale údajně ostatní za moc nestojí. Raimi natočil naprostou pecku. Už jen ta jeho stylizace a několik odkazů na Evil dead je skvělá. A navíc mě nejvíc dostala úplně konečná scéna s Bohem jménem Campbell. Liam Neeson byl fajn ale až od doby kdy se z něj stal Darkman, předtím mě nějak neoslovil. Atmosféra snímku umě rozhodně podnítila hodnocení, taková potemnělá komiksovna. Nápady které ve filmu byly jsou naprosto famozní, už jen ten úvod s "dřevěnou nohou". Prostě bomba Raimi nemá snad slabou chvilku a asi jí mít nebude. ()

predators

Především vynikající hudba a temná atmosféra dělají z Darkmana něco víc, než jen komiksovou nestvůru skrývající se za svými "vědeckými výzkumy". Ikdyž mu bylo vzato vše, na čem mu záleželo, dokázal se vzepřít a pod rouškou temnoty připravuje odvetný útok na ty, jež mu tolik ublížili. Darkman je výjmečný jak svou vizáží, tak svým filmovým zpracováním a za to si zaslouží mé nejvyšší uznání. Zajímavosti: Masky Darkmana využil Liam Neeson i k zábavě. Po skončení natáčení s ní chodil po ulicích NewYorku a děsil své spoluobčany. Někdy se mu to však dařilo i bez ní. :-) 80% ()

PetrPan

Darkman patří k těm filmům, pro něž mám slabost. Viděno už asi počtvrté a pokaždé se mi to líbilo. Funkční jako pocta starému Universalu, i jako  zábavný příběh z komiksu, který paradoxně vznikl až na základě tohoto filmu. Vše navíc napsáno raným hravým Raimiho krutopisem a tak nechybí třeba štípání prstů kleštičkami na doutník či roztékající se tváře, přesto je v tomto  fantaskním akčním snímku horor jako žánr trochu navíc a fanoušci Evil Dead možná pocítí trochu zklamání. Slabšími články jsou tu jen  hlavní záporné postavy, Durant ještě ujde, ale Strack je vysloveně trapný, naštěstí si jej ve filmu až tak moc neužijeme.  Čtyřková stálice. ()

Claw

"Darkman" je naprostá oldschoolová pecka, která zraje jako víno. Čím starší, tím lepší. Úžasná atmosféra, Raimiho ujeté vtípky, komiksovost, temnota, úžasné promyšlené pomsty, postavy. Prostě špičkový komiksový film, jeden z nejlepších, co znám. Akorát Neeson v hlavní roli mi dvakrát nesedl. Ale fakt jsem byl nadšen. Paráda!! /80%/ ()

Vitason

Darkmanem si u mě Raimi spravil reputaci. Jedná se totiž o velice slušný akční snímek. Hlavním hrdinou je vědec Peyton Westlake, který po menší lázni v kyselině přijde o obličej. Čirou náhodou Peyton před nehodou pracoval na výzkumu syntetické kůže pro oběti popálenin a touto metodou si může vytvořit masku svých nepřátel. Navíc poté prošel léčbou, která u něj způsobila prudké záchvaty vzteku. Musím říct, že tento příběh mě velice chytil a s napětím jsem očekával každý Darkmanův krok. Liam Neeson se mi velice líbil a zhostil se své role velice dobře. Jeho make-up byl také velice kvalitní, to se dá říci i o efektech, kameře a režii. Raimi zde použil několik prvků, které později zužitkoval ve Spider manovi. Prolínačky při vytváření kůže se velice podobají navrhování Parkerova kostýmu a třeba ještě scéna, kdy Darkman nahání prvního záporáka, se podobá pronásledování strýčkova vraha ze slavnějšího Raimiho komiksu. Film obsahuje velké množství kvalitních scén, mezi ty nejzdařilejší patří Peytonovy záchvaty vzteku. K tomu všemu přibalil Elfman skvělou hudbu. Možná jen jediným mínusem je, že takovýto námět by si zasloužil burtonovštější kulisy. Rozhodně se jedná o jednu z nejlepších komiksových adaptací. ()

klerik

Zvláštny film, plný komixovosti, ale pritom má hĺbku a city. Tak trochu VRANA, tak trochu SPAWN a pritom je to vlastne originálne. Finále nádherne ukazuje Raimiho režisérsku zručnosť... ()

iamek

Nejhorší film od Sama vůbec. Neoriginální, nudné a vůbec mě film nebavil a musel jsem ho dokoukat na dvě části. Jeden z nejhorších komiksových filmů vůbec. ()

SeBig

Jde vidět ten Raimiho styl, ješte než se pustil do Spidermana. Krvavý, drsný, dobrý záporák..no ten Neeson taky nebyl uplně špatnej, příběh nic extra, ale i tak to nenudí a pobaví. ()

dopitak

Myšlenka ok, ale zpracování uvázlo. Jako komixovku to beru, ale triky otřesné, to natáčení proti plátnu je hmatatelné, moc práce s maskami si taky nedali (zdálky fajn, ale zblízka ty nasazené Liamovy uměláky jsou k smíchu), scénář a postavy vyložen na štýru a za hudbu taky strhávám, protože Elfman sice Batmana natočil později, ale je to naprosto stejná hudba (a sem se opravdu nehodí). Kde vzal Pejtn prachy na super vybavenou laborku, když tak jeho původní vylítla do luftu, to by diváka zajímalo, filmařům to ale bylo šumák. Hvězda za Zavřelův dabing, jako by se Arnold vrátil. ()

Chrustyn

Sam Raimi si ještě před Spidermanem vyzkoušel jaké to je točit film podle komiksu a dopadlo to průměrně. Liam Neeson se do role podle mě vůbec nehodí ale na druhou stranu se je zde pár slušných akčních scén a celkové temnější vyznění filmu svědčí. ()

Hellblazer

Je to miestami vtipné (aj tam kde to nebal byť vtip), efekty nič moc ale aj tak má tento film veľa dobrých stránok. Akčné scény sú obstojné, herecké výkony tiež ( Liam Neeson sa sem hodí ) ale predovšetkým je tu režisér Sam Raimi. A tá posledná scéna stojí za to. ()

Jinny

Sam si Darkmana užíval, ale nepovýšil béčko na něco tak pomilováníhodného, jako je Smrtící zlo a Armáda temnot - pro mě ty nejlepší filmy, co zatím natočil. ()

Pítrs85

Raimi se tady potrénoval, aby za dvanáct let natočil známějšího (a provařenějšího) jinýho 'Mana', ale tam kde mu to s Pavoukem vyšlo, to tady tak nějak skřípe... Jasně, triky už za to čtvrtstoletí zestárly, ale to by nebyl největší proublém, páč si to Sam zase dává tam, kde ho máme nejradši- černej humor, nadsázka a samozřejmě samé hororové pomrknutí. Ale celkově je to prostě taková blbinka, která potřebovala být o něco temnější a vážnější (něco na způsob Watchmenů). No, kašlat na to, Darkman je fajná komiksová libůstka a závěrečnej fejs Darkmana, kdo by se při ňom nepousmál a blaženě si nezamlaskal... :-) Ale Raimi umí lépe. ()

anderson

Od zhliadnutia kultového EVIL DEAD som tvorbu Sama Raimiho sledoval ostražito ako správny filmový stalker a nenechal som si ujsť žiadnu z jeho noviniek. V pamätnom roku 1990 Raimi podruhýkrát podpísal "zmluvu s diablom" a pre UNIVERSAL nakrútil prepálenú komiksovku o mužovi, ktorý sa zaoberá vynaliezaním umelej kože. A aj napriek tomu, že hollywoodski bossovia Raimimu prácu komplikovali ako sa dalo (nedovolili napríklad do hlavnej úlohy obsadiť Brucea, čo im ja osobne NIKDY neodpustím) Raimiho talent z tohto filmu exploduje v každom zábere. Tunajšími komentátormi nesmierne podhodnotený film disponuje zábavným príbehom, skvelým obsadením (excelentný Neeson vo svojich amerických začiatkoch prípadne diabolský Larry Drake alebo slizký škót Colin Friels) a parádnymi scénami (zrodenie Darkmana, ružový slon alebo "prstová skracovačka"). A aj po rokoch je to pre mňa nedocenená kultová klasika. (18.3.2021) ()

Vrátí se Sam Raimi k dalšímu superhrdinovi?

Vrátí se Sam Raimi k dalšímu superhrdinovi?

07.05.2022

Režisér Sam Raimi (Lesní duch, Spider-Man) poslal čerstvě do kin novou marvelovku Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství, která má nakročeno k tomu stát se dalším velkým hitem pro studio. Úspěch je… (více)