Jednoduchý plán

• USA A Simple Plan (více)

Bratři Hank a Jacob Mitchellovi se s přítelem Louem vracejí ze hřbitova, a když jim vběhne do cesty liška, nabourají. Jacob s puškou v ruce pronásleduje lišku, ač ho Hank upozorňuje, že se nacházejí v chráněné oblasti. Hank a Lou jdou za ním do lesa a narazí na sněhem zapadané havarované letadlo, v němž najdou mumifikovaného pilota a tašku plnou stodolarovek v celkové hodnotě 4 miliony 400 tisíc dolarů. Hank trvá na tom, že nález musí ohlásit na policii, ale Lou ho přesvědčuje, že za daných okolností peníze vlastně nejsou ničí, a pokud si je nechají, není to vlastně krádež, navíc, že pravděpodobně pocházejí ze špinavých obchodů s drogami. Za několik dní bude Hankova žena Sarah rodit a mladá rodina financemi neoplývá, Hank se proto  nakonec nechá umluvit, aby si peníze nechali, ale s podmínkou, že je schová a jestli se do jara po nich nikdo nebude shánět, až pak si je rozdělí. Sáře se nelíbí, co udělali, a navrhne, aby Hank část peněz vrátil do letadla, pak to bude vypadat, že se nic nestalo. Hankovi se nápad zalíbí a ráno se vydá s Jacobem na místo činu. Když se kolemjdoucí soused Dwight Stevenson zastaví u psychicky labilního Jacoba, v obavě z prozrazení Jacob na něho vystřelí a zdá se, že Dwight je mrtvý. Hank chce zachránit bratra a souseda odváží na jeho sněžném skútru k potoku s úmyslem naaranžovat vše tak, aby to vypadalo jako nešťastná náhoda... (TV Prima)

shantim

Parádní mrazivá coenovská (bez Coenů) krimikomedie, u které se vůbec nesmějete, ale je vám "hrdinů" akorát líto a říkáte si: bože, to jsou ale debilové! A jste až do konce napjatí, jak to vlastně dopadne. ()

Brain-D

Připomínalo mi to dost "Fargo", ale tohle bylo myslím o něco lepší. Co udělají prachy s třema chlapama a jak to změní jejich životy ?- krimi jak má být. Raimi je king. ()

dANo

Tento thriller zaujme v prvom rade vďaka úžasnému hereckému výkony B.B.Thorntna, ktorý je tu ozaj nezabudnuteľný... Scenár do veľkej miery pripomína Fargo, ale keďže tento film vznikol ešte pred Coenovským skvostom, tak sa naskytá skôr otázka, či náhodou oni nevykrádali (ale to je na inú tému:). Jednoduchý plán je film, ktorý sa oplatí vidieť, lebo je to kvalitná filmarina a Sam Raimi ma v tomto prípade milo prekvapil aj po technickej stránke. ()

hroubek

Kdybych nevěděl, že to natočil Raimi řekl bych, že jde o další mistrovské dílo bratří Coenů.Celá zápletka připomíná Fargo v tom nejlepším možném smyslu jaký jde říc.Ze začátku se film tváří jako černá komedie ale to co poté příjde moc vtipné není.Bill Paxton nádherně předvádí slušného člověka, kterého peníze změnily k nepoznání.Osobně mě velmi příjemně překvapil výkon Billy Bob Thorntona, kterého jsem skoro nepoznal.Jediná chybou je pro mě to, že jsem Fargo viděl dřív a přišlomi mnohém chytřejší a hlavně vtipnější ale vidět tohle dřív jasných pět hlavně za ten skvělí konec. ()

zdenny

Takovéto filmy mám hrozně rád. Snad se mi pro ně jednou podaří vymyslet škatulku a trochu více je definovat. Každopádně mi velmi připomínal „Fargo“. A to především sněhovou krajinou, malým vidláckým městečkem a kamerou. V tomto filmu můžeme vidět, že i „jednoduchý plán“ má své trhliny. A ty se objeví z celkem jednoduchých důvodů. Někdo prostě není schopen udržet jazyk za zuby, někoho žere svědomí a někdo naopak chce moc a za každou cenu. Vlastně, když to všechno shrnu, můžu jednoduše říct, že kdo chce vše, nemusí mít vůbec nic a zaplatí tak vysokou cenu jakoby chtěl desetkrát tolik. Film má velmi podobnou zápletku a dějovou linii jako film „Šest pohřbů a jedna svatba“ – a právě z těchto filmů já dokážu být velice unešený. ()

JohnSmith

Slušný thriller komornějšího rázu. Dva bratři a jejich kamarád by dopadli líp, kdyby nebyly tokový drbny. Ač mi byla postava Bridget Fonda dost nesympatická, tak vlastně zabránila největší katastrofě. ()

cross

Slušné herecké výkony (především Billy Bob), skvělé prostředí a zajímavý scénář, který je však přece jen trochu překombinovaný. Oproti Fargu je tak bohužel téměř nemožné uvěřit, že by se něco takového mohlo skutečně stát... Slušný film, který však mohl být ještě o dost lepší. ()

davidek

Od začátku bylo jasné, že to nemůže vyjít, ovšem takto brilantně zpracovaný námět mě dostal. Beze zbytku využitý.Vinikající Billy Bob Thorton. Super film ()

mirec88

Jednoduchý plán, ktorý nedopadne tak jednoducho, ako si hlavní protagonisti na začiatku mysleli. Fúha, ja nájsť toľko peňazí, tak fakt neviem, ako by som reagoval... a o tom ten film je - má naschvál pomalú, komornú atmosféru, aby ste uvažovali, ako by ste reagovali vy. Má dosť času na psychológiu jednotlivých postáv a ich postupnú osobnostnú premenu a to len kvôli peniazom. Fakt nepríjemný thriller (v dobrom). A to ako sa celá situácia nakoniec zvrtne je značne mrazivá... ()

ghatos

S Fargem to má společnou jen tu zimu a peníze. Režiserský styl je úplně jiný. Charaktery postav nejsou nějak překvapivé. Průměrné drama. 59%. ()

Molir

Skvely film, skvele zrezirovany (na Raimiho dost netypicky), skvele zahrane - ale pro me osobne tomu chybelo to nedefinovatelne "cosi", co dela petihvezdickove filmy... ()

V-Ray

Raimi opravdu dokáže točit různorodé filmy. Tento snímek je jakési ponaučení až varování kam až může zajít lidská touha po penězích. Billy Bob Thornton opravdu bravurně zahrál vadného bratra hlavní postavy (Bill Paxton). A ten konec je opravdu velmi zajímavý. ***** ()

prasacimor

Vinikajúci thriller, ktorý veľmi realistickým a ľahko uveriteľným spôsobom opäť potvrdzuje, že s prachy nejsou žerty. Hank to tušil od začiatku a nakoniec na to doplatil najviac. Trochu škoda občasnej zdĺhavosti, ktorá ma nenechala strhnúť týmto filmom tak, ako to dokázal Fargo. P.S; s tou ženskou určite nebolo všetko v poriadku. Najstrašideľnejšia postava filmu. ()

BuryGol

Tak stručně: to nejlepší přišlo až na konec, Paxton se do thrilleru nehodí, Fonda je prkenná, Thornton výbornej, bylo tam pár ALE a ten konec měl svý pro a proti. A srovnávat to s veledílem Fargo je trošku přehnaný. 4 hvězdy, ale s odřenejma ušima. ()

deckardx

Hodně hutný film, který má smůlu, že existuje to dokola omýlané Fargo, které je opravdu o třídu lepší. Navíc se mi zdá, že konec byl zbytečně uspěchaný a vyzněl trošku do prázdna, člověk nemá přiležitost si ho pořádně užít. Přesto silný nadprůměr, který bude ale navždy srovnáván s Coenovým bratříčkem. ()

Pecival

Trochu pomalejší rozjezd, který stojí hlavně na výborném Thorntonovi. Děj nicméně hezky graduje a poslední třetina už je hodně napínavá. Celkové vyznění filmu je pěkně temné, to já rád. Poctivý thriller, který neurazí. Když už tady všichni zmiňují to Fargo, tohle se mi líbilo více. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců