Dr. Peyton Westlake (Liam Neeson - Schindlerův seznam, Rob Roy) je před realizací velkého objevu syntetické kůže, když gang vedený sadistickým Robertem G. Durantem (Larry Drake) zničí jeho laboratoř. Popálený Westlake se s přítelkyní Julií rozhodne přestavět zničenou laboratoř a obnovit spálené poznatky. Stojí však před vážným rozhodnutím. Má začít nový život s Julií a nebo se má jako Darkman - muž s novou identitou - mstít a bojovat za spravedlnost? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Morloth

Je vidět, že se tentokráte s průměrem neshodnu. Jediná dvě plus filmu? Liam Neeson, kterého mám rád snad všude, i když tentokrát moc vidět není. A pak občasné režisérské vychytávky pana Reimiho. Ale SPiderman v nedohlednu, i když ani u něj jsem nebyl nijak na větvi. Jinak hudba odporně všední. Ostatní herecké výkony toporné. Příběh klišovitý a ač by se z něj dala vytěžit jakási atmosféra, tak se mne naprosto netknul. Řekl bych, že komiks zůstal nevyužit. Na druhou stranu jej neznám, takže kdo ví. O logických nedostatcích není třeba mluvit. A jako bonus, alespoň pro mne, naprosto nepěkná a nezajímavá Frances McDormand. Navíc český dabing? Ó božíčku... ()

Martin741

Tak Sam Raimi /Evil Dead 1 a Evil Dead 2/ kedysi tocil fakt podarene filmy, a tuna je jeden z nich. Niam Leeson tomuto fryleru/krimi suverenne vladne, dialogy su pocuvatelne ba co viac obcas sa aj divak nieco dozvie. Dejova linia udrzi divaka pocas celeho filmu, nuda nehrozi, take slusny film. Skoda len, ze samotny Raimi potom zacal tocit tych pavucich chlapikov, tym stupol trochu do hnoja, a nie zrovna maleho. Tuna vsak este dobra filmarina prevlada : 76 % ()

M.i.k.e

Darkman je béčko jako prase a i když po trikové stránce (v určitých pasážích) nemohl být úplně dobrý ani v době vzniku nedá se mu upřít jisté raimiovské kouzlo kdy Raimi v rámci omezených možností těží z minima maximum. Dnešní optikou by sice neobstál ani jako ta nejlacinější komiksovka, ale když vezmu v potaz že už má na krku víc jak tři křížky tak nabízí slušnou porci brakové zábavy…60% ()

Jino

Ve filmu je vidět Samův typický rukopis. Škoda jen, že film vyšel nějak polovičatě. Protože mi místy připadal nudný a místy docela zábavný. Navíc mi do hlavní role neseděl Liam Neeson, což se asi nejvíc odrazilo na mém hodnocení. 60% ()

cariada

Nák mě tahle šílenost nenadchla. Čekal jsme něco víc temného. Ale otřepané klišé kdy věděc sice né svou vinnou se díky experimentům (kdyby je tam nedělal , tak takhle nedopadl) a bandě mafiánů , kteří ho vykoupali v chemické sračce , diky němuž a následnému výbuchu hodně znetvořený. Se změní a má díky svému výzkumu možnost si dát umělou kůži koho koliv jiného , ale má to nevýhodu vydrží mu to jen 99 minut, pak se mu to rozpadne. Příběh je vlastně od začátku jasný a to že se vědec bude mstít za svůj osud. Místy to klouzalo až ke komedii. Tohle není dvakrát povedené. ()

Nach

Zajímavý námět. Zajímavá postava. Zajímavý osud. Ale??? Zajímavé to je, avšak bohužel jen to, bohužel jen poprvé a bohužel jen první polovina. Jak čas plyne, stává se z toho nudná, fádní podívaná, která v průměru zapadne do ostatních, žánrově stejně laděných filmů. Je to škoda, ale žel bohu je tomu tak. Ty ambice zde byly, zůstaly však nenaplněny. 60% ()

Aelita

"Když nejde hora k Mohamedovi, musí Mohamed k hoře." Když si Sam Raimi nesehnal práva na zfilmování komiksů The Shadow či Batman, jednoduše napsal svůj vlastní komiksový scénář, ve kterém vzdal hold hororům studia Universal Pictures ze 30. let. A udělal dobře, protože výsledný film se mu zdařil. Pro mne je Darkman tragičtější, temnější, komiksovější a ryzejší než Nolanův Batman a dokonce i novější Raimiho Spiderman. Darkman evokuje Frankensteina (1931), plechového Dřevorubce ze země Oz, Neviditelného muže (1933), Zrůdy (1932), Doktora Jekylla a pana Hyda nebo jednu z nejznámějších povídek Edgara Allana Poea "Jáma a kyvadlo", ale třeba i francouzského Fantomase či bondovského Goldfingera. Darkman tak v sobě skloubí to nejlepší z klasiky dramatického filmového hororu i hrdinských komiksů. Scéna nalezení nového domova-laboratoře s nostalgickými prolínačkami je vrcholem tragedie Darkmana a ukázkou filmového mistrovství Raimiho. ()

bourec

Film, kterej vzniknul před neuvěřitelnejma 34 lety. Má to docela dost neduhů. A není to vlastně ani nijak zajímavý. Sam Raimi je slavnej hlavně díky Evil dead. A vlastně stejně jako ve třech kouscích, který ho proslavily, i v ostatních svých filmech používá hodně zbytečnýho humoru, a bláznivě pojatejch scén. Takže i po tolika letech můžu potvrdit, že tohle je jen průměr. 50%. ()

C0r0ner

V 1990 to byla možná hodně zajímavá a přelomová věc, ale dnes už je to bohužel dost zívačka. Raimi se sice snaží, ale jeho slavné roky jsou za ním a také před ním, v devadesátkách to není žádný zázrak. Nic na tomhle průměrném filmu nezměnil ani Danny Elfman, který je svým jedinečným stylem schopný často zvednout celkový dojem. 65% ()

matrosh

Raimi tady zdařile navazal na nový comicsový fenomén, který rok před ním zavedl Burton svým Batmanem. Místy je toto vyprávění docela ujeté, dalo by se říct až parodické podobně jako serie Evil Dead, ale beru to jako klad. A poteší i přítomnost Dannyho Elfmana. ()

destroy83

Špičková komiksová adaptace od tvůrce kultovního Evil Dead. Příběh nám ukazuje přeměnu geniálního vědce Peytona v temného Darkmana. Peyton se stane obětí sadistického gangu Roberta Duranta, který má spadeno na Peytonovu přítelkyni, která odhalila zločinecké spiknutí podnikatele Stracka. Vědec útok přežije, je však celý znetvořený. Po lékařském zásahu, který ho zbaví bolesti, ho ale začne ovládat nezvladatelný vztek. Snaží se získat zpět milovanou přítelkyni Julii a za pomocí svých experimentů s úmělou lidskou kůží rozehrává nemilosrdnou pomstu. Celý snímek je perfektní filmařská práce okořeněná, na dobu vzniku, výtečnými efekty. Postavy jsou zcela přirozené a hercům jsou šité přímo na míru. Nezapomenutelná je nejen postava Peytona, ale také ganstera Duranta. Film obsahuje řadu chutných akčních scén, uvěřitelnou psychologii postav a parádní přestřelky. Neváhám udělit plný počet. ()

Juto

Je to dosť efektívna melodráma s vynaliezavým vizuálnym dizajnom, rýchlym tempom a presvedčivými výkonmi Liama ​​Neesona, Frances McDormand. 6/10 ()

Šimpy

Klasická raimovka se vším všudy. Pár výborných adiovizuálních nápadů. Kdo má rád Raimiho filmy, ten si zgustne. Hudby Danny Elfman. L. Neeson překvapuje a potěší cameo rolička Bruce Campbella. Ale na tu si musíte počkat až na samotný závěr. ()

c.tucker

Velmi citelná práce Sama Raimiho, velmi podobná Evil Dead. Ještě je zde vidět, tak klasická béčkovost 80-kových komiksových adaptací. Liam Neeson se mi opravdu na tu roli nehodil, ale cameo Bruce Campbella na konci mě mile potěšilo. ()

DominikV

Jedná se o slabší komiksový film, to ale nic nemění na tom, že jsem to prostě musel dokoukat. Akčních scén sice moc není, ovšem ty co tu jsou, tak stojí za to vidět. Liam Neeson je také přesvědčivý, ale co se týče jeho výbuchů vzteku podbarvené barevným pozadím, byl jsem na vážkách a bylo mi do smíchu. ()

otík

Předspidermanovský rukopis režiséra je znát stejně jako hudba je nápadně batmanovská (no jo, Danny Elfman). Příběh jen naznačuje, co bylo dotaženo ve Spidemanovi - dobrý příběh, ne sice dokonalé, ale mile starosvětské triky, rozpolcený hrdiny, milá, jejíž láska není naplněna (možná kdyby byl Dakman 2, že by tam byl i happyend). Dakrman je skutečně stvůra, jeho obličej je fakt hustý. Prostě slušná bláznivá zábava ve stylu Sama Raimiho. ()

tom88

No očakával som viac od Sama Raimiho a jeho Darkmana. Film pôsobil ako čisté béčko snáť počas celej dĺžky. Liama mám moc rád, ale týmto filmom sa u mňa určite vyššie nedostáva, aj keď po tej nehode vyzeral celkom cool. Záver filmu rozhodne na ničom nepridal. Tuposť a naivita vládla krutou rukou. Navyše sa mi nepozdávala kamera ani nepodarený nezaujímavý vizuál. 55% ()

Vrátí se Sam Raimi k dalšímu superhrdinovi?

Vrátí se Sam Raimi k dalšímu superhrdinovi?

07.05.2022

Režisér Sam Raimi (Lesní duch, Spider-Man) poslal čerstvě do kin novou marvelovku Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství, která má nakročeno k tomu stát se dalším velkým hitem pro studio. Úspěch je… (více)